BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL CEYLAN; ‘Bolu’nun 100 yıl su problemi yok’

BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL CEYLAN; ‘Bolu’nun 100 yıl su problemi yok’

CHP binasında düzenlediği basın toplantısında hazırlamış olduğu projeleri tanıtan Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, Bolu’nun gelecekte 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Gölköy Su Arıtma Tesisi ve 300 km’lik ilave isale hatt

CHP binasında düzenlediği basın toplantısında hazırlamış olduğu projeleri tanıtan Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, Bolu’nun gelecekte 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Gölköy Su Arıtma Tesisi ve 300 km’lik ilave isale hattı projesi için hibe kredi bulunduğunu anlatarak, “İlimizin 100 yıllık su problemi yok” şeklinde konuştu.

Bu projenin hibe kredisinin hazır olup ihalesinin yapıldığına dikkati çeken Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, “Bolu Belediyesi buna masraf etmeyecek” dedi. Projenin körfez işbirliği anlaşması ile Suudi kredisi kapsamına alındığını ve Hazine tarafından Bolu Belediyesi’ne hibe edildiğini söyleyen Ceylan, keşif bedelini 28 trilyon, hibe kredi miktarını ise 17 milyon dolar olarak açıkladı.

TERMİNAL GELİYOR

TEM Otoyolu Paşaköy Kavşağı yanında yeniden yapılacak olan terminal ile Bolu’nun modern bir terminale sahip olacağını söyleyen Ceylan, Terminal içindeki yapıları şu şekilde sıraladı;100 bin m2 alana yapılacak terminalin 35 bin m2’si yeşil alan, 2400 m2’si Terminal binası, 26 adet arttırılabilir peron sayısı, akaryakıt istasyonu, taksi durağı, misafir araç otoparkı, dolmuş ve otobüs durakları. Bunların yanısıra sosyal hizmet birimlerinin de olacağı terminalde bekleme salonları, bilet satış gişeleri, kafeteryalar, lokantalar, postane, hediyelik eşya birimleri, büfeler, lavalo, duş ve tuvalet, mescit vb.şeyler yer alacak. Ayrıca D-100 Karayolu’nu ve otoyolu kullananlara yönelik 10 bin m2 alana 3 katlı toplam 30 bin m2 dev bir alışveriş merkezi yapılacak.

200 TRİLYON NERE, 200 MİLYAR NERE

Diğer adayların kamuya ait olmayan yerlere yol yapma projelerinin olduğunu söyleyen Ceylan, “Bunlar hayal kuruyor. 200 trilyonu nereden bulacaklar?” şeklinde yorumladı. D-100 Karayolu Karaköy Kavşağı’ndan başlayan yol, Büyüksu deresine paralel olarak batıda Doğancı Köyü’nden Seyit Avşar Köyü, Karacasu Yolu, Okçular Köyü sınırlarından geçerek doğuda D-100 Karayoluna Filiz Marka Fabrikası yanından bağlanacağı. Ayrıca bu yolda 15 bin m2 alanda 80 araç kapasiteli kamyon ve tır parkı yapılarak şehiriçi trafiği rahatlatılacağı belirtildi.

ALTERNATİF YOL

Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, “Haznedar, Gülez, Seyitefendi, Özay, Bülbül, Yorday ve Gezek isimli sokaklarda gerekli imar düzenlemeleri ile yol genişletme çalışması yapılacak. Bunun yanında ayrıca Süreyya Sokak ve Çarıkoğlu Sokak’tan İzzet Baysal Caddesi’ne çıkış yolları da düzenlenecek” dedi.

VAAT DEĞİL ÇALIŞMA PROGRAMI

Kardelen Meydanı’na, Akbank ve Oyakbank’ın bulunduğu mevkiye ve Kültür Sitesi’nin oradaki Kültür Parkı’nın önüne yeraltı otoparkı yaparak Yukarıçarşı’nın park sorununu ortadan kaldıracaklarını söyleyen Ceylan, “Bunlar vaat değil, çalışma programı. Hem maliyetleri de katlı otoparklardan ucuza mal olup, görüntü kirliliği yaratmıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.