Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli; 'İnsanları zorla mı öldüreceksiniz?'

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli; 'İnsanları zorla mı öldüreceksiniz?'

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Mezarlıklar Müdürlüğü’ndeki işçi sayısının fazla olduğunu ve sayıyı düşürdüğü söylediği açıklamalarına eleştiri getirdi. Kefel

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Mezarlıklar Müdürlüğü’ndeki işçi sayısının fazla olduğunu ve sayıyı düşürdüğü söylediği açıklamalarına eleştiri getirdi. Kefeli, "Mezarlıklarda çalışan işçi fazlaymış, ölüler azmış. Ne yapalım Başkan? İnsanları zorla mı öldüreceksiniz?" dedi.

Dün Belediye-İş Sendikası’nda yapılan toplantı sırasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın açıklamalarını ibret ve hayretle okuduklarını belirten Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, "Belediye’de vizesiz, kaçak işçi var diyerek 117 işçi arkadaşımızı işten atan, aileleri ve çocukları ile birlikte açlığa mahkum eden Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz ve Belediye Yönetimi, şoför yetersizliği nedeniyle otobüsü satıyor. Hem Bolu halkını, hem de Bolu Belediyesi’ni ekonomik olarak sıkıntıya sokuyor. Bolu halkının hizmetleri aksayacak, güvenli ulaşım imkanı kalmayacak. Bolu halkı sessiz kalırsa, şikayetçi olacak Belediye bulamayacak" şeklinde açıklamalarda bulundu.

İNSANLARI ZORLA MI ÖLDÜRECEKSİNİZ?

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Mezarlıklar Müdürlüğü’ndeki personelin fazla olduğunu ve sayıyı düşürdüklerini söylemesi üzerine Erdoğan Kefeli, "Yılmaz, işçi yetmiyor diyerek temizlik işlerini de özelleştirmek istiyor. Mezarlıkta ölüler azmış, çalışan 18 işçi fazlaymış. Ne yapalım Başkan? İnsanları zorla mı öldüreceksiniz?" şeklinde konuştu.

İŞÇİLERDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Belediye tarafından işten çıkartılan 117 işçiye, Belediye’de çalışan diğer işçiler tarafından 5 milyar 440 milyonluk para yardımı yapıldı. İşten atılan işçilerin çocukları için daha önce de, Belediye-İş Sendikası’nın çevre şubelerdeki üyeler kırtasiye yardımında bulunmuştu.

Toplanan paraları işçilere dağıtan Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, atılan 101 işçiye 50 milyon, İş-Kur’dan maaş alamayan 4 işçiye ise 100’er milyon para yardımında bulunulacağını belirterek, işten atılan arkadaşları ve aileleri adına Bolu Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarına gösterdikleri birlik, mücadele ve dayanışma ruhu için teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.