Belediye Meclisi’ndeki mutlu tablo

Her yarışın bir varış çizgisi vardır. Her yarışa katılanın birinci amacı da varış çizgisindeki ipi önce göğüslemektir. Bu izlediğim öyle bir yarıştı ki, sonuçta herkes mutlu, herkes birinci. Sanki, herkes el ele tutuşmuş, ipi birlikte göğüslemek için söz birliğinde çıkmışlar yola. Görülmeye değer güzel bir tabloydu.

Demokrasilerin, gereği halkın iradesini belirleyen seçimler sonucunda, bütün siyasi taraftar kendi oyuncusunu sahaya sürmüş başarı bekliyor. Oyuncular sahaya inmiş, üzerlerinde tek renk ve simgede buluşan bir görünümünde yeni bir takım. “Herşey Bolu Beldesi ve Bolu’da yaşayanlar için” yazılı pankartla çıkıyorlar sahaya. Üzerlerinde kar beyazı forma, biz bu beyazlık kadar temiz insanlarız. Bütün çabamız; modern bir Bolu der gibiydiler start verildiğinde. Bunu görmüştüm. Çünkü onların toplantılarını gazeteci olarak hep izledim, yaptıklarını da beldede yaşayan birey olarak görmüştüm.

Bolu Belediye Meclisi’nin son toplantısıydı. Takım; iktidarı temsil eden oyuncular haricinde tamam. Sanki yapılan güzelliklerde, yapılan güzel hizmetlerde, biz yokuz mesajını veriyor gibi algılandı yoklukları.

Beş yıllık bir maratonun sonucunda, son noktaya gelinmişti. Yorgun olmasına yorgundular. Onların yorgunluğu, hizmetin getirdiği yorgunluk değil. Onların yorgunluğu, hizmet üretiminde önlerine çıkan engellerin temizlenmesi için harcanan emekten değil. Onların yorgunluğu, iyi ve güzeli bulma tartışmalarından değil. Onların yorgunluğu, böylesine uyumlu dayanışma içinde çalışma olanağını bulamayacakları bir birlikteliğe son noktayı koymuş olmalarındandı. Bu durum konuşmalarında ve yüzlerindeki tebessümlerinden belli oluyordu. Onlar, emaneti daha sağlıklı bir şekilde ve de daha geliştirilmiş daha güzel biçimde teslim etmenin huzurunu yaşıyorlardı.

Asrın felaketi depremin neden olduğu yaraların nasıl sarıldığından geçitlerden, parklardan, bahçelerden, imardan, yoldan, kaldırımdan, trafikten, sudan, temizlikten, en önemlisi 18 uygulamasından ve buna bağlı kalıcı konutları şehir merkezine bağlayacak köprülü kavşağın uzantısı olan Paşaköyü-Borazanlar Mahallesi arasında açılan yoldan bahsettiler. 28 Mart’ta yapılacak seçim sonucu gelecek kadroya başarı dilediler. Belde hizmetini simgeleyen şiltlerini Belediye Başkanımız Sn. Yüksel Ceylan’ın elinden aldılar, helalleştiler.

Bütün bu güzelliklerin yanında çalım atmayı ihmal etmediler. 2004 yılı Belediye Başkanı maaşı komisyondan beş milyar olarak gelmişti.

Bunu çok bulan Başkanın itirazı üzerine kurul yeniden görüşmeye açtı ve dört milyar olarak belirleyiverdi.

Tabii bütün bu güzelliklerin oluşumunda süre gerisinde olan Belediyemizin Müdüründen işçisine, mecliste alınan kararları yasallığı içinde gerekli olan prosedürünü hazırlayan personele de teşekkür edilerek, hoş bir havada, mutlu bir tablo görüntüsüyle vedalaştılar. Hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyor, yeni yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum.

Bu yazı toplam 737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.