Belirsiz rota

            14.06.2004

Yolculuğa çıkan hemen herkesin yanında bir yol haritası olur. Nerede mola verilecek, nerelere uğranacak, nerelerde ne kadar süre kalınacakla ilgili bir düşünce yol haritasındaki yerini alır.

Belirsiz yol haritası memurun cebinde olanıdır. Büyük uğraşların sonucunda büyük umutlarla çıkılan görev yolculuğunda rotası belli olmayan, memurun yol haritasıdır.

Kimi zaman istediğimiz, kimi zaman torbadan, kimi zaman da görülen lüzum üzerine belirlenen kaderle çıkılan yolculukta hiç beklenmedik sürprizlerle karşılanır. Hava birden bozar ve sığınacak liman aranır. Bazen uğradığımız limanlarda kalır aklımız. Ya kıdemsiz olmuşuz, ya hatırlı kişilerin yolumuzu kesmesi ya da karnemizdeki notların farklı değerlendirilmesi sonucunda düşündüklerimiz gerçekleşmez.

Memurluk bu, bazen taçlanır yapraklanırız, meyvemizden, gölgemizden yararlanır insanlar. Bazen yel vurur, dona kesilir gövdemiz. Zaman tünelinde yalnız, yapayalnız kalır verimden düşer kahrederiz kadere.

Tam geldim, sevildim, ısındım derken postacı çalar kapımızı. Dostlar gelir aklımıza, takım oyunundaki arkadaşlarımız, görevi paylaştığımız kadroyu düşünürüz.

Yeni bir takımda yeni başarılar için hazırlanırız bilinmeyen yolculukta neleri bulacağımızı bilmeden...

Bütün bunları Vali Yardımcılarımızın yeni atamalarını duyduğumda düştü aklıma. Sn. Osman Ebiloğlu ve Sn. Ferhat Çağlar ile değişik zamanlarda değişik görevlerde birlikteliğimiz oldu. Çalışmalarımızda bilgilerinden yararlandık, dostluklarından gururlandık.

Bazı görevler vardır, görev çerçevesi içinde kolon çalışmalar yeterli olmaz. Bulunduğunuz konuma göre sizden çok şeyler beklenir. Bundan böyle ilçelerinizde yapılanlara yeni birşeyler katabilmek için insanlar isteyecek, sizler yapmak için efor sarfedeceksiniz. Yaptıklarınız insanların belleklerinde isminizle bütünleşecek. Bizler başarılar için yalnızca duacı olacağız, yapılanlardan gurur duyacağız.

Bu duygularımla, güzel yerlerde güzel hizmetler üreteceklerine inandığım Sn. Osman Ebiloğlu’na ve Ferhat Çağlar’a yeni görevlerinde sağlık ve başarılar dilerim.

Bu yazı toplam 814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.