BEN BU MEMLEKETİN EVLADIYIM, KATİLİ DEĞİLİM

BEN BU MEMLEKETİN EVLADIYIM, KATİLİ DEĞİLİM

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın “Hayırsız evlat” benzetmesine cevap verdi. Yılmaz açıklamasında, “Ben Bolu'nun evladıyım katili değilim” dedi.

CHP İl Başkanı Tanju Özcan önceki gün yaptığı basın toplantısında, satışı gerçekleşen Belediye dükkânları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ben bir Bolulu olarak Bolu'da siyaset yapan sorumlu bir yurttaş olarak, yaşanan süreci kaygı ile izliyoruz. Bu mülkler rahmetli Muzaffer Işın zamanında yapıldı. Necdet Gören ve Yüksel Ceylan tarafından da korundu ve geliştirildi. Hiçbir zaman bu iki belediye başkanımız bu mülkleri satmayı düşünmedi. Ancak mevcut Belediye Başkanı yıllardır sorumsuz harcamalar yaptığı için, Belediye'yi büyük yük altına soktuğu için neredeyse personel maaşlarını ödeyemez hale getirdiği için, “hayırsız evlat” misali bu mülkleri satmaya başladı. “Hayırsız evlat” diyorum, çünkü herkesin çevresinde, yakınında bir tane hayırsız evlat vardır. Bizim Belediye Başkanı da hayırsız evlat misali Bolu'nun, Belediye'nin, halkın malını üç beş kuruşa günü kurtarma adına satıyor. Biz kendisine bundan sonra Bolu'nun hayırsızı diye hitap edeceğiz” demişti.

YAYGARA YAPARAK BU İŞİN ÖNÜNE GEÇEMEZLER

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Özcan'ın yaptığı açıklamaya şu şekilde cevap verdi: “Ben Bolu'nun evlaydım. Bu güne kadar yaptığım bütün çalışmalarda Bolu'nun menfaatlerini göz önünde bulundurdum. Ben üzerimde Bolu'da yaşayan 120 Bin insanın vebalini taşıyorum. Yaptığımız bütün çalışmalarda alnımız ak. Ben Bolu'nun katili değilim. Bu memleket için çalışıyorum. Ama bana laf yetiştirmeye çalışanlar, benimle uğraşmaya çalışanlar bizim hayallerimizin yakınından dahi geçemez. Belediye dükkânlarından elde ettiğimiz gelirlerle Bolu'nun alt yapı sorununu çözeceğiz inşallah. Yaygara yaparak bu işin önüne geçemezler.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.