Beni kimse ciddiye almamıştı

Beni kimse ciddiye almamıştı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kolektör hattının tamamlanmasıyla Büyüksu'da balıkların yaşamaya başladığını belirtti. Yılmaz, bu projesiyle kimsenin kendisini ciddiye almadığını da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kolektör hattının tamamlanmasıyla Büyüksu'da balıkların yaşamaya başladığını belirtti. Yılmaz, bu projesiyle kimsenin kendisini ciddiye almadığını da sözlerine ekledi.

Kolektör hattı çalışmalarından sonra Büyüksu Deresi'nde balık yaşamaya başladığını dile getiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, önceleri burada kokudan durulmadığını, ancak şimdi burada kahvaltı yapılabildiğini sözlerine ekledi. Başkan Yılmaz, Büyüksu su gibi akacak dediğinde kimsenin kendisini ciddiye almadığını belirterek; “Şu anda Büyüksu'da canlıları görmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

“BÜYÜKSU SU GİBİ AKACAK DEMİŞTİM”

Büyüksu kenarında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Yılmaz; “Çocukluğumuzda Büyüksu'da yüzerdik, balık tutardık. Uzun zamandır Büyüksu kirlilik içerisindeydi. 3 ay önce Büyüksu'da kokudan duramazdık, şimdi ise oturup kahvaltı yapıyoruz. Büyüksu artık su gibi akacak demiştim. Benim bu söylediğimi hiç kimse ciddiye almamıştı. Şu anda Büyüksu'da canlıları görmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Balıkların su yüzünde görünmesinin mutluluğunu Bolulular’ın adına ben şu anda yaşıyorum, bu işin başlangıcıdır. Bu işin bitmiş hali değildir” dedi.

“% 85 PİS SU ATIKLARINDAN KURTULDUK”

Buradan 300 metre aşağıya inildiğinde Büyüksu'nun eski halinin görülebileceğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bir yandan Abant'a kadar, bir yandan Tepe Karakolu'na kadar, diğer bir taraftan ise Bolu Dağı'na kadar bitecek olan kolektör hatlarıyla Büyüksu'ya atılan hem sanayi atıklarının, hem de evsel atıkların pis sularının tamamını kolektör hatlarıyla buradan 200 metre aşağıda Büyüksu'ya veriyoruz. % 85'e kadar pis su atıklarından kurtulmuş durumdayız. Yeni başladığımız 800'lük toplar damar niteliğinde bir kolektör hattı daha döşüyoruz. Karşı taraftan iki hat döşedik, biri sanayi atıkları için, diğeri de evsel atıkları için. Şu anda ana hattı döşüyoruz.”

“ŞEHİR İÇİNİ RAHATLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İnsanın bir şeye karar verip sonuca ulaştığında duyduğu hazzı, tek başına yaşamak istemediğini dile getiren Başkan Yılmaz; “Bolu'nun birçok yerindeki pis suları baypasla buraya bağlayarak, şehir içini rahatlatmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ben de bu hatları döşerken, buraya geldiğimde çok heyecanlandım, daha sonra büyük bir mutluluk duydum, insanın bir şeye karar verip neticeye ulaştığında duyduğu hazzı, tek başıma yaşamak istemedim. Bu hazzı sizlerle yaşamak istedim. Bolulular bunu öğrensin istedim” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN PİSLİKLER ARITMA TESİSİNE GİDECEK”

Bunun bir hayal olduğunu söyleyen Yılmaz, son olarak şunları söyledi; “Şu anda pis su arıtma tesisi devam ediyor. Bir terslik olmazsa önümüzdeki mayıs ayında Büyüksu Deresi tamamen kurtulacak diye bekliyoruz. Pis su arıtma tesisi bittikten sonra toplanan bütün pislikler, arıtma tesisine gidecek. Bolu'da aklınıza gelen bütün kurum, kuruluşlar ve köyler atıklarını Büyüksu' ya veriyordu. Şu anda onların bir kısmını kolektör hatları ile buradan 50 metre aşağısına pis su olarak vermekteyiz. Şu an burada suyun, su gibi aktığını görüyorsunuz, içinde de balıkların yaşadığına şahit oluyorsunuz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.