'Benim adım Rahmi, 3 ay yatar çıkarım, yine yaparım'

'Benim adım Rahmi, 3 ay yatar çıkarım, yine yaparım'

Bahçeköy Kahyalar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar isyan etti. 5 yıldır aynı köyde oturan Rahmi Özyaman (31) tarafından telefonla taciz edildiklerini iddia eden Fahri Çelik ve Vedat Gücüyener, kendilerini taciz eden Rahmi Özyaman'la ilgili emniyet yetkilileri tarafından bir önlem alınmazsa, kendi adaletlerini kendileri sağlayacaklarını iddia ettiler.

Gazetemize gelerek çarpıcı iddialarda bulunan Bahçeköy Kahyalar Mahallesi'nde yaşayan Fahri Çelik ve Vedat Gücüyener, 5 yıldır telefonla taciz edildiklerini ve artık çaresiz kaldıklarını ifade ettiler. Vedat Gücüyener, “Rahmi Özyaman'la aynı köyde oturuyoruz. 31 yaşında, işsiz ve ailesiyle yaşıyor. Son olaylardan sonra artık köye gelemiyor. Şu an bildiğimiz kadarıyla Şahin Marka krem rengi 14 BM 388 plakalı bir araçla geziyor, onun içinde yatıp kalkıyor. Bundan yaklaşık 5 yıl önce telefon kulübelerinden sessiz telefonlar gelmeye başladı. Bir süre sonra sözlü tacizler yaşamaya başladık. Ama erkeklere yapmıyor, telefona evdeki bayanlardan biri çıkınca terbiyesiz şeyler söylüyor. Hatta geçen sene benim evin camını kırıp içeri girmeye çalıştı. Polise, jandarmaya durumu anlattık. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Adamı yakalayıp ifadesini alıyorlar, sonra serbest bırakıyorlar. Savcılık, telefonunu dinlemeye aldı, biz de hatta kendimiz telefon görüşmelerini evde teybe kaydettik. Ama yetkililer hiçbir şey yapmıyor. Salıverildikten sonra tekrar telefon açıp bu sefer de tehdit ediyor. Arabama zarar verdi. Her yerini elindeki nacakla delik deşik etmiş” dedi.

ADALET İSTİYORUZ

Köyde kendileri dışında birçok aileyi de rahatsız ettiğini iddia eden Fahri Çelik şunları söyledi: “Artık köy olarak bıktık. Ailesine söyledik, biz bir şey yapamayız dediler. Bir ara şikayet üzerine içeri girdi, 3 ay yatıp çıktı. Çıktığında bize: 'Benim adım Rahmi, 3 ay yatar çıkarım, yine yaparım' dedi. Ailemi 23 aydır rahatsız ediyor. Pazartesi günü akşam saat 56 gibi köyü muhtarı Aydın Akbay, Rahmi Özyaman'ı yakalayıp jandarmaya teslim etti. 2 saat sonra serbest bıraktılar. O gece yine aradı ve beni tehdit etti. Hatta muhtarı da arayıp, 'benimle uğraşacağına sen ilk önce kendini düzelt' demiş. Eğer güvenlik güçleri bir çözüm bulmazsa, biz kendi çözümümüzü kendimiz bulacağız. Benim 3 tane oğlum var. Bize yardım etsinler, çaresiz durumdayız. Bu zamana kadar adalete güvendik, ama değişen bir şey olmadı. Adalet istiyoruz artık!”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.