Benim tek muhatabım işim

Benim tek muhatabım işim

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son dönemde CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın kendisiyle ilgili yaptığı değerlendirmelere cevap verdi.Yılmaz verdiği cevapta, Tanju Özcan'ı muhatap olarak görmediğini ifade ederek; “Benim tek muhatabım işim” dedi.

Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Alaaddin Yılmaz olarak hayatım boyunca hiç kimseyi kendime muhatap olarak kabul etmedim. Alaaddin Yılmaz'ın bir işi vardır ve o işiyle uğraşır. Alaaddin Yılmaz ancak kendine sataşıldığında, sataşana her zaman değil bazen cevap verir. Dolayısıyla ben hiç kimseye hayatım boyunca sataşmamış bir adamım. Ama bulunduğum pozisyon olarak herkesin lehte veya aleyhte benim hakkımda bir şeyler söylediği bir pozisyondayım. Bu durum nedeniyle elbette ki eleştiriler olacaktır. Bunları da doğal karşılarız. Eleştirilerin yapıcı, yönlendirici ve Bolu'nun istifadesine olmasını istiyoruz” dedi.

ÖZCAN BİR GÜN AK DEDİĞİNE ERTESİ GÜN KARA DER

Yılmaz açıklamasının devamında, “Bugüne kadar herkesten, basından, sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilerden bunu istedik. Siyasi malzemeleri sırf muhalefet olsun diye siyasi şov malzemesi olarak kullanılmasını doğru bulmadık. Dolayısıyla ben hiçbir zaman, kendi işimin dışında hiç kimseyi muhatap kabul etmediğim gibi, Tanju Özcan'ı da hiçbir zaman muhatap kabul etmedim. Sadece Tanju Özcan'ın yerli yersiz uygun uygunsuz bir gün ak dediğine ertesi gün kara diyen, bizim aleyhimize yönelik verdiği demeçleri vardır. Biz bunların bazılarına cevap vermişiz. Biz muhatap olarak hiç kimseye durup dururken, laf atmak, sataşmak gibi bir düşüncesi olmamış bir adamım. Benim bugüne kadar yaptığım açıklamalar, ortaya çıkabilecek bir yanlışlığın olmaması içindir. Bu durumdan kendilerini muhatap aldığımız gibi bir durum ortaya çıkma sın. Çünkü böyle bir şey yok” diye konuştu.

TANJU ÖZCAN HANGİ BİRİKİMİYLE BENİMLE TARTIŞACAĞINI MERAK EDİYORUM

Tartışma konusuyla ilgili Özcan'a cevap veren Yılmaz, şu açıklamayı yaptı: “Tartışma konusuna gelince. Tanju Özcan hangi birikimiyle benimle tartışacağını merak ediyorum. Eğer Bolu için bir birikimi varsa, bunu seçimlerden önce ortaya koydu ve vatandaşımız değerlendirdi. Siyasi polemikler oluşturmak istiyorsa, muhatabı ben değilim. Ben şuanda siyaset adamı değilim; Belediye Başkanıyım ve işimle meşgulüm. Onun siyasi muhatabı, diğer siyasi parti il başkanlarıdır. Benim hayatım boyunca zaten muhatabım yoktur. Ben Belediye Başkanı olmadan önce inşaat mühendisiydim, işimle meşguldüm. İşime odaklıydım, muhatabım işimdi. Belediye Başkanı olduktan sonra da benim işim Belediye işidir. O konuyla ilgili bir tavrın varsa söylersin. Uygun görürsek biz o projeyi hayata geçiririz.”

NE KADAR ALAN İSTERSENİZ VEREYİM DEDİM

CHP ile ilgili açıklamalarına devam eden Yılmaz, “CHP'den bu güne kadar çok ciddi bir proje geldi ve bunu seçimlerde de kullandılar. Belediye meclisinde de önerge olarak verdiler. Dediler ki Boluspor'a yardım edelim ve Boluspor'un gelirlerini arttıralım dediler. Bu projenin hayata geçmesi için bir okul projesinden bahsettiler. Ben de kendilerine çok açık olarak şunu söyledim: Bolu Belediyesi olarak bizden ne kadar geniş bir alan istiyorlarsa, kendilerine hemen tahsis edeceğimizi söyledim. Bütün bunları hem gelirler konusunda, hem de kat karşılığında Bolu Belediyesi'nin %30'luk talebinin olacağını söyledim. Bahsettikleri bu fikri seçim döneminde çok ciddi anlamda kullandılar. Ama eğer gerçekten fikirlerinin arkasında duruyorlarsa hemen gelsinler, Bolu Belediyesi CHP ile protokol imzalasın, okulu kursunlar, işletsinler, kazancının sadece % 30'una talibim, geri kalan kazancın tamamını Boluspor'a verelim dedim. Ben bunları söyledikten sonra, CHP'nin bu konudaki talepleri de kesildi” dedi.

SEN HALKI CİDDİYE ALMAZSAN, HALK DA SENİ CİDDİYE ALMAZ

Yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti: “O zaman şunu söylüyorum, ciddi tutarlılığın varsa söylediğin sözün arkasında durursun. Alaaddin Yılmaz bugüne kadar söylediği sözün arkasında durmuştur ve bugüne kadar bir adım geri atmamıştır. Zaten Alaaddin Yılmaz'ı Alaaddin Yılmaz yapan da budur. Bugüne kadar öneri olarak getirdikleri tek önemli proje, bu projedir. Ama bu projenin dahi arkasında duramadılar. Dolayısıyla politika ciddi bir iştir, hizmet ciddi bir iştir. Halkla dalga geçilmez. Eğer sen halkla dalga geçersen, halkı ciddiye almazsan, halk da seni ciddiye almaz.”

TALİMAT VERDİM, DÜZELTTİRDİM

Fikre ihtiyaç duyduklarını ifade eden Yılmaz, “Ben her basın açıklamasında söylüyorum, Bolu'da herkesin fikrine ihtiyacımız var. Hangi siyasi parti hangi sivil toplum örgütü olursa olsun, Bolu için yapılmasını istediği faydalı bir fikri varsa gelsin söylesin. Ciddiyetle söylenen her türlü fikre açığız. Cici Taksi Köprülü Kavşağıyla ilgili gözleri bile zor gören bir vatandaşımız geldi bana dedi ki: “Senin yaptığın köprülü kavşakta alttaki yürüme koridorunda iki tane bayan bebek arabalarıyla yan yana geçemez” dedi. Ben de hemen talimat verdim ölçtürdüm, vatandaşımızın tespitinin doğru olduğunu gördüm. Hemen talimat verdim düzelttirdim” dedi.

GÖLGE ETMESİNLER

Yılmaz açıklamasının sonunda, şunları kaydetti: “Ben istiyorum ki yapılan bütün eleştirilerden Bolu'nun menfaatine bir durum çıksın. Bütün eleştirileri, o gözleri görmeyen çocuğun eleştirileri gibi olsun. Belirli kimliklerin arkasına sığınarak salvo yapanlar, salvo yapmaya devam edeceklerdir. Onlar hiçbir zaman muhatabımız olmamıştır. Muhatabımız da olmayacaktır. Biz vatandaşlarla uyum içerisinde bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalar herkes tarafından doğru olarak kabul ediliyorsa, bize bu konuda yardım etmeleri gerekir. Bu çalışmayı baltalamak için mücadele edenler, bugüne kadar vatandaşlardan biriyle dahi bu çalışmalara dava açabilecek durumu yakalayamadılar. Biz onlardan sadece gölge etmemelerini istiyoruz. Biz Bolu'ya hizmetkârlık yapmaya çalışıyoruz.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.