Bildiğin birşey varsa açıkla kardeşim, bu ihaleyi kime teslim etmişiz?

Bildiğin birşey varsa açıkla kardeşim, bu ihaleyi kime teslim etmişiz?

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında, yapımı tamamlanan ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden terminal projesi ile ilgili bilgi verdi.Yılmaz, terminal projesi ile ilgili “Adrese teslim ihale” söylemine tepki gösterdi.

Dün yeni terminal binasında yapılan basın toplantısında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz terminal projesi hakkında detaylı bilgi verdi. Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Devasa bir tesisin tamamlanmış olması hesabiyle bir araya gelmiş durumdayız. Gerçekten terminaller şehirler için çok önemli mekânlardır ve bunu Bolu terminal konusunu kırk yıldır aşamamıştır. Türkiye'de herkes Cici Taksi'yi terminal olarak algılamıştır. O zamandan bu zamana kadar gelen belediyeler tarafından belki çok şey düşünülmüş ama, adım dahi atılamamış bir yapıdır. Terminal yeri olarak Türkiye'de Kocaeli terminali bize biraz yakındır. D100 ile otobanın kesiştiği bir başka terminal daha yoktur. Bu yapılan tesisle birlikte Bolu bir daha terminal yapmayacaktır. Sistem ona göre dizayn edilmiştir” dedi.

NE KENDİLERİ İHALEYE GİRDİLER NE DE BAŞKASINI SOKTULAR

Yılmaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Terminal binası için arazi araştırması yapıldıktan sonra bu çalışma gerçekleştirilmiştir. Biz yapişletdevret modeli ile terminal binasını yapmak istemiştik. Belli gruplar ne kendileri ihaleye girdiler ne de başkasını soktular, bizi zor durumda bıraktılar. Ancak biz kendi imkânlarımızla terminali bitirdik. Bu proje de Bolu'nun en büyük kazançlarından bir tanesidir. Takribi olarak 50 dönümlük bir alan terminal alanıdır. Bu devasa alan terminal dışında faaliyetlerde kullanılmak için uygundur. Şuanda terminal bitmiştir. Çevre düzenlemesi yapılmaktadır. Yakında ihalesi yapılacaktır.”

BEN HİÇ KİMSEDEN TEŞEKKÜR BEKLEMİYORUM

Yapılan projenin kolay bir çalışma olmadığını belirten Yılmaz, “Terminal kolay yapılabilecek bir proje değildir. Zaten kolay olsaydı, bizden önceki dönemlerde yapılabilirdi. Hatırlarsanız bir grup siyasi parti taraftarı bazı evlere gidip mumlarla, fenerlerle protesto etmişlerdi. İşte o grup bu terminalin yapılmasını engellemek için harekete geçmişti. Evet, bir şeyler yapılıyor ama kolay yapılmıyor. Birilerinin dirençlerine rağmen yapılıyor. Aynı direnç sahipleri bir araya gelerek terminal ihalesini temizlik ihalesi gibi ya da adrese teslim bir ihale gibi çok vasıfsız bir açıklama yapmışlardır. Beni en çok üzün durumda bu açıklamayı yapanların belediye meclis üyesi olmalarıdır. Ben hiç kimseden teşekkür beklemiyorum. Ama kimse de gölge etmesin. Şu binayla gurur duymasını bir bilseler, böyle davranmazlar. Yaptığımız çalışmalar Bolu'ya ait çalışmalardır, Alaaddin Yılmaz'a ait çalışmalar değildir. Evet, soruyorum buranın ihalesini kim alacak, adres kim? Bu kadar seviyesiz bir açıklamayı belediye meclis üyesi nasıl yapar?” dedi.

BİZ HİZMETKÂRIZ, EFENDİ DEĞİLİZ

Terminal ihalesi ile ilgili iddialara cevap veren Yılmaz, “Ama aynı zihniyetin bu binanın yapılmaması için mum ışıklarıyla, fenerlerle bir yerlere gittiğini herkes hatırlıyor. Bolu Belediyesi bütün bu devasa hizmetleri bu yapıya rağmen gerçekleştiriyor. Esas başarı işte bu durumda gizlidir. Biz her şeyi Bolu için yapıyoruz. Biz Bolu'nun hizmetkârıyız. Hiçbir zaman efendi değiliz. Yaptığımız her şey Bolu'nun geleceği ile ilgilidir. Bu yapılan devasa proje de Bolu'nun eseridir. Biz sadece vesile oluyoruz. Şu durumu da hafife almıyoruz. Böyle bir eseri bu güne kadar hiç kimse yapamamıştır. Bu projeyi yaptık, gururumuz sonsuzdur. Bunu Bolu halkıyla müşterek yaptık. Yaptığımız ihalede adrese teslim ihale yaptığımızı söyleyen zavallı belediye meclis üyelerimiz gibi insanların engellemelerine rağmen bu iş yapılmıştır. Pis su arıtma tesisi de onlara rağmen yapılmıştır” diye konuştu.

BELEDİYELER SİYASET ALANI DEĞİLDİR

Yılmaz açıklamasının sonunda şunları kaydetti: “Belediyeler siyaset alanı değildir. Hizmet alanlarıdır. Artık şu kırklı yılların kafa yapısını değiştirmemiz lazım. Ama bakıyorsunuz, hepsi eli ayağı düzgün insanlar, ama öyle bir açıklama yapıyorlar ki anlam verebilmek mümkün değil. Bildiğin bir şey varsa açıkla kardeşim bu ihaleyi kime teslim etmişiz? Bu ihaleyi kim alacak söyleyin. Kendimizi bu kadar hafife almayalım. Kendimizi bu kadar basitleştirmeyelim. Çünkü Bolu çok önemli bir kenttir.

Bolu böyle olmaya da devam edecektir. Bolu, Türkiye'nin yaşanabilir en güzel kenti olacaktır. Bunu da hep birlikte yapacağımıza inanıyorum.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.