Bir duyuru sayın okuyucularım!

Türk Ocakları Bolu Şubesi, kültür faaliyetleri çerçevesinde: 13 Şubat 2004 Cuma günü (bugün) akşam saat:20. 00’de Bolu Belediyesi eski Nikah Salonu’nda Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı) sunacağı “Yeniden Türk Milliyetçiliği” konulu bir konferans düzenlenmiştir.

Sayın Prof.Dr. Ümit Özdağ, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir strateji uzmanıdır. Özellikle AVRASYA ve ORTADOĞU konusunda sahasında önemli bir yere sahiptir. Kendisini dinleyenlerin istifade edeceklerini ve memnun kalacaklarını umuyorum.

HALKIMIZI BU KARARLI KONFERANSA KATILMAYA DAVET EDİYORUM.

SEVGİLİLER GÜNܒNDE (14 ŞUBAT) SEVGİ..!

Modern DÜNYA her konuyu madde temeli içine alarak yok ediyor. Çoğumuz bunun farkında bile değiliz. Sevgi gibi çok karmaşık bir kavram bir güne sıkıştırılan bir etkinlik haline dönüştürülüyor. Bir GÜL, bir yemek, bir hediye parçası ile ufalanıyor, örseleniyor. Sonra unutulup gidiyor.

Yaşadığımız dünyada İNSANI anlamlı ve farklı kılan, insanın düşünebilmesi, düşündüklerini karşısındakilere sözle, hareketle, mimiklerle anlatabilmesi, hisleriyle algılatabilmesidir. İnsanı diğer canlılardan AYIRAN en önemli özelliği de bu yönüdür.

Hayvanlar da sevdiklerini, ilgilenildiklerini algılayıp ona göre hareketleriyle belirti verebilirler. Ama insan gibi değil.

İnsanoğlu kısa yaşamı içinde; sevgiyi, nefreti, düşmanlığı, gururu, kibiri, kıskançlığı, yönetmeyi, maddeye hakimiyeti öğreniyor.

Eğer insan; TOPLUMUNDA kabul ettiği GÜZEL şeyleri öğrenmişse hem kendisiyle, hem de çevresiyle BARIŞIK uyumlu bir ömür sürüyor. Kötü şeyleri öğrenmişse; çevresiyle ve kendisiyle barışık olmayan KAVGACI, kinci, nefretçi bir birey olarak yaşamaya devam ediyor.

Sevgi; barış demektir, kardeşlik, dostluk demektir. Bireyi yaratan TANRI, önce ANNE sevgisini, sonra aile sevgisini, yaşadığı toplumu sevmeyi bizlere bahşediyor. Sevgi doğuştan aldığımız; temiz duyguların en önemlisidir. Hiç öfkeyle doğan çocuk gördünüz mü? Çocuklar ilk önce gülümsemeyi size gösterir. Daha sonra sizden öğrendiği öfkeyi, kızgınlığı gösterir.

Bugün toplumların BARIŞ ve MUTLULUKTAN uzak kavgacı olması, SAVAŞ, TERÖR, VURMA-KIRMA, YOK ETME duygularıyla başbaşa kalmalarının en önemli nedeni; insanların TANRI sevgisinden anne, baba, eş, insan sevgisinden UZAKLAŞMASIDIR.

Sevmek demek; adaletli olmak, cömert olmak, paylaşmak, dost olmak, edepli olmak; iyi insan olmak demektir. Sevgi duygusu taşıyan aynı zamanda merhametli olur. Kavgadan uzak durur. BARIŞSEVER bir ruha sahip olur.

Sevgisiz kalmak, insan için GIDASIZ kalmak gibi kötü bir sonuçtur. Sevmesini bilmeliyiz ki; sevilelim. Sevgi hem ruhu, hem de bedeni besleyen bizleri HAYATA bağlayan YÜCE bir değerdir. Sevgimizi çıkar hesaplarına; sahte beklentilere FEDA etmemeliyiz. Sevgi bir günde gelişmez. Bir günde de yok olmaz. Sadece 14 ŞUBAT Sevgililer Günü olarak kutlanıyorsa; bir yılda 365 gün var. Ya 364 gün ne olacak?

Sevmek bir ömür boyu beraber olmaktır; sevgi sabır ister, özveri ister; uzun soluklu bir mücadele ister. Bu mücadelede ara sıra tökezlesek de yüzümüzden gülücük, kalbimizden SEVGİ eksik olmamalı.

Sevgi insanı yüceltir. Nefret, düşmanlık ise insanı küçültür.

Ne mutlu sevilen ve sevenlere!

14 ŞUBAT 365 günlük sevginizin yoğunlaşıp bir kırmızı GÜL olarak sunduğunuz SEVME ve SEVİLME gününüz olsun!

Sevginiz sonsuza dek sürsün...

Not: 28 Mart yerel seçimlerinde partilerin Belediye Başkanı adayları belli olmaya başladı; Ak Parti’den Alaaddin Yılmaz Belediye Başkan adayı gösterildi.

Kendisini ve partisini kutluyor, başarı diliyorum. Diğer aday adaylarını ise demokratik çıkışları ve cesaretleri dolayısıyla kutluyorum.

Bu yazı toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.