Bir gündem daha

Önceki yazılarımda belirttiğim spor turizminin içinde olan dağcılık ve kayak sporu için uygun alanlarımız ve bu alanda yapılacak etkinliklerle ilgili düşüncelerimi aktardım. Aktardım diyorum, bir çoğunun teknik bilgileri Prof. Dr. Gazanfer Doğu’dan öğrendiklerimdi.

    Sn. Doğu branşı ve bulunduğu görevler gereği ve de yurtdışı gezi görev incelemelerinde sporun her dalıyla ilgilenmiş deneyim sahibi. İşin bir başka yanı da, Bolu’yu düşünen Bolulu kadar Bolulu.

    Beden Terbiyesi Genel Müdürlük görevi süresince birçok projeye imza atmış ama hayata geçirememiş. Bunlardan birisi Sofya Spor Akademisi Başkanı’nın projelendirdiği Sarıalan bölgesindeki Kayak sporu için proje. Bunu önceki yazılarımda belirttim.

    Şimdi ikinci bir projeden daha bahsedeceğim. Bu da Sn. Doğu’nun bilgi arşivinden. ''Köroğlu Vadisi Kayak Kompleksi'' günümüz dünyasında kayak sporu dendiğinde akla gelen en önde adı anılan merkezleri sollayacak nitelikte uygunluk arzeden çok güzel bir yer.

    Davos gibi burada kış sporları, burada dinlenme, burada uluslararası kongreler yapılabilir. Maliyeti büyük bir proje ama yapılabilir diyor Sn. Doğu. Kim düşünüp değerlendirecek işte size ikinci bir beyin jimnastiği için malzeme.

    Hadi bakalım siyasi temsilcilerimiz, siyasilerimizi tetikleyecek sivil toplum örgütleri dernek, vakıf, odalarımız. Hadi bakalım gelişmelerin gözü kulağı olan en büyük güç iletişim aracı basınımız. Hep birlikte tutalım şu kazanın kulpundan da koyalım ocağa...

    Hep masaya yumruk vurulamayışından bahseder hayıflanırız. Hadi bakalım bir araya gelerek güçlü bir yumruk oluşturalım da kıralım şu Bolu’nun makus talihini. Hep birbirimizle uğraşıp birbirimizi yiyip bitireceğimize, birleşip de birlikte bitirelim kötü gidişi. Ağlamayan çocuğa mama vermezler sözcüğünün anlamı değişti günümüzde. Artık ağlamasını bilmek gerekiyor. Masaya vurup üzerindeki camı kırıp parçalamak yerine, masanın ayaklarından tutup sallamak gerekiyor. Kim atacak bu köprüleri? Kim ulaşacak zirvedeki gerekli adreslere? Belki milletin tümünün zirveye ulaşma şansı yok ama, bu milletin vekilleri olduğunu unutmayalım.

    Yakın geçmişteki siyasi gelişmelerde Bolu Vekili olduğu halde hep Bolu yerine Düzce’yi kolluyor diye öfkelenip dedikodusunu yaptığımız vekillerimiz yok artık. Oyuncular bizim oyuncularımız. Başarıya götürecek olanlar bu oyuncular. Saha içinde tribünleri coşturacak çalımlar yerine, zafere götüren gollerin atıldığını görmek istiyoruz. Buyurun alınacak başarılarla birlikte zafer çığlıkları atalım.

    Gündem gündem deniyor. Aha da gündem. 

    Kim ucundan tutup kaldıracak bekleyip göreceğiz.. Olay Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın gündemine taşınacak. Orada konuşulup gündeme gelecek.

    Olumlu sonuçların alınacağını düşünüyor başarılar diliyorum.

06.02.2006

Bu yazı toplam 642 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.