Bir tartışma daha

Bir tartışma daha

Otopark alanında bir adli vaka daha. Dün yaşanan olayda da park görevlisi ve bir avukat arasında yaşanan tartışma, karakolda son buldu.

Otopark alanında bir adli vaka daha. Dün yaşanan olayda da park görevlisi ve bir avukat arasında yaşanan tartışma, karakolda son buldu.

Boluspor'un, şehir içi otoparklarını AveA Şirketine ihale etmesi ile başlayan süreç, sorunları ile devam ediyor. Uyguladığı ücretlendirme politikası Bolu halkı tarafından protesto edilen ve tepkilere neden olan uygulama, başladığı ilk günlerde adli vakanın yaşanmasına neden olmuştu. Sık sık dile gelen, otopark görevlileri ve sürücüler arasında fiyat nedeniyle yaşanan sürtüşmelerin tatsız boyutlara ulaşabileceği uyarısına kulak tıkayan yetkililer nedeniyle yaşanan olaylara bir yenisi de dün eklendi.

ALMASINI BİLİRİZ

Olay, Bolu Barosu Avukatlarından Fikret Çıracı'nın aracını park etmesiyle başladı. İzzet Baysal Caddesi üzerindeki ofisine gitmek üzereyken, kendisinden park ücreti isteyen görevliye Çıracı, makbuzu araca bırakmasını, ancak ücreti ödemeyeceğini söyledi. Bu sözler üzerine görevli Oktay Durmuş'tan gelen tepki tartışmaya yol açtı.

Durmuş'un tepkisi karşısında, olay yerine polisi ve otopark yetkilisini çağıran Çıracı olayı özetlerken, daha ciddi olayların yaşanmasından endişe ettiğini söyledi. Çıracı; “Aracımı öğle saatlerinde İzzet Baysal Caddesi üzerinde park ettim. Bana ne kadar kalacağımı soran görevliye belli olmadığını söyledim ve o da bana neden ödemeyeceksin diye sordu. Ben de, bu işin yasal olmadığını, benimle tartışmamasını ve mesleğini belirttim. Kendisi de bana “yasaları senden mi öğreneceğiz, avukatsan avukatsın. Biz burada değnekçi değiliz, almasını biliriz” dedi. Tehdit edildiğim ve tartışmanın uzamaması için polis ve otopark şirketinin bir yetkilisini çağıracağımı söylemem üzerine görevli, “çağırırsan çağır, polis ne yapacak” dedi. Ben de olay yerine polis ekiplerini ve otopark yetkilisini çağırdım ve şahıstan şikayetçi oldum. Bolu Barosunun ve Bolu halkının otoparklara tepkisini biliyorum. Halka rağmen, bir işin başarılması ancak halkın sindirilmesiyle mümkün. Bu olay da bunun somut bir göstergesi. Gelecekte daha büyük ve daha ciddi olayların yaşanmasından endişe ediyorum. Belediye ve Boluspor Kulüp yönetimini halktan yana tavır almaya davet ediyorum” diye konuştu.

AveA Park Line Park Alanı Mesul Müdürü Erdoğan Ünsal ise olayla ilgili olarak şunları söyledi: “Böyle tatsız bir olayın yaşanması bizi son derece üzmüştür. Orada görev yapan personelimizi üslup konusunda uyardık. Ayrıca personelimiz göreve çıkmadan önce her sabah bu konuda uyarılıyor. O çalışanımız, yeni işe başladığından böyle bir sorun yaşandı” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.