Biraz da kendi çabanla yap

Biraz da kendi çabanla yap

Seben İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Akman ve Fehmi Çınar, Seben'de yapılan tarımsal faaliyetlerle ilgili önerge verdi. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sabahattin Öztürk, önergeye itiraz etti. Öztürk'ün tartışılan konuya “Biraz da kendi çabanla yap” yorumu mecliste tansiyonu yükseltti. Yaşanılan tartışma az daha kavgaya dönüşüyordu.

Seben'de sürdürülen tarımsal faaliyetlerle ilgili AK Parti Seben İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Akman ve Fehmi Çınar, meclise önerge verdi. Verilen önergede şu ifadeler yer aldı: “Seben ilçesinde meyve bahçelerinin yenilenme çalışmaları sizlerin desteği ile sürmektedir. Bu yıl da bu konuda yoğun talepler gelmektedir. Seben İlçe Tarım Müdürlüğü bizlerin desteği ile projeler hazırlamıştır. Bu yıl dikilmek üzere 10 bin adet asma fidanı, 4 bin adet bodur elma fidanı, 2 bin adet armut fidanı ve 2 bin şeftali fidanı alınması düşünülmektedir. Alınacak bu fidanların %50'si İl Özel İdare tarafından, %50'si Seben çiftçileri tarafından karşılanacaktır. Bu fidanların yaklaşık maliyeti 63 Bin TL'dir. 31 Bin 500 TL'lik ödenek aktarıldığı takdirde bu projeler hayata geçirilecektir.”

BU KADAR YÜKLENEBİLMESİ AYIP

Okunan önergenin ardından söz alan AK Parti Seben İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Akman, “Bolu'nun Çukurova'sı Seben'dir. İlçe Tarım Müdürlüğümüz bu fidanlarla ilgili planlamayı yapmış. Destek verirseniz çiftçilerimiz çok memnun olur” dedi. Akman'ın yorumunun ardından, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sabahattin Öztürk konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Seben ilçemizde elma bahçelerinin olduğunu bilmeyen yoktur. Bu elma bahçelerinin hepsi Özel İdare destekli midir? Ben kendi evimin bahçesine de meyve fidanı dikiyorum. Özel İdare'ye her konuda bu kadar yüklenebilmesi ayıp. Bu duruma hayret ediyorum.”

DESTEĞİN VERİLİP VERİLMEYECEĞİNE MECLİS KARAR VERİR

İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, olası bir gerilimin yaşanamaması için ortamı yatıştırmak için şu açıklamayı yaptı: “Desteklenme konusunda arkadaşlarımızın belli talepleri olabilir. Bu desteklerin verilip verilmeyeceği meclisimizin takdirindedir.”

AZ DESTEKLE ÇOK İŞLER YAPILABİLMEKTEDİR

AK Parti Seben İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Akman yeniden söz alarak, “Sabahattin Bey'e cevap niteliğinde bir konuşma yapmak istemiyorum. Seben ilçemizde bugüne kadar damlama sulama projesi de dâhil olmak üzere meyvecilikte ve üretim noktasında çiftçilerimizin desteklenmesi lazım. Çünkü bu projelere az bir destek ve bütçeyle çok büyük işler yapılabilmektedir. Yapılan bu destekleme çalışmalarının ilçelerde bulunan nüfusunda orada kalabilmesi ve üretime katılması için önemlidir. Bu çalışmaları canı gönülden destekliyorum” dedi. Akman'ın açıklamasına CHP İl Genel Meclisi Üyesi Öztürk, “Bugüne kadar damlama sulamayla ilgili Bolu Merkez'den size gelen bir talep oldu mu? Neden bu kadar çok yükleniyorsunuz” dedi.

AZ DAHA KAVGA ÇIKIYORDU

Öztürk'ün sözleri üzerine AK Parti Seben İl Genel Meclisi Üyesi Fehmi Çınar, “Bizim İlçe Tarım Müdürlüğümüz çalışma yapıyor. Biz her zaman İl Genel Meclisimizin yaptığı çalışmalardan faydalanıyoruz. İl Genel Meclisi'ne tekliflerimizi sunuyoruz. Seben'de domates yetişmese sen domatesi kaç paraya yiyeceksin, elmayı kaç paraya yiyeceksin” diyerek Öztürk'e tepki gösterdi. Öztürk ayağa kalkarak Çınar'a “Biraz da kendi çabanla yap” dedi. Çınar da ayağa kalkarak, “Kendi çabamızla yapıyoruz” dedi. İki il genel meclisi üyesi arasında yaşanan gerilim az daha kavgayla sonuçlanıyordu. Olası kavga İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu'nun yaptığı müdahale ile engellendi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.