Biriz, birliğiz ikilik yoktur

            04.02.2005

Evet, bir zamanlar bayramlarda sokakları harekete geçiren, çoluk çocuk pencere önlerine, balkonlara toplayan erkek sanatlıları özlüyorum, nerede onlar? Bir bilen, bir gören var mı?

Maçlarda slogan haline getirdikleri "Biz Erkek Sanatlarız" diye yeri göğü inletenlerin hiç sesleri çıkmıyor, neden?

Hani, "Biriz birliğiz, yoktur ikilik./ Her zoru yeneriz, yaşasın teknik" diye haykıran. Hani, "Göklerde yükselsin çelik kanatlar./ Bolu’nun yıldızı erkek sanatlar" diyen gençler nerede?

1945 yılından bugüne her alanda ses getiren binlerce gencin coşkuyla seslendirdiği birlik, beraberlik ruhu öldü mü? Nasıldır bizim okulumuz? Ne haldedir gelişmesi? Ahvali nicedir diye hiç aklınıza gelmez mi?

Günümüzde güçlü olabilmek için bir arada olmak gerekiyor. El ele verip, sırt sırta durmak gerekiyor. Güçlü olabilmek için desteklemek, içinde görev almak gerekiyor. Dünün Erkek Sanat Enstitüsü, bugünün Endüstri Meslek Lisesi-Teknik Lisesi-Anadolu Teknik Lisesi olarak dallanıp budaklandı, meyva veriyor. Bu okulu ayakta tutmaya, destek olmaya çalışan, Öğrenci Koruma Derneği-Okul Aile Birliği ve kuruluş amacında çok şeyler beklediğimiz Anadolu Teknik Eğitim Vakfı (BATEV) içindeki görev paylaşımında nerede bu Erkek Sanatlar?

BATEV’in toplantıları oluyor. Genel kurulları oluyor. Okulla ilgisi olmayan çoğu insanın yardımcı olup, destek olduğu gözlenirken, benim okulumun öz evlatları ortalıkta yok. Kaynağını kırsal kesimin aile çocuklarından oluşturan okulumuzda, o çocukların durumlarını en iyi bilenler sizlersiniz. Aynı sıkıntıları yaşayan insanlarsınız. Ne olur ara sıra okulunuzun saçak altından bir geçin. Ne değişikler, ne güzellikler oluyor bir görün. Eskilerin fotoğrafına bir bakın. Birlik olmayı sakın unutmayın.

Bu yazı toplam 713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.