Biz işi biliyoruz

Biz işi biliyoruz

Soğuk hava ve yoğun kar yağışı tüm yurtta etkisini çok fazla gösterip İstanbul gibi bir büyük kenti köye döndürürken, ilimizde alınan önlemler ve yoğun çalışmalar kar ve soğuk dolayısı ile hiç kimseyi yolda bırakmadı. Hem şehir iç

Soğuk hava ve yoğun kar yağışı tüm yurtta etkisini çok fazla gösterip İstanbul gibi bir büyük kenti köye döndürürken, ilimizde alınan önlemler ve yoğun çalışmalar kar ve soğuk dolayısı ile hiç kimseyi yolda bırakmadı. Hem şehir içinde hem de Bolu Dağı’ndaki aralıksız çalışmalar, başka yerleri felç eden karla mücadelede başarı sağladı. Bu da şunu gösterdi ki; Bolu kara alışık ve işi biliyor.

Belediye, geçtiğimiz Perşembe gecesi kentimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı, toplam 8 araç ve 30 personelle 24 saat üzerinden etkin mücadelede bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan “Yoğun kar geliyor” şeklindeki ikazlar üzerine kar mücadelesine katılacak araç sayısını arttıran Belediye, yoğun kar yağışına karşı mücadele etti. Karla mücadele kapsamında, Belediye’ye son dönemde kazandırılan 2 adet kar bıçaklı tuz serici ile birlikte 2 adet greyder, 2 adet kar bıçaklı kepçe ve 2 adet loder kullanıldı. 24 saat üzerinden 3 vardiya olarak (05.00-13.00/13.00-21.00/21.00-05.00) çalışan ekipler, ana arterler üzerindeki merdivenlerde kar temizliği ve yollarda kar temizliği, tuzlama çalışması yürüttü. Gece saat:24.00’e kadar Zabıta ve Trafik Müdürlüğü’ne ait ekipler, Şantiye Müdürlüğü’ne sıkıntılı yollar ve diğer güzergahlar hakkında bilgi verdiler, araçların yönlendirilmesini sağladılar. Gece saat:24.00’ten sonra ise, aynı görevi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri üstlendi.

Tedbirlerimizin faydasını gördük

Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, karla mücadele için yürütülen çalışmalar kapsamında toplam 200 ton agregayla birlikte 50 ton tuz döküldüğünü kaydederek, “Yoğun kar yağışına karşı tedbirlerimizi aldık. Araç sayısını her zamankinden fazla tuttuk. Yedekte araç ve personelimizi her an göreve başlayacak şekilde hazır beklettik. Gündüz ve gece sürekli devam eden çalışmalar sayesinde, kentimizde kar hayatı bütünüyle olumsuz yönde etkileyecek bir sıkıntı oluşturmadı” diye konuştu.

Bolu Dağı’nda ulaşım aksamadı

Bolu Trafik Bölge Müdürü İlhan Gündoğan, Bolu Dağı’nda da etkili olan kar yağışının olumsuz etkilerini engellemek ve güzergahın ulaşıma kapanmamasını sağlamak için Karayolları ve Trafik ekiplerinin aralıksız olarak çalıştığını bildirerek; “Ancak sürücüler, gizli buzlanmaya karşı dikkatli olsunlar” dedi. Gündoğan, Trafik ekiplerinin zaman zaman ağır vasıtalara yönelik zincir uygulaması yaptığını sözlerine ekledi. Kar yağışının etkili olduğu Bolu Dağı’nda Karayolları ekipleri, gizli buzlanmayı önlemek için güzergaha tuz döktüler. Yapılan çalışmalar ve uyarılar sayesinde Bolu Dağı’nda yoğun kara rağmen ulaşım sağlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.