Biz neden hayır dediğimizi biliyoruz

Biz neden hayır dediğimizi biliyoruz

Büyük Türkiye Partisi (BTP) İl Örgütü, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında referandum öncesi, Anayasa değişikliğine bakış açısını ifade etti. BTP MYK üyesi Suat Hayri Sapmaz yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Haydar Baş hocamızın söylediği gibi hayırda hayır vardır. Biz neden hayır dediğimizi biliyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıya BTP MYK üyesi Suat Hayri Sapmaz, BTP Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı, BTP İlçe Başkanı Turgut Pınar, partililer ve basın mensupları katıldı.

Sapmaz yaptığı basın açıklamasında, “Milletimiz işsizlik, yoksulluk, terör ve borç batağında kıvranıyor. Bu konularda 8 yıllık AKP iktidarının bir adım atmadığını, tarıma ve hayvancılığa yapılan haksız muameleyi, dolayısıyla tarım arazilerinin yabancı bankaların eline nasıl geçtiğini, yer altı kaynaklarımızın yabancılara nasıl devredildiğini gördük. Bu icraatların hesaplarının, 2011 yılında yapılacak seçimlerde milletimiz tarafından sorulacağını net bir şekilde anlayan hükümet, duygu sömürüsü yaparak gündemi yine suni bir senaryoyla örtmek istemektedir. Bu yeni gündem 12 Eylül cuntacılarından hesap sorma sloganıdır. Hâlbuki 12 Eylül ihtilalinin yargı denetimine açıldığının söylenmesi bir aldatmacadır. Hukukun bütün zaman aşımları dolmuş olup, bu hususta yargısal denetim mümkün değildir” dedi.

ORTAYA BİR MEÇHULLÜK KOYDULAR

Sapmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu paket vatandaşın hangi sorununa çözüm getiriyor? Mesela bu pakette işçinin, memurun, emeklinin, tarım ve orman köylüsünün, hayvancısının, eğitim camiasının fonksiyonu ve rolü nedir, biliyor muyuz? Ne getirdiler, ne götürdüler biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Dolayısıyla bu anayasa hakkında benim görüşüm, önümüzde bir meçhullük olduğu şeklindedir. 82'de bizi bu noktaya taşıdırlar, bundan sonra nereye gideceğiz endişesi var bende.”

RESMİ GÖRÜŞÜMÜZ HAYIR

Yapılanın yanlış olduğunu ifade eden Sapmaz, “Siyasiler kendi geleceğini teminat altına almak maksadıyla yasaların ihdasına gitmez. Kamunun menfaatini düşünerek yasalar çıkarılır. Şimdi ben derim ki, bu anlayışla bunlar kendi şahsi menfaatlerini düşünerek yola çıktılar. Delilin nedir? Bunu benim önüme getirip benimle tartışmadı.

Kamuoyunun önünde fazla tutmadı. Yahu bu tüm milleti ilgilendiren bir Anayasa. Bütün kurum ve kuruluşların, müşterek değerlerin topluma kural olarak yansımasıdır. Biz konuda yaptığımız değerlendirme sonucunda, partimizin resmi görüşü hayır olarak onaylandı. Biz de bu kararımızı kamuoyuna deklare ediyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.