BİZE BÖYLE BİR SUÇLAMA YAPMAK AHLAKSIZLIKTIR, ALÇAKLIKTIR

BİZE BÖYLE BİR SUÇLAMA YAPMAK AHLAKSIZLIKTIR, ALÇAKLIKTIR

CHP'nin AK Parti'ye yönelik yaptığı komplo suçlamasına tepkiler sürüyor. AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin, AK Parti'ye yapılan komplo suçlamasını “Bize böyle bir suçlama yapmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır” şeklinde cevaplandırdı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gündeme bomba gibi düşen görüntülerinin ardından CHP il Başkanı Tanju Özcan'ın yapılan olayın bir komplo olduğu ve bu komplonun arkasında AK Parti'nin olduğunu söylemesi üzerine AK Parti'den tepkiler gelmeye devam ediyor. Gazetemize konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Milletvekili Fatih Metin “Beş yılı il başkanlığı, üç yılı da milletvekili olarak toplam sekiz yıldır siyaseti üst seviyede yapıyorum. Dolayısıyla ömrünün büyük bölümünü siyasete adamış ve Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde hizmet noktasında gerek iktidar gerek muhalefette uzun süredir hizmet vermeye çalışan siyasi bir kişiliktir Sayın Deniz Baykal” dedi.

BU TUTUM İNSANLIK DIŞI BİR OLAY

Metin sözlerini şu şekilde sürdürdü “Sayın Baykal'ın ve Nesrin Hanım'ın başına gelenler bütün toplumca üzüntüyle karşılanmıştır. İnsanların özel hayatlarının bu şekilde yansıtılması çok doğru bir hareket değildir. Bu tutum insanlık dışı bir olay. O nedenle de bu meselenin ortaya çıkmasından bu yana AK Parti olarak bizim meseleye yaklaşımımız çok hassastır. Bu konu üzerinde önemle durarak bu konudaki duyarlılığımızı gösterdik. Ancak Sayın Baykal'ın istifası ile başlayan süreçte, Baykal'ın söylemleri ile ne yazık ki bizim iyi niyetli tavrımıza yönelik belli talihsiz açıklamalar yapıldı”

BAYKAL'I ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Bel altı siyasetten yana bir tavır izlemediklerini belirten Metin, açıklamasının devamında; “Siyasette hiçbir zaman hiç kimse bel altı bir yöntemlerle alçakça bir yöntemle siyaset yapmaması gerekir. Dolaysısıyla biz bunu ifade ettik. Gerek hükümet nezdinde de gerek Başbakanımız gerek Bakanlarımız gerekli tedbirlerin alınması ve bu meselenin aydınlığa kavuşabilmesi içinde her türlü tavizler verilmesine karşılık Sayın Baykal istifası ile AK Parti hakkında suçlamalarda bulunmaya başladı. Baykal'ın bu davranışını bu şekilde bir açıklama yapmasını anlamak mümkün değil” dedi.

ÖZCAN'IN ÇANAK TUTMASINA ANLAM VEREBİLMEK MÜMKÜN DEĞİL

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın açıklamasına anlam veremediğini belirten Metin; “AK Parti'ye ilişkin Baykal'ın söylemine yakın bir tavır ve anlayışla Bolu'da CHP il başkanın çanak tutmasına anlam verebilmekte mümkün değil. Netice itibari ile Sayın Deniz Baykal'ın kendi istifa sürecine ilişkin bir açıklamasıydı bu durum. İstifa metnine ilişkin yaptığı bir açıklamaydı. Yerel teşkilatında AK Parti'yi suçlayıcı bir üslupla eleştirmesi beni gerçekten çok üzdü. Ak parti her zaman siyasetti ak bir şekilde yapmıştır. Dolaysıyla bizi bu noktada lekelemeye çalışmalarını çok anlamsız buluyorum. Bu kadar üzüntü verici bir olay üzerinden siyasi bir malzeme yapılması gerçekten CHP Genel Merkezi'nin nasıl bir açmazının içinde olduğunu gösteriyor” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZIN SÖYLEDİKLERİNİ AYNEN TEKRAR EDİYORUM

Metin açıklamasını şu şekilde sürdürdü “CHP tarafından bize yönelik yapılan suçlamalara Sayın Genel Başkanımız aynı gün zaten gerekli cevabı verdi. Ben Genel Başkanımızın söylediklerini aynen tekrar ediyorum. Bize yapılan bu suçlama Deniz Baykal'a yapılan suçlama gibi çok ahlaksızca bir durumdur. Bizim komplo kurduğumuzu söylemek böyle bir suçlama yapmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır”

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HEP BERABER ÖĞRENECEĞİZ

Yaşanan bu sürecin sonuçlarının ilerleyen günlerde ortaya çıkacağının altını çizen Metin; “Bizim toplumumuzun belli değer yargıları var. Sayın Baykal'ın yaşadıklarını toplumumuz, insanlarımız yanlış olarak değerlendirdi. Toplumun her kesiminde Sayın Baykal'ın başına gelen üzüntüyle karşılandı ama dediğim gibi bu işin perde arkası noktasında gerekli çalışmalar yapılması gerekirken, bu duruma odaklanılması gerekirken, işin başka türlü bir yöne çekilmesi işin vahametini daha da arttırıyor. Bizim toplumumuzun belirgin bir özelliğidir bizim insanımız çok tepki vermeden izler izler zamanı ve yeri geldiğinde tepkisini verir. Önümüzdeki günlerde bu işin yansımalarını hep beraber öğreneceğiz” dedi.

BAYKAL'A VE CHP TEŞKİLATINA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a geçmiş olsun dileklerini ileten Metin; “Ben tekrar kendilerine geçmiş olsun diyorum. Hem Baykal'a hem de Sayın Baykal'ın şahsında CHP teşkilatlarına geçmiş olsun diyorum. Netice itibari ile bundan sonraki süreçte de partinin kurumsal kimliği içerisinde yola ne şekilde devam edeceğine kendisi karar verecek. Kendilerine bu konuda başarılar diliyorum. Sayın Baykal'ın başına gelenler ne kadar kötüyse, Sayın Baykal'ında AK Parti'ye yönelik olarak suçlaması o kadar kötü” dedi.

İDDİAN VARSA İSPATLAYACAKSIN

Metin açıklamasının sonunda; “Birde söylemlerde bir yanlışlık var. Hukukta iddia eden ispat etmek zorundadır. Dolayısıyla AK Parti'nin bu noktada bir müdahalesinin olduğunu düşünüyorsanız bunu siz ispat edeceksiniz. AK Parti'nin hem bu konuda suçlanan hem de bu konuda böyle bir savunmayı böyle bir ispatı yapmasını söylemek doğru değil. Bu konuda ispatı Cumhuriyet Halk Partisi'nin yapması lazım. Bize ilişkin böyle bir iddiaları varsa onlar ispatlayacaklar. Hukukun temel kaidesidir iddiayı eden, iddiasını ispatlamakta mükelleftir. Sayın Özcan bu noktada bir iddiada bulunuyorsa bunu da ispat etmek zorundadır” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.