Bize küfredebilirler ama biz Bolu'nun geleceği için çalışıyoruz

Bize küfredebilirler ama biz Bolu'nun geleceği için çalışıyoruz

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye'nin sürdürdüğü çalışmaları, vatandaşlara düzenlediği gezilerle anlatmaya devam ediyor. Başkan Yılmaz hafta sonu düzenlediği gezide, vatandaşlara bilgi verirken, Bolu'nun alt yapı ve üst yapı sorunlarına değinerek; “Bize küfredebilirler ama biz Bolu'nun geleceği için çalışıyoruz” dedi.

Yılmaz, gezi sonrası vatandaşlara verdiği bilgide şu ifadelere yer verdi: “Şuan yaptığımız çalışmalarda Bolu'yu Türkiye standartlarının üstüne çıkartmaya çalışıyoruz. Dünya standartlarına kavuşturmaya çalışıyoruz. Bu gün gelinen noktada hiç boş vaktimiz yok. Çok yoğun olarak çalışıyoruz. Çok çalışırken, hatalar da yapıyor olabiliriz. Ama yaptığımız şeylerin en azından birilerinin farkına varması lazım. Bu nedenle arkadaşlarımız yaptığımız çalışmaları vatandaşlarımıza gezdirerek anlatıyorlar. Yaptığımız gezilerde belediyede çalışanlar bile biz bu çalışmaları görmedik diyorlar. Demek ki bizim tanıtım konusunda çok ciddi bir eksikliğimiz var.”

GELECEKTE SU SORUNUMUZ OLMAYACAK

Yılmaz açıklamasının devamında, “Bolu'yu ileriye doğru taşıyoruz. Su konusu tamamen çözülecek. Sıkıntılarımız var ama sorunu çözdüğümüzde gelecekte de su sorunumuz olmayacak. Pis su problemini tamamen çözüyoruz. Gelecekte de pis sorunu olmayacak. Hatta Bolu'dan Abant'a kadar olan bütün yerleşim birimlerini ve işletmeleri bir havza bazında değerlendirerek temizleyeceğiz. Çöp sorunu Bolu'nun önemli bir sorunuydu. Geçmişte çöpten sızan sular içme sularımıza karışıyordu. Şimdi öyle bir sorunumuz kalmadı. Şuanda çöpü ayrıştırmaya başladık. Şuan evlerde çöp ayrıştırılmasını sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımız çok daha modern hale gelecek. Ayrıca çöpten elektrik enerjisi elde etme yönünde çalışmalarımıza da başlayacağız” dedi.

BİZ BOLU'NUN GELECEĞİNİ KURUYORUZ

Yılmaz açıklamasının sonunda, “Bolu'nun en büyük sorunlarından bir tanesi de hava kirliliği. Hava kirliliği sorununu çözmek için doğalgazın Bolu'ya getirilmesini sağladık. Ayrıca kanalizasyonun ve yağmur sularının tahliyesi için çok ciddi çalışmalarımız var. Çalışmaya devam ediyoruz. Bütün bu alt yapı sorunları bittikten sonra, üst yapıyı iyileştirmeye başlayacağız. Bu sene ilk olarak üst yapı sorununu çözeceğimiz alan İzzet Baysal Caddesi olacak. Bu konuda Bolu halkının bize yollardaki çukurlar nedeniyle tepkili olduğunu biliyorum. Evet, bize küfür edebilirler ama biz Bolu'nun geleceğini kuruyoruz. Bu konuda çalışmaya devam ediyoruz” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.