BİZİMLE UĞRAŞACAKLARINA BOLUSPOR'UN ŞAMPİYONLUKTAN UZAKLAŞMA NEDENLERİNİ ARAŞTIRSINLAR

BİZİMLE UĞRAŞACAKLARINA BOLUSPOR'UN ŞAMPİYONLUKTAN UZAKLAŞMA NEDENLERİNİ ARAŞTIRSINLAR

Boluspor, Kartalspor maçında yaşanan kötü tezahürat ve küfür nedeniyle, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından para cezasına çarptırılmış ve Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, sert bir dille taraftarı eleştirerek, sorumluların peşinde olduğunu söylemişti. Çarıkcı'nın önceki gün yaptığı açıklamaya, Yarenler Grubu'ndan sert cevap gecikmedi.

Boluspor'un efsane taraftar grubu Yarenler, bir açıklama yaparak, Kartalspor maçının sorumluları olarak gösterilmelerinden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Yarenler yaptıkları açıklamada, Boluspor Yönetimini sert bir dille eleştirdi: “Boluspor Kulübü Başkanı Sayın Necip Çarıkcı'nın geçtiğimiz hafta ve bu hafta içersinde yapmış olduğu açıklamaları ve arkasından Boluspor Yönetim Kurulunun yapmış oldukları Basın açıklamalarını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Yapılan küfürlü tezahürat YAREN'lik anlayışı ile bağdaşmamıştır. Ve kesinlikle kabul edilen bir durum değildir. Alınan para cezasının yanında, Boluspor taraftarının seviyesi düşük taraftar olarak değerlendirilmesi, hepimiz için ayrı bir ceza olmuştur.

Boluspor Başkanı olarak, 'Taraftarlarımızın yapmış oldukları tezahüratlar Bolulu sporseverlere yakışmamaktadır. Taraftarlarımız hata yapmışlar ve karşılığında kulübümüz ceza almıştır. Ancak hepimiz insanız hata yaparız. Taraftarlardan beklentimiz, bu hataların tekrarlanmamasıdır' diyerek yapacağı bir açıklama Necip Çarıkcı'yı yüceltir ve bizlerin de daha titiz olmasına katkı sağlardı.

Ancak Başkanımız Sayın Necip ÇARIKCI böyle bir birleştirici ve caydırıcı bir açıklama yapacağına, bizleri işaret ederek, "Bilinçli ve kararlı bir şekilde Boluspor'a komplo kuruyorlar” ifadesi ve “yazıklar olsun böyle aşk da olmaz böyle taraftarlık da olmaz…” açıklamaları ve bizleri devamlı suç işleyen kişiler olarak göstermeye çalışmış olması hepimizi derinden yaralamıştır.

Necip Başkan her nedense bizleri hain olarak görmekte ve Boluspor Kamuoyunun önüne potansiyel Boluspor düşmanı olarak atmaya çalışmaktadır. Bizler sorunları istişare yolu ile çözmeyi düşünürken, başkanın basın aracılığı ile açıklama yoluna gitmesi, “AİLE” kavramına ne kadar uymaktadır. Herkesi kendi kontrolü altına almaya çalışan ve kendilerinden “emir eri” olmalarını isteyen ve de bu zihniyetin karşısında olanların, Boluspor 'a düşman gibi gösterilmeye çalışılması da spor kamuoyu nun gözünden kaçmamaktadır.

Hatalar insanlar içindir. Önemli olan hataların tekrarlanmamasıdır. Biz yapmış olduğumuz hata ile kulübümüzü ekonomik olarak zor duruma düşürdüğümüzün farkındayız ve üzgünüz. Ama bizleri yargısız olarak ipe çıkarmaya çalışan ve "Suçlular cezalarını çekecekler, sorumluları bulacağım” ifadeleri ise büyük yanlışlıktır.

”… Egolarını tatmin etmek isteyen birkaç kişi” ifadesi ise, bizi birbirimize düşürmek için ortaya atılan bir tuzaktır. Bolulu Yarenler bu tuzağa düşmeyecekler ve oyunlara gelmeyecekler bir birlerine daha sıkı sarılacaklardır.Ayrıca birkaç kişinin ego tatmini denilerek ve bizi hedef alarak yaptıkları açıklama, 45 kişilik Boluspor yönetiminde, Boluspor'u yöneten 2–3 kişinin ego tatmini iddialarını da hatırlara getirmektedir. Biz cahil 2–3 kişi Yarenler üzerinden hatalı davranışlar sergileyerek ego tatmini yapıyorsak, o zaman Bolusporda da kültürlü ve aydın olan 2–3 kişi de, Boluspor üzerinden ego tatmini mi yapmaktadırlar? Başkanımız ve bizi Boluspor düşmanı olarak göstermeye çalışanlar, 17 milyarlık para cezası ile ve bizlerle uğraşacaklarına, Boluspor'un şampiyonluk amacından uzak kalmasının sebeplerini araştırmaları camiamızın yararına olacaktır.

Bizlerle uğraşarak hedef saptırmak isteyenler, bu zamanlarını “Boluspor'u nasıl şampiyon yaparız “düşüncesine ayırmalılar ve Boluspor Kamuoyuna 2 sezondur verdikleri sözleri tutmanın yollarını aramalıdırlar. Cambaza bak cambaza düşüncesi ile hedefi saptırmak isteyenlerin bu telaşlı davranışları, spor kamuoyunun gözünden kaçmamaktadır. Bizler 17 milyarlık hata yaptığımızı kabul ediyoruz.

Anlayış bekliyoruz. Ancak bizleri yargısız infaz edenler kendileri hiç mi hata yapmamışlardır? Ekonomik olarak Boluspor'u hiç mi zarara uğratmamışlardır. Hoca seçiminde, futbolcu transferinde her şeyi tam ve eksiksiz mi yapmışlardır ki bizleri Boluspor düşmanı olarak kamuoyunun önüne atmaya çalışmaktadırlar. Biz Boluspor'u beklentisiz olarak seviyoruz ve yöneticilerimize de saygı duyuyoruz. Ayrıca gelişen bu olaylar karşısında Bolusporumuzun Başkanı ve Bolulu Yarenler Taraftar grubu arasında yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı fırsat bekleyenlere de, bir zamanlar kullanılıp kenara atılmışlıklarını nasıl yalnız bırakıldıklarını,aşağılandıklarını hatırlatmak istiyoruz. Yarenler hiçbir zaman kişilerin menfaatleri peşinde koşmamıştır ve koşmayacaktır. Yarenler beklentisiz olarak Boluspor taraftarlık anlayışını sürdürecek olup, yaptığı hatalardan ders alacak, kişilerin değil, Boluspor camiasının taraftarı olmaya devam edecektir.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.