BOLU AK PARTİ ADAYLARINDAN...Seçim startı

BOLU AK PARTİ ADAYLARINDAN...Seçim startı

AK Parti Bolu milletvekili adayları, düzenlenen törenle seçim startını verdiler. Renkli görüntülerle partilileri selamlayan adaylar, aday olma nedenlerini tekrar açıkladılar.

AK Parti Bolu milletvekili adayları, düzenlenen törenle seçim startını verdiler. Renkli görüntülerle partilileri selamlayan adaylar, aday olma nedenlerini tekrar açıkladılar.

AKP Bolu Teşkilatı, seçim startını Grand Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantı ile verdi. Kalabalık partili grubunun yer aldığı salona konfeti ve ışık seli arasında coşku ile giren adaylar Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin açılış sunumunu yapan İl Başkanı Mehmet Emin Güz'ün ardından konuştular.

GÜZ; “AŞILAMAYANI AŞTIK,ÇÖZÜLMEZLERİ ÇÖZDÜK”

Slayt gösterisinin de yer aldığı toplantıda Güz, selamlama sunumunda şunları söyledi; “Haram yemedik, haram yedirmedik, ne mutlu bizlere ki, milletimizin boynunu öne eğdirmedik. Başımız dik, alnımız açıktır.” Özgürlük, barış, sevgi, onur, milli irade, adalet ve kalkınma adına bir yürüyüş eyleyelim diyen Güz, “Yine bir tarih yazma görevi sizlerin omuzlarına düştü. Öyleyse yufka yürekli analar adına, masum ve yetim çocuklar adına, hak adına halk adına bir yürüyüş eyleyelim tevekkeltü tealallah” sözlerinin ardından konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Aşılmazları aştık, çözülmezleri çözdük. Aydınlık bir Türkiye için yakın ışıkları. Gün, bugündür.”

YILMAZ; “İLİMİZ DE NEFES ALIYOR,İLÇEMİZ DE”

Ardından konuşma yapan AKP birinci sıra vekil adayı Metin Yılmaz, her yerde çamur siyaseti yapmadıklarını belirtti. Konuşmasında yaptıkları faaliyetlerden söz eden Yılmaz, şunları kaydetti; “Depremde kayıplarımız oldu. Ak Parti ile birlikte artık her yere ambulans gönderiliyor. İlimiz de nefes alıyor ilçemiz de. Üniversite şehri Bolu'da nüfusun önemli kısmını öğrenciler oluşturuyor. Öğrenciler için merkezde 500, kampüste 1000 kişilik yurtların yapımına başlandı ve bitirildi. Milli Eğitim’in katkısıyla nerelere geldiğimizi biliyorsunuz. Zorunlu bölge olan Kıbrıscık, Seben, Göynük ilçelerimize öğretmenlik yapmak isteyenler, gitmek için fırsat arıyorlar.”

BU YIL DOĞALGAZ GELECEK

“İlimizden fabrikalar taşınacak dediler, bir tane bile fabrika taşındı mı?” sorusunu soran Yılmaz, “İlimizde olmayan doğalgaz şimdi olur hale geldi. Haziran ayı içinde sözleşme imzalanacak ve bu yıl içerisinde de doğalgaz kullanımına başlanacak” diye konuştu. Boluspor'un da önemli noktalara geldiğini ifade eden Yılmaz, “Stadyumun yenilenmesi için ödenek ayırdık, her zaman da ayırmaya hazırız. Bolu'nun geleceğe taşınmasında birlikte yürüyeceğiz” mesajlarını verdi.

COŞKUNYÜREK; “ÜMİT IŞIĞI YAKTIK”

Bir diğer konuşmacı AKP ikinci sıra vekil adayı olan Yüksel Coşkunyürek ise, konuşmasında ülkeyi layık olduğu konumuna kavuşturmak için bu yolda olduklarını belirtti. Coşkunyürek şunları kaydetti; “Türkiye'nin kaybolan itibarını yeniden kazanmak için ümit ışığı yaktık. Adalet ve kalkınma, huzur, barış, istikrar için çalıştık; aziz milletimize mahcup olmadık. Cumhuriyet tarihimizde, ilklere imza attık. Dünyanın yıldızı yapmadan bu yoldan yılmayacağız.”

KARNE ZAMANI

“Seçime gidiyoruz, şimdi karne zamanı” diyen Coşkunyürek; “Karnemiz milletimizin elinde, onlar bize not verecekler. Milletimiz kimin çalışıp, kimin ürettiğini biliyor. Ev ev, kapı kapı, köy köy dolaşıp, yapılanları anlatacağız. Bizi eleştirenler, geçmişin hesabını veremeyenlerdir” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

METİN: “İŞTE MEYDAN, İŞTE TEŞKİLAT”

“İşte meydan, işte teşkilat” sloganıyla konuşmasına başlayan AK Parti üçüncü sıra vekil adayı Fatih Metin, bazı hedeflerinden bahsetti. Son olarak konuşma yapan Fatih Metin, şunları söyledi; “Hedefimiz milletimizin refah içinde yaşamasıdır. Artık söz ve karar milletindir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.