BOLU BÖYLE İHALE GÖRMEDİ

BOLU BÖYLE İHALE GÖRMEDİ

Türk Telekom A.Ş.'ye ait D100 Karayolu Gölköy Kavşağındaki 27 bin metrekarelik arazi ihalesine, Bolu'nun tanınan bütün işadamları katıldı. Yapılan ihaleyi Becikoğlu'nun öncülüğünde oluşturulan konsorsiyum, 5 Milyon 160 Bin TL ile aldı.

Telekom'un geçtiğimiz yıllarda futbol sahası ve malzeme deposu olarak kullandığı 27 bin metrekarelik arazinin satış ihalesi, dün Türk Telekom'un Sağlık Mahallesindeki binasında gerçekleştirildi. İhaleye Boluspor kulübünün de bulunduğu 35 firma katıldı. Boluspor Kulübü ile Becikoğlu konsorsiyumu arasında büyük bir çekişmenin sahne olduğu ihalede, Boluspor Kulübü 5 milyon 150 bin TL'ye kadar çıkarken, Becikoğlu 5 milyon 160 bin TL vererek ihaleyi kazandı.

BECİKOĞLU İHALEYE “PİLOT ORTAK” OLARAK KATILDI

Bolu'da daha önce bir benzeri olmayan ihalede ilk teklifi Becikoğlu konsorsiyumu verdi. Yılmaz Becikoğlu'nun “pilot ortak” olduğu konsorsiyumda ortaklık payı yüzde 21,5 iken, konsorsiyumun diğer ortakları olan Eray Kapıcıoğlu (Dünya Göz Hastanesi)'nun payı yüzde 19,5; Çetin Nuhoğlu (TırsanDAF)'nun payı yüzde 19,5; Yeniçağalı işadamı Yaşar Çelik'inki yüzde 19,5; Tanju Çizmecioğlu'nun payı yüzde 10 ve Taner Çizmecioğlu'nun ise yüzde 10 olarak belirlendi. Becikoğlu'nun 3 milyon 600 bin TL'lik ilk teklifi karşısında ihaleye teklif veren diğer firmalardan Erpiliç, Köroğlu Beton, Uğur Barut ve Yuarder Otel ihaleden çekildi. Kısa bir ara isteyen Burhan Çelik firması, ortağı ile görüştükten sonra 3 milyon 650 bin TL'lik teklifi ile ikinci artışı gerçekleştirdi. Bu noktada Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı'nın 4 milyon TL'lik ilk şok teklifi ile ihalede Becikoğlu konsorsiyumu ve Boluspor'un ihalede partnerleri olduğu sanılan Erdal Gören (Turyap) ve Albayrak Ticaret kaldı.

İhalede rakam 4 milyon 160 bin TL'ye çıktığı aşamada Başkan Çarıkcı, 4 milyon 500 bin TL'lik ikinci şok arttırmayı yaptı. Bu arada partnerlerden Albayrak Ticaret ihaleden çekildiğini açıkladı. Böylece ihalede Becikoğlu, Turyap ve Boluspor Kulübü kaldı. 50 bin ve 10 bin TL'lik artışlarla süren ihale 5 milyon 160 bin TL ile Becikoğlu konsorsiyumunda kaldı. Basına kapalı gerçekleştirilen ve şeffaf olduklarını iddia eden Türk Telekom A.Ş.'ye ait arazinin ihalesinden size ulaştırdığımız dipnotlar.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.