Bolu Dağı A.Ş.'de neler oluyor?

Bolu Dağı A.Ş.'de neler oluyor?

Bolu Dağı A.Ş., 01 Haziran 2010'da Genel Kurul'a gidiyor. Kurulda görüşülecek bir madde ise şimdiden tartışma konusu oldu. Sermaye artırımına gidilmesi durumunda küçük hisse sahibi ortakların bu konuda nasıl bir tavır alacağı kafalarda soru işareti bıraktı.

Bolu Dağı Tüneli'nin hizmete açılmasının ardından, D100 Karayolu güzergahı üzerindeki et mangal ve dinlenme tesislerinin sahiplerinin bir araya gelerek kurduğu 56 ortaklı Bolu Dağı A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü'nün açtığı ihaleyi kazanarak, tünelin çıkışında bulunan 620 bin metrekarelik alana kurulacak tesislerin projesini hazırladı. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Adnan Daylan'ın yaptığı çok ortaklı şirket, 2 yılda tamamlanacak ve 75 milyon dolara mal olacak. 'Highway Outlet'in içerisinde 110 işyeri, 2 bin araçlık otopark, otel, hayvanat bahçesi, buz pateni pistinin de yer alacağı eğlence merkezinin inşaatına başladı. 2 bin 800 kişiye iş imkanı sağlayacak olan tesisin çalışmaları devam ediyor.

NASIL BİR KARAR ÇIKACAK?

01 Haziran 2010 tarihinde yapılacak olan Genel Kurul'da görüşülecek olan bazı maddeler kamuoyunun dikkatini çekti. Ana sözleşmenin sermaye artırımı ile ilgili maddesi ile yönetim kurulunca teklif edilen sermaye artış talebinin görüşülüp karara bağlanmasının görüşüleceği genel kurulda, nasıl bir karar çıkacağı şimdiden merakla bekleniyor. Görüşülmesi gündeme alınan bu maddenin altında ismi yer alan yönetim kurulu üyelerinden İsmail Çolak, İsmail Gökdemir, İsmail Yamantürk ve Cevdet Bektaş imzalarını koymazken; Adnan Daylan, Raşit Doğan Enhoş ve Ömer Baday'ın imzalarının olması dikkatlerden kaçmadı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.