BOLU ESNAF ve KEFALET KOOP. BAŞKANI AHMET YOLTAŞ; "Esnafın en az düzeyde zarar görmesi için

BOLU ESNAF ve KEFALET KOOP. BAŞKANI AHMET YOLTAŞ;

"Esnafın en az düzeyde zarar görmesi için

Terziler Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı olan Ahmet Yoltaş, Bolu’ya kurulacak olan panayırla ilgili olarak, bir basın toplantısı düzenledi. Ahmet Yoltaş, yaptığı basın açıklamasında, panayırdan yana olmamasına

Terziler Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı olan Ahmet Yoltaş, Bolu’ya kurulacak olan panayırla ilgili olarak, bir basın toplantısı düzenledi. Ahmet Yoltaş, yaptığı basın açıklamasında, panayırdan yana olmamasına rağmen, esnafın, en az düzeyde zarar görmesi için çalıştığını söyledi.

Panayırda stant açmak isteyen esnafın, kendilerine başvuruda bulunmasını isteyen Ahmet Yoltaş, çok kısıtlı bir zamanın olduğunu hatırlatarak, başvuruların 22 Temmuz'da son bulacağını açıkladı. Bolu Belediyesi ile masaya oturarak, "Bu işi nasıl yapabiliriz?" diye düşündüklerini ve stant açma önceliğinin Bolulu esnaflara verilmesi kararını aldıklarını açıklayan Yoltaş, kendilerine başvuruda bulunan esnaflara her türlü kolaylığın sağlanacağını da sözlerine ekledi. Ahmet Yoltaş ayrıca, herşeye rağmen, esnafın panayırdan mutlu ayrılmasını ve panayırın bir daha açılmamasını temenni ettiklerini söyledi.

PANAYIRDAN EN FAZLA ZARAR GÖREN HAZIR GİYİMCİLER VE AYAKKABICILAR

Terziler Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Yoltaş tarafından dün öğle saatlerinde ESKOP'ta yapılan basın açıklamasında, yapılacak panayırın son panayır olması temenni edilirken, panayırın ileride Bolu halkının ve modern kentlerin ihtiyacı olan fuar şekline dönüştürülmesi için şimdiden çalışmalara başladıkları söylendi.

Terziler Hazır Giyimciler Odası Başkanı aynı zamanda da Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Yoltaş, "Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Özbostancı'ya panayırdan en çok etkilenen esnafın, hazır giyimciler ve ayakkabıcıların olduğunu anlattım. Sayın Başkan Vekilimiz de, Sayın Belediye Başkanımız’la aynı düşünceler içerisinde olduğunu, çok cüzi kiralarla bu esnaflarımıza panayır dükkanlarının kiralanacağını ve mümkün olduğu kadar korunacağını bize söylediler" şeklinde konuştu.

KISITLI ZAMANA KARŞIN

22 Temmuz 2005 Cuma gününe kadar, panayırda stant açmak isteyen hazır giyimci, tuhafiyeci, ayakkabıcı ve seyyar pazarcı esnafının odalarına müracaat etmelerini isteyen Yoltaş, bu sürenin çok kısıtlı bir süre olduğunu, ancak Belediye tarafından böyle bir süre sınırlandırmasının yapıldığını belirtti.

Kısıtlı zamana karşın, gazete ilanlarıyla esnafları hızlı bir şekilde bilgilendirmek istediklerini belirten Ahmet Yoltaş; panayır için kendilerine başvuruda bulunan üyelerine her türlü kolaylık gösterilerek, panayır yerinden stant temininde bulunulacağını açıkladı.

ESNAFIMIZ BİZİ YANLIŞ ANLAMASIN

Odalar Birliği Başkanı Nihat Alpat Öztürk ve kendisinin gönlünün hala panayırdan yana olmadığını ifade eden Yoltaş, "Esnaflarımız bu anlattıklarımızı yanlış anlamasınlar, niyetimiz madem panayır yapılacaksa, daha fazla ortamı germek esnafla Belediye’yi karşı karşıya getirmek yerine, 'Bolu hepimizin' düşünceleri altında esnafımızı mağduriyetini asgariye indirmek için bu doğrultuda hareket ettik. Umarım hayırlısı olur esnafımızda güzel işler yaparak panayırdan mutlu ayrılır. Belediyeden son isteğimiz, panayır süresinin kesinlikle uzatılmamasıdır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.