Bolu Gazetecileri Genel Kurulu

            09.09.2004

Zaman zaman her toplumda yaşanan karmaşık sıkıntılar vardır. Kimi zaman uzayıp giden kırgınlıklar, kimi zaman da sağlıklı sevgiye dönüşen sıkıntılı günlerdir bunlar. Kırgınlıkları sevgiye dönüştüremezseniz, kin ve nefret kemikleşir. Güven ortadan kalkar, şartlanmış düşüncelerin gölgesinde, sağlıklı yaklaşımlar da yok olup gider.

Akılcı olmanın özelliği, olayları oturup tartışabilmenin güzelliği buradadır. Buzdağlarını güzel diyaloglarla eritip sıcak havayı yaratabilmenin ön koşulu, inatçı davranışlardan vazgeçip, dostlukları başlatabilmektir.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nde varolan sevgisizliğin yavaş yavaş ortadan kalktığını görmek memnuniyet vericidir. Huzur içinde olmayanların sağlıklı düşünüp, sağlıklı kararlar alması düşünülemez. Gazeteci bulunduğu yörenin haklarını savunan, yeniliklerin oluşumunda akıl yürüten, olumlu-olumsuz olaylarda insanları haberdar eden, yanlışların üzerine giden, haklıyı-haksızı ayıran özellikleri olan görevleri üstlenmiştir. Her ne kadar atlatma haber takipçiliği olsa da, birbirleriyle iyi geçinen, geçinmesini bilen örnek insanlar olmalıdır. Bu özelliklerin boy vermesini görmek son derece sevindirici.

Deprem sonrası oluşan olumsuzluklar nedeniyle, son derece sıkıntılı günler geçiren Cemiyet’in, bilinen ekonomik sıkıntılarını aşarak yaklaşık olarak onüç küsür milyarlık bir bütçe oluşturup hizmet üretmesi, ahenkli çalışmanın ürünüdür. Bu bakımdan Başkan Caner Güngör ve yönetimini kutluyorum.

Genel Kurulda gündeme gelen spor muhabirliği için tahsis edilen kart olayı biraz burukluk yaratmıştır. Ben yıllarca bölgenin ve Boluspor’un spikerliğini yaptıktan sonra, köşe yazarlığı görevine devam ederken, basın tribününe gitmeye kalktığımda aynı olayları yaşadım. Spor muhabiri maçın kritiğiyle birlikte skoru belirleyen olayları yazıyor olabilir.

Bir köşe yazarı da maçla ilgili seyirci, sporcu, yönetici hakkında gözlem ve yorumlarıyla toplumu bilgilendirebilir. Mevcut uygulamanın kısıtlı yönü ile mahallinde bir çözüm için yönetimin çaba göstereceğine inanıyorum.

Gelecek güzel günlerde güzel haber ve yorumlarıyla yeni yönetime çalışma hayatında başarılar diliyorum.

Bu yazı toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.