Bolu Görsel Sanatlar Derneği

             22.12.2004

15.12.2002 tarihinde ilk genel kurul toplantısıyla sanat alanında yerini alan Bolu Görsel Sanatlar Derneği, stajyerlik dönemini başarıyla atlatarak 19.12.2004 tarihinde ikinci genel kurulunu yaptı.

Kurulduğu günden itibaren dernek evi olarak başkan Saadet Söyleyici Yasa’nın atölyesinde çalışmalarını sürdüren dernek, sanatsal sesini duyurmayı bilmiştir.

Dernek; "Sanat ve Sanatçıya Destek Projesi" adı altında Abant Palace Oteli ile işbirliği yaparak otelin sergi standında 23 sergi organizasyonu yaparak sanat etkinliklerini Bolu dışına taşımıştır.

Ayrıca iki kez yirmi üye sanatçısıyla "Antalya Resim Festivaline", İzzet Baysal Şükran Günlerinde, Bolu Merkez’de açtığı sergilerle etkinliklere katılmıştır.

Üniversitemiz öğretim görevlileriyle iyi ilişkilerini sürdüren dernek üyesi Prof. Dr. Erol Özden’e, "İnsan ve Sanat" koferansı verdirerek, sanatın evrensel gelişmesi hakkında kamuoyunu bilgilendirmiştir.

Genel kurulda gündeme gelen ağırlıklı konu, derneğin yeri konusu olmuştur. Bu anlamda yapılan girişimler sonucunda Kültür Müdürlüğü binasında bir yerin tahsis edileceği sözünün lınmış olması, memnuniyetle karşılanmıştır.

Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Onursal Üyemiz Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sn. Yaşar Akbıyık, üniversitemizde Güzel Sanatlar Fakültesinin açılması işinin gerçekleştiğini müjdesini vermiştir.

Ayrıca önümüzdeki öğretim yılında uygun mekan bularak öğretime başlanabileceğinin müjdesini vermiştir.

Ayrıca üniversitenin sanatsal etkinliklere katkı olarak, Bolu’da mevcut eski tarihi konak bulunduğunda, burasının restorasyon işleminin üniversite tarafından yaptırılabileceğini söyledi.

Mülkiyet hakkı olmasa da bu konuda kullanım hakkı verilmek suretiyle sanat evinin açılması işleminin sağlanacağına ait müjdesini vermiştir.

Kuruluşundan itibaren yardımlarını esirgemeyen tüm kamu, kurum ve kuruluşlarına teşekkür edildi ve böylelikle toplantı tamamlanmış oldu.

Yeni oluşan yönetime başarılar diliyoruz.

Sanat alanındaki çalışmalarıyla öncü güç olarak yol göstermelerini arzuluyoruz.

Bu yazı toplam 1035 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.