BOLU İL JANDARMA KOMUTANI KID. ALBAY REMZİ ÇETİN; ‘Gururluyuz’

BOLU İL JANDARMA KOMUTANI KID. ALBAY REMZİ ÇETİN; ‘Gururluyuz’

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 165.yıldönümü, Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nda, düzenlenen törenle kutlandı. Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Remzi Çetin, “Atatürk ilkelerinin gücü ve teminatı olan Jandarma, b

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 165.yıldönümü, Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nda, düzenlenen törenle kutlandı. Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Remzi Çetin, “Atatürk ilkelerinin gücü ve teminatı olan Jandarma, büyük bir azim ve şevkle ülke huzur ve güvenliğini sağlamanın haklı gururunu taşımaktadır” dedi.

14 Haziran 1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatı'nın 165.yılı kutlandı. Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törende konuşan Vali Mehmet Ali Türker, "Bugün dünyada barış ve huzur, değişik ülkelerde, değişik biçimlerde örgütlenmiş teşkilatlar ve kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Bizde de bu amaçla kurulmuş olan Jandarma Teşkilatı kurulduğu 14 Haziran 1839 yılından bu güne kadar kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmiştir" dedi.

Bolu İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Remzi Çetin, kendini vatanın bölünmez bütünlüğüne, yüce milletine, bayrağına ve devletine adamış olan, tarihi şan ve şerefle dolu Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 165. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, "Gücünü milletinden cesaret ve maharetini milli hasletlerimizden alan, üstün vazife anlayışı sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fizik ve moral gücü ile, kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk İlkelerinin gücü ve teminatı olan Jandarma, büyük bir azim ve şevkle ülke huzur ve güvenliğini sağlamanın haklı gururunu taşımaktadır" diye konuştu.

JANDARMADAN TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

Jandarmanın kuruluşunun 165. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende Bolu İl Jandarma Komutanlığı komutan eşleri tarafından düzenlenen çay partisinde toplanan para ile alınan 10 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine verildi.

GAZİNİN TEKERLEKLİ SANDALYE SEVİNCİ

1999 yılında Tunceli'de düzenlenen operasyonda yaralanan 26 yaşındaki Komando Er Sedat Gelen'e düzenlenen törende tekerlekli sandalyesi Bolu İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Remzi Çetin ve eşi Gönül Çetin tarafından verildi. Uzun zamandır yürüme zorluğu çektiğini anlatan Gazi Sedat Gelen, "Askerde yaralandıktan sonra askeri hastanelerde tedavi oldum. Daha sonra ayakta tedavi olmaya başladım Uzun zamandır yürüme zorluğu çekmekteydim. Komutanım tarafından verilen sandalye ile rahat bir şekilde dolaşabilirim" dedi. Düzenlenen törende törene katılan davetlilere Jandarma ekipleri tarafından kullanılan malzemelerin tanıtımı yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.