Bolu Milletvekili Metin Yılmaz; "Vakıf istemezse yapmayız"

Bolu Milletvekili Metin Yılmaz; "Vakıf istemezse yapmayız"

Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, gazetemize yaptığı özel açıklamada, İzzet Baysal Vakfı’nın 16 Şubat’ta yapacağı toplantıda, olumsuz karar çıkması halinde İBDH ile ilgili geri adım atacaklarını söyledi.

Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, gazetemize yaptığı özel açıklamada, İzzet Baysal Vakfı’nın 16 Şubat’ta yapacağı toplantıda, olumsuz karar çıkması halinde İBDH ile ilgili geri adım atacaklarını söyledi.

    İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin Köroğlu Devlet Hastanesi ile birleştirilmesi ve mevcut binanın da Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne dönüştürülmesi ile ilgili olarak kamuoyu tepkisini değerlendiren Yılmaz şunları söyledi: “Öncelikle bu tartışma hedefinden sapmamalı. Tabi ki İzzet Baysal Vakfı'na rağmen bir şey yapamayız. Zorla güzellik olmaz. Zaten bu konuda ısrar da etmiyoruz. Vakıf “biz istemiyoruz” derse geri adım atarız. İmza kampanyası ve abartıya hiç gerek yok. Tartışılacaksa önce Köroğlu Devlet Hastanesi'nin, Bolu'nun ihtiyaçlarını karşılaması tartışılmalı. Sonra sağlık oluşumu, aile hekimliği ve Tıp Fakültesi mantıklı bir hesapla tartışılmalı. İhtisas Hastanesi isteyen bir çok il var. Bu bir fırsat. Bunu kaçırırsak sorumlusu kim olacak? 16 Şubat'ta vakfın toplantısı var. Toplantıdan “Hayır” yanıtı çıkarsa, biz de projeyi hayata geçirmeyiz."

“İhale iptalini ispatlasınlar”

    Doğalgaz ihalesinin iptal edilmediğinin altını çizen Milletvekili Metin Yılmaz, ihalenin iptal edildiğini söyleyenlerin sayı ve tarih numarasıyla birlikte ihalenin nerede iptal edildiğini ispatlamaları gerektiğini söyledi. Yılmaz konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: “Ortada BOTAŞ'ın yaptığı bir ihale yok. Bolu'nun boru hattı ihalesi ertelenmiş, yapılmamış. BOTAŞ önceki dönemde dövizin istikrarsızlığı nedeniyle borunun kaç lira olacağını bilmiyordu. Şu an döviz hareketi yok. BOTAŞ bir ihaleye çıkacak. Biçim ve yöntemler değişmiş. Bizim konuyu takip etmemiz diye bir şey yok. Alınmış genel bir kural var ve bu iş 2006 sonunda bitmiş olacak. Net bir tarih verilemez, ancak 1 yıl civarında olabilir. Biz işi bitirir sonra da fotoğraf çektiririz. Öyle Tanju Özcan'la da tartışmayız. Özcan bizimle değil ancak Merkez İlçe Başkanımız ile tartışabilir. Önümüzde bir Hükümet Konağı örneği var. İşi yapma yetkisini alıp, ödeneği ayırıp, çok güzel bir bina yaptık.”

“Kan Merkezi başka yerde olmalı”

    Kızılay Bolu Şube Başkanlığı'nın Kızılay Meydanı'na Bölge Kan Merkezi kurma fikrine de karşı çıkan Yılmaz düşüncelerini şu şekilde dile getirerek açıklamalarını tamamladı: “Alan istesinler bir çok yer bulalım. Kızılay Meydanı'nı ise estetik bir binayla süsleyelim. Bolu bu konuda bir yerden başlamak zorunda.”

13.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.