Bolu, son teknoloji Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne kavuşuyor

Bolu, son teknoloji Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne kavuşuyor

RÖPORTAJ: AYŞEGÜL TOPCU

Bolu'ya bir sağlık yatırımı daha geliyor. Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, büyük yatırım ve makine parkını hazırlamış. Sağlık Bakanlığı'nın son denetimini ve iznini bekliyor. Hastaneyi Bolu'ya kazandıran ortaklık Adak Kuyumculuk Necdet Adak ve Bolu Belediye dükkânlarının ihalesinde üç dükkân alarak dikkatleri üzerinde toplayan Münip Mungan. Aslında ben Münip Mungan'ın Belediye ihalesindeki kararlı tutumu aldığı dükkânlar ile ilgili görüşmeye gittim. Münip Bey'e kamuoyunun merak ettiği hemen her şeyi sordum. Ticari yaşamındaki evreleri, aile kökenini; Bolu'da bundan sonra yapmayı düşündüklerini… Münip Mungan'la Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde görüştüm… Münip Mungan röportajını Perşembe günü yayınlayacağız. Bugün size Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ni tanıtacağım.

Hastaneyi Münip Bey'le dolaşıyoruz. Her yer dört dörtlük dizayn edilmiş. Hastaneden çok size otel konforu sunabilecek konumda olan hastanede her yer tertemiz. Hastane steril edilmediği için rahat rahat gezebiliyoruz steril edildikten sonra personelin bile o kapılardan günlük kıyafetleri ile giremeyeceklerini, Münip Bey altını çizerek belirtiyor. Kapılar dokunmatik, otomatik olarak açılıyor. İhtiyaç duyulan bütün hastane ekipmanları her şey hazırlanmış sanki gelin olmuş görücü bekliyor.

Munip Mungan”Hastanemizde her şey son teknoloji ile tasarlanmıştır. Bebek odalarını süsleme hizmetimiz olacak kız bebeği olanlara pembe, erkek bebeği olanlara mavi oda süslemeleri yapılacak özürlü vatandaşlarımıza özel odalarımız var. Üç tane kadın doğum, Çocuk, Jinekolog, Menopoz, Diyet olmak üzere yedi tane polikliniklerimiz var. On altı yataklı, on iki odamız var. Dört oda çift yataklı, sekiz oda tek yataklı olmak üzere odalarımız bulunmaktadır. Acil servis, Doğumhane, iki ameliyathane, NTS, Aile planlama, Emzirme, Mama hazırlama, Ultrason, Röntgen, Memografi gibi doğum için bütün ünitelerle halkımızın hizmetindeyiz.

Bolu'nun 45 yıllık Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Güner Yücel, Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nin Başhakemi. Bize açılacak hastane ve gelecekteki çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.”Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi açılmak üzere, artık son aşamalarını yapıyoruz. Doktor ve personel kadromuz hazır. Son sistem teknoloji ile Bolu'da yaşayanlara ve Bolu çevre halkına kadınlarımıza layık olduğu hizmeti çağdaş bir şekilde sunacağız. Hastanemiz zamanla ilerleyecek, daha sonra tüp bebek hizmetimiz de olacak. Halkımıza güzel hizmet veren kalıcı hastane konumuna hep birlikte getireceğiz, bunda azimliyiz, kararlıyız. Hastaneyi açmak için onay bekliyoruz. Kırkbeş yıl çalıştım, Kırkbeş yıl daha çalışabilirim. Hekimliği, çalışmayı çok seviyorum. Şuan üçüncü kuşak hastalarıma bakıyorum.
 HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.