Bolu'da hayatı DIT kolaylaştıracak

Bolu'da hayatı DIT kolaylaştıracak

Bolu Belediyesi ve Bank Asya işbirliği ile, Bolu'da taşımacılık yapacak özel toplu taşıma araçlarına, elektronik takip sistemi konulacak. Bank Asya tarafından günlük hayatı kolaylaştırmak için geliştirilen DIT kredi kartları, Bolu'da toplu taşımacılıkta kullanılacak.

Belediye otobüslerine yerleştirilen elektronik takip sitemini, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bank Asya Bolu Şube Müdürü Oktay Altındiş ve Erdinç Şirketler Grubu Ortağı Cemalettin Erdinç yerinde inceledi. İhsan Ağcan, yeni sistemle birlikte vatandaşa sunulacak kolaylıklar hakkında bilgi verdi. Bank Asya Bolu Şube Müdürü Oktay Altındiş, uygulanacak sistemin ayrıntıları ile ilgili bilgi verdi.

HEM KULLANIM KOLAYLIĞI, HEM RAHATLIK SAĞLAYACAK

Bank Asya Bolu Şube Müdürü Oktay Altındiş, uygulanacak sistemle ilgili yaptığı açıklamada; “Bu hizmetin Bank Asya olarak alt yapısını oluşturacağız. Bu hizmetten faydalanacak vatandaşlarımız, bankamıza üye olan 60 iş yerinden ya da şubemizde bulunan 3 ATM makinesinden dolum yaptırabilecekler. Üye iş yerlerinden post makineleriyle dolum yapabilecekler. Belediye ile birlikte bu iş yerlerini belirleyeceğiz. Bolu'da uygulayacağımız bu sistemi Kahramanmaraş, Balıkesir ve Karabük belediyelerinde uyguladık. Uygulanacak sistemde, DIT adını verdiğimiz kredi kartlarını kullanıyoruz. Kartı kullanan vatandaşımız, otobüsün içine yerleştirilen elektronik cihaza kartı okutarak geçebilecekler. DIT kartlar hem kullanım kolaylığı bakımından, hem de vatandaşımızın rahatlığı bakımından birçok yenilik ve rahatlık sağlamış olacak” dedi.

BOLU, TAŞIMACILIKTA ÇAĞ ATLAYACAK

Uygulanacak yeni sistemle ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, “Yeni taşımacılık sistemimizle, Bolu halkı hak ettiği modern, çağdaş ve daha hızlı, temiz, klimalı bir ortamda toplu taşıma hizmetine kavuşmuş olacak. Otobüs şoförlerinin hepsi bu konuda eğitilecek. Belli bir süre biletçi dediğimiz kişiler, otobüslerde sistemi anlatacak. Bir iki hafta içerisinde sistem oturduğunda, onlara da gerek kalmayacak. Bolu bu hizmetle birlikte taşımacılıkta çağ atlıyor. Hat sayımız 6'dan 11'e çıktı. Araç sayımız 14 idi ve birinci etapta 30'a çıktı. Daha ileri çalışmalarımız da devam ediyor. İnsanlarımızın bu sistemi yoğun olarak kullandığını gördüğümüzde yeni hatlar, yeni araçlar gerekeceğini düşünüyoruz. Onunla da ilgili tedbirlerimizi almaya şimdiden başlamış durumdayız” şeklinde konuştu.

BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Ağcan açıklamasının sonunda, “Bu konuda gerekli tanıtımı yapacağız. Bu konuda basından da destek bekliyoruz. Çağdaş ulaşım sistemine geçmekle ilgili biz üzerimize düşeni yapacağız. Tanıtım konusunda insanların banka tanıtımları yapacak. Bolu'nun buna ihtiyacı var. Çağdaş ulaşıma geç de olsa hızlı bir şekilde girmiş olacak. Bir aya kadar bu sistemin oturacağını düşünüyoruz. Bolu'daki herkes bu sistemden istifade etmeye başlayacak” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.