BOLUMUZUN BELEDİYE BAŞKANI

            17.06.2005

İnsanoğlu toplu yaşadıkça ihtiyaçları çeşitlenmekte, bu ihtiyaçların karşılanmasının daha ORGANİZE olması gerekmektedir. Belediyeler, şehirde yaşayan insanın farkına varmadan yığınlarca ihtiyacını karşılamaktadır. Vatandaşa sorsak belediye hangi hizmetleri veriyor desek; Temizlik, su, denetimin dışındaki hizmetlerinin çoğunu sayabilen bulunmuyor..! Çağdaş Belediyecilikte Belediyelerin görevleri her gün artmaktadır. Yeşil alanlar, oyun alanları, yol ve refüj düzenlemesi kanalizasyon, su, doğalgaz, trafik, pazar alanları, mezarlıklar, fakir fukaranın gözetimi,pazarların denetimi, tanzim satışlar, sokak hayvanlarının korunması, tehlike arz eden iş yerlerinin güvenli alanlara taşıması ve her şeyden önemlisi ŞEHRİ İMAR ve YAPILAŞMA AÇISINDAN GELECEĞE hazırlamaktır.

Bu hizmetleri yapan belediye farkında olmadan ailemizden birisi haline gelmektedir. Belediye Başkanı demokrasinin gereği olarak bir PARTİDEN aday olup seçilebilir. Ancak şehrindeki tüm insanların BAŞKANIDIR, tümüne eşit hizmet götürmekle mükelleftir. Sayın Başkan Alaaddin Yılmaz göreve geleli bir yılı aşan bir süre oldu. Bolu kamuoyu kendisini İŞÇİ ÇIKARMA işi ile ilgilenen Başkan gibi algıladı. Şimdi de basında işçilerin TOPLU SÖZLEŞMESİ yer (greve gidelim mi..? gitmeyelim mi..?) Alıyor.

PEKİ BAŞKAN BU İŞÇİ İŞİNDEN BAŞKA BİR İŞLE İLGİLENMİYOR MU...?

İnsanların mutlu ve refah içinde olması, Adaletli bir yönetimle çalışmaları haklarını almaları çok önemlidir..! Ancak Bolu'nun tek sorunu Belediye işçileri sorunu değildir. Bu sorun diğer hizmetleri ve çalışma motivasyonlarını etkilememelidir..! Ben Belediye Başkanımız ile yaptığımız sohbet konuşması sonunda hizmetlerin planlandığı gibi artarak devam edeceği değerlendirmesini aldım. Beni ve Sayın Selahattin AYEN'i yanına alıp Bolu şehir merkezinde heyecanla bir ufuk turu yaptırdı..!

ÇIKINLAR MAHALLESİ- AKPINAR MAHALLESİ-KÖROĞLU MAHALLESİ YOL VE REFÜJ DÜZENLEMESİ

Bu mahallelerde vatandaşın da yardımı ile İMAR hattına kadar rızaen yola terklerin yapılması ile köylükten mahalleye terfi eden çok güzel ara sokaklar ve ANA BULVARLAR ortaya çıkmış. Yollar henüz tamamlanmamış, ancak Bolu'nun en eski bu üç mahallesindeki bu yollar bitirildiğinde; Doğudan Karacasu-Kıbrısçık-Seben yoluna ulaşmak BİLMECE olmaktan çıkıyor. O mahallelerin arsası, binası ciddi değerlenmiş oluyor. Şehrin o bölgedeki sınırlı gelişiminin hızlanacağı kesin.

Başkan ÇEVREDEN MERKEZE yönlendirilmiş bir çalışma programı ile bütün mahallelerin VATANDAŞIN da yardımı ile YOL REFÜJ-KALDIRIM AĞAÇLANDIRMA çalışmalarının yapılacağı müjdesini verdi. Bizi Park ve Bahçeler- Zabıta Müdürlüğü alanını (Sigorta Kavşağı karşısındaki 60 Dönüme yakın Terminal Hal-Makine İkmal Bölümleri ile benzinliğin bulunduğu yer) gezdirdi. Bu alanın önümüzdeki sene muhtemelen boşa çıkacağını çok amaçlı değerlendirilecek bir alan olduğunu ve burası ile ilgili KAMUOYUNDA tartışma başlatmak istediğini belirtti. Burası D-100 Karayolu üzerinde olması nedeniyle TİCARET ve YERLİ OTANTİK ÜRÜNLERİN devamlı teşhir ve satışının yapılacağı çok amaçlı park olarak değerlendirilebilir.

Kuruçay kenarında; Asfalt şantiyesinin de bulunduğu çok büyük karışık bir alana götürdü: Bu bölgeye tüp depoları-açık araba pazarlarının taşınması ve geriye kalan alanlarında Asfalt Şantiyesi’nin ocağa taşınması ile değerlendirileceği müjdesini verdi.

Asfalt şantiyesinde; asfaltın mazotla değil de FUEL-OİL ile ısıtılmasından yılda 450 milyar tasarruf sağlandığını, milyarlarca lira harcanacak işleri nasıl tasarrufla para vermeden yaptığını yerinde göstererek anlattı.

Başkanın yaptığı işleri kamuoyunun tam bilmediğini, onun da bu yönde belki bilgilendirmede yeterli olmadığını gözlemledim.

-İlk işi hayır çarşısı açmak...Güzel bir hizmet olarak devam ediyor.

-Ekmek fabrikasının yanına 20 yaşlı ve bakıma muhtaç insanın kalacağı bir ev yapılmış açılışı yapılacak..

-D-100 Karayolu’nun yeşillendirilmesinde su şebekesi kanalı döşenerek iyileştirme ve yeni ağaçlandırma

-Belediye otobüslerinin özelleştirilmesi (İşletmesinin)

-Çöp temizliğinde toplama işinin özelleştirilmesi (Artık her yerde çöp yığınları ile karşılaşmıyoruz.)

-Gülezler Konağı’nın Bolu'ya kazandırılması için % 26 hissenin alınması ve binanın RÖLEVESİNİN çıkarılarak inşaata hazır hale getirilmesi.

-Parklarda yeni düzenleme yapılması.

-Bolu Pazar alanında yapılacak; pazar yeri, park ve alışveriş merkezi binasının projesinin detaylandırma çalışması.

-ATATÜRK ORMAN PARKI’NIN mülkiyetinin Orman Bakanlığı'ndan 250 milyar TL’ye satın alınması ve Kültür Park olarak değerlendirilmek üzere projelendirilmesi.

-Sinyalizasyon sisteminin; YEŞİL DALGA olarak düzeltilmesi.

-Kalıcı konutlar köprülü kavşağının yapımının takip edilmesi ve başlatılması Başkanın yaptıkları olarak hafızalarda yer alması gereken hususlar şimdilik bunlar.

Başkanın kültür faaliyetleri çerçevesinde yaptıkları da var...! Ramazanda ilk defa uygulamaya konan program güzeldi. Sergi açılışları, İzzet Baysal Şükran Günü çalışmalarına katkılar, Necip Fazıl Anma Programı düzenlenmesi kültürel faaliyetler içinde yer aldı.

Bolu olarak beklentimiz; huzurlu geleceği iyi planlanmış modern ve gelişmiş bir şehirde yaşamaktır. Sen-ben kavgasına itiş kakışa düşmeden bunu sağlamalıyız..! Kalıcı Konutlar Köprülü Kavşağı’nın temel atma töreninde eski ve yeni Belediye Başkanının bulunması kadir şinaslık olmuş... Birlik beraberlik içinde başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Daha güzel günlerde birlik olmak dileğiyle.

Bu yazı toplam 1298 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.