Bolu’nun vitrini Boluspor

            29.07.2005

Spor insanların sağlığıyla olduğu kadar toplumları birbirine kaynaş-tıran bir uğraş. Günümüzde kitlelerin ilgi odağı olan sporda; insanların dili, dini, rengi, ırkı, milliyeti gözetilmeksizin birbirleriyle kaynaşması ilkesinden hareketle barış içinde yaşamaları amaçlanmaktadır. Onun içindir ki spor en küçük yerleşim biriminden en büyüğüne kadar her geçen gün her branşta dalga dalga yayılarak gelişmektedir.

Bir zamanlar liglerin korkulu rüyası olan Boluspor’un kuruluş amacı da, ilkedeki gençlerin bedensel ve kültürel aktivitelerini geliştirmek olmuştur. Belli bir zaman diliminde de beklenmeyen bir hızla futbol başta olmak üzere birçok branşta başarı sağlayarak Bolunun ismini öne çıkarmış Bolunun vitrini olmuştur.

Zaman içinde bazen ekonomik krizler, bazen de yönetim zafiyetleri bulunduğu konumundan iniş çıkışlara neden olmuştur...

Şu anda görünen bir gerçek var ki, Boluspor layık olduğu yere güven içinde tırmanmaktadır. Boluspor vitrinini zenginleştirip albenisi olan bir hale getirmektedir. Vitrinin zenginliği ürün çeşidine, ürün çeşidi de ekonomik güce bağlı olduğu herkes tarafından bilinmesine karşın kimse elini cebine sokmak istememekte. "Bize gelin gülüp eğlenelim. Size gidelim yiyip içelim" anlayışıyla nereye kadar gidilir anlamak mümkün değil.

Boluspor Başkanı Sn. Necip Çarıkçı ile yaptığım sohbette "altyapı olarak gelir getirici epey şeyler yaptık. Bu sezon iyi transferlerle iyi de bir takım kurduk. Hedefimiz bir üst lige çıkmak. Eğer bunu başarabilirsek toto-loto maç nakli gibi birçok sabit gelirimiz olacak. Herkes Boluspor’dan başarı bekliyor, ama şu anda satışa çıkarılan kombine bilet satışlarına da ilgi gösterilmemesi anlamlı ve son derece üzücü. Halı sahamız çalışmaya başladı. Buradan aylık gelirimiz şu sezonda 20 milyar daha da artacağını düşünüyorum. Boluspor’un geleceği ile sabit ve köklü gelirler için yönetim olarak uğraş içindeyiz. Kazanın kulpundan tüm sporseverlerimizin tutması gücümüzü artıracaktır.

Bütün bu uğraşların içinde hesapta olmayan olumsuz gelişmelere de çareler aramaktayız. Şu anda önemli bir soruna çözüm aramaktayız. Boluspor’un eskiden bugünlere gelen 590 milyar tutarlı SSK borcu ile uğraşıyoruz. Çözümü hep birlikte bulmak zorundayız. Yarın karşımıza çıkabilecek olumsuzlukların altından kalkma şansı olmayabilir. Bunun vebali hepimizin olacaktır. Geçmiş yönetimlerden sarkan bu borcun altından kalkabilmek için sivil toplum kuruluşlarımızın, odalarımızın, dernek ve vakıflarımızın ve topyekün halkımızın yardım ve görüşlerine müracaat ederek olumlu sonuca gitmek istiyoruz. El ele verdiğimizde bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum. Bolu da soluklanan insanlarımızın, Boluspor sempatisi, sevgisi olan insanlarımızın alkış tutan elleri kadar yüreklerinin de bizimle beraber olduğuna inanıyorum." Eh bekleyip göreceğiz. Vitrin düzenlemesi için kim ne çeşit ürünle nasıl katkı da bulunacak!..

Bu yazı toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.