Bolu'nun yüzü değişecek

Bolu'nun yüzü değişecek

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun geleceğiyle ilgili bir ilke daha imza attıklarını söyledi. Bolu Merkeze bir kent meydanı yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bolu'da bir şehir değişikliğine gidiyoruz.Şehrin yüzü tamamen değişecek” dedi.

Günümüzde bir şehir artık meydanıyla anılıyor. Bugüne kadar ilimizde bu anlamda bir çalışma yapılmamıştı. Belediye Başkanı Yılmaz, Bolu'da bir ilki daha gerçekleştirip şehrimize bir kent meydanı kazandıracak. Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada, “Bugün çok önemli bir karar çıktı Anıtlar Kurulu'ndan. Biliyorsunuz Bolu merkeze bir park yapacaktık ama, Anıtpark ve Kardelen sinemasının önünden geçen yol yüzünden yapamamıştık. Yol kalkacak. Bu çok önemli bir karar, böylece iki alan birleştirilmiş olacak. Bununla ilgili karayolu ağı değişti. Bu çok az yapılabilen şeydir. Biz karayolu ağını değiştirdik, onayı da Anıtlar Kurulu'ndan aldık. Bundan sonra Bolu'nun girişi Paşaköy tarafından olacak, İzzet Baysal ve Atatürk Bulvarı şehrin iç yolları haline gelecek. Yapmak istediğimiz şey, iki alanı birleştirip Bolu'nun göbeğinde devasa bir park yapmak, bir kent meydanımız olacak. Yeni her yol Roma'ya çıkacak. Şu an proje üzerinde çalışılıyor” dedi.

RENK VE MÜZİKLE DANS EDEN SU HAREKETLERİ OLACAK

Anıtlar Kurulu'ndan gerekli izni aldıklarını söyleyen Yılmaz şöyle konuştu: “Anıtlar Koruma planı şu an Anıtlar Kurulu'nda onaylanmayı bekliyor, onu da alırsak Bolu adına bir ilki daha gerçekleştirmiş olacağız. Bunu yapınca artık her şey için Anıtlar'a başvurmak zorunda kalmayacağız. Şu an bir fitness salonu var, onu yapmaya başlayacağız. Bolu'da bir şehir değişikliğine gidiyoruz. Şehrin yüzü tamamen değişecek. Konsept olarak Bolu bu yılsonundan itibaren yeni bir Bolu olacak. Proje olarak iki şekilde çalışma yapıyoruz. Birincisi işin ticari kısmıyla ilgilenenlerin bir projesi var, bir de Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü ile bir çalışma içindeyiz. Bu projenin olmazsa olmazı şu an mevcut yolun olduğu yerde renk ve müzikle dans eden su hareketleri olacak. Anıtpark'ın içindeki havuz da buz pateni pisti olarak yapılacak.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.