BOLUSPOR BAŞKANI YENER BANDAKÇIOĞLU; ‘Bu birinci ihtarım’

BOLUSPOR BAŞKANI YENER BANDAKÇIOĞLU; ‘Bu birinci ihtarım’

Boluspor Başkanı Yener Bandakçıoğlu, dün yaptığı basın toplantısında, tüm Bolu’nun topyekün Boluspor’a sahip çıkmaması durumunda görevi bırakacağını söyledi.

Boluspor Başkanı Yener Bandakçıoğlu, dün yaptığı basın toplantısında, tüm Bolu’nun topyekün Boluspor’a sahip çıkmaması durumunda görevi bırakacağını söyledi.

Kasımpaşaspor maçı sonrası hasılatın nasıl dağıtıldığına dair bir belge gösteren Başkan Yener Bandakçıoğlu, 602 milyon liralık hasılattan Boluspor’a ayrılan payın 1 milyon lira olduğunu belirterek, “13 Haziran 2003 tarihinde 15 yıllık aradan sonra başkan oldum. Göreve geldiğim dönemde Boluspor kapanma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Bu geçen 8 aylık zaman içinde de oldukça fazla bir maddi sıkıntı içinde kulübümüzü yaşatmaya çalıştık. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve Boluspor’u seven bazı işletmecilerimiz sayesinde bu günlere kadar gelebildik” dedi.

İkinci yarıya iyi başladık

Boluspor’un, grubunda orta sıralarda olduğunu ifade eden Bandakçıoğlu, “2’nci yarıya kamp yapmadan ve transfersiz başladık. Mevcut kadromuzu koruyup onların morallerini yükselterek başarılı olmaya çalışıyoruz. Boluspor, geçmiş başarılı dönemlerinde de kamp yapmazdı, kamp sonradan moda oldu. İkinci yarının ilk maçında Gaziosmanpaşaspor ile ağır hava şartlarında ve bir buçuk saat geç maça çıktık. Güzel bir oyun sergileyip 1-0 da öne geçtik fakat, ilk yarının son dakikalarında tartışılabilecek bir penaltı kararı ve maçın son anlarında kişisel hatalarımız sonucu yediğimiz golle maçı 2-1 kaybettik. Kasımpaşa maçını da iyi bir oyunla 4-2 kazandık. Bu maçlar gösteriyor ki;devre arası çalışmalarımız iyi geçmiştir” dedi.

Maddi açıdan çok zor durumdayız

Boluspor, Bolu’nun maddi sıkıntıları sebebiyle çok zor durumda olduğunu, mevcut gelirlerin sabit gelirleri bile karşılamamakta olduğuna dikkat çeken Başkan, “Kulübümüzün aylık 11 milyar personel, 20 milyar transfer taksidi, 5 milyar mutfak ve 15 milyar prim ödemeleri vardır. Aylık olarak 50 milyar giderimiz var. Bu miktara deplasman giderleri dahil değildir. Bu giderleri yönetim kurulu üyeleri ve Boluspor’u seven firmalarımız sayesinde karşılayabiliyoruz. Şahsım ve yönetim kurulumuz olarak Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın da destekleriyle özverili olarak çalışıyoruz. Para alabileceğimizi düşündüğümüz heryere başvuruyor, Boluspor’u yaşatmaya çalışıyoruz fakat sonuç alamıyoruz” dedi.

Belediye’nin desteği çok azaldı

Boluspor Başkanı Yener Bandakçıoğlu, “Yaklaşan seçimler öncesinde Belediye Başkanı hakkında bir karalama kampanyası başlatıldı. Bu sebeple Bakanlık müfettişleri Belediyemizi denetim altına aldılar. Bu şartlarda Belediyemizin Boluspor’a yaptığı yardımlar oldukça azaldı. Göreve geldiğimiz Haziran ayında öğrenci toplu taşım araçlarından belli bir payın kulübümüze verileceği söylenmiş, fakat öğrencilerimizin tatile çıkması sonucu bu payı alamamıştık. Ardından yapılan ihale sonucu özelleştirilen servis ücretlerinden de Nihat Alpat Öztürk’ün söz vermesine rağmen hala payımıza düşen parayı alamıyoruz” dedi.

Bolu isterse Boluspor yaşar

Teşvik tedbirleri yasasına Bolu’nun dahil edilmediğini hatırlatan Bandakçıoğlu, “Gerekçe olarak söylendiğine göre, hemşehrilerimizin bankalarda trilyonlarca paraları varmış. Bu Bolu’da neden devamlı olarak yeni banka şubelerinin açıldığını açıklıyor. Bolu’daki mevcut 20 bankanın müdürüyle tek tek görüştük. Kendilerinden Boluspor’a reklam yoluyla destek vermelerini istedik. Fakat olumlu bir sonuç alamadık. Sadece daha önceki yönetim tarafından Halk Bankası’ndan alınan bir reklam var, o da zamanında kullanılmış. Banka müdürleri kendi inisiyatifleriyle 3 milyarlık bir reklam verebiliyorlar. 20 bankadan bu desteği alabilsek, bir iki aylık giderlerimizi karşılayabiliriz. Salı akşamı Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla birlikte bütün müdürlerimizi toplayarak bu desteği isteyeceğiz” dedi.

Boluspor’a Başkan olacak birinin çıkacağını sanmıyorum

Göreve geldiğimiz tarihten buyana söz verdikleri birçok konuda sözlerini tutmaya çalıştıklarını belirten Başkan Bandakçıoğlu sözlerini, “Fakat “Züğürtlük mertliği bozuyor.” Yemek malzemesi aldığımız firmalara bile sözümüzü tutamaz olduk. Kulübümüzün, bu şartlara rağmen maaş ve prim olarak borcu yok. Sadece transfer taksitlerinden doğan 20 milyar civarında bir borcu var. Bu şartlarda Boluspor’un daha fazla yaşaması mümkün değildir. Görevi bizden daha iyi yapabilecek birilerine heran görevi teslim edebilirim. Ama benden sonra Boluspor’un başına birinin geçeceğine inanmıyorum. Eğer Bolu topyekün kulübüne sahip çıkmazsa, istifa edeceğim. Bu birinci ihtarımdır” şeklinde bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.