“Boluspor Başkanlığı Benim Hayalimdir”

“Boluspor Başkanlığı Benim Hayalimdir”

Son dönemde yaklaşan Boluspor kongresi sebebiyle her gün yeni bir Başkan adayı gündeme geliyor. Hasan Aksoy ismi de günlerdir kamuoyunda konuşuluyor. Uzun yıllar çeşitli kademelerde Boluspor' a emek veren bir yönetici olarak Hasan Aksoy camianın hemen her kesimi tarafından başkanlık için destekleniyor.

Boluspor başkanlığı konusunda ne düşündüğü kamuoyu tarafından merak edilen Hasan Aksoy'la görüştük. Aksoy gazetemize yaptığı açıklamada,“ Ben 17 yıldır Boluspor' un her kademesinde görev yaptım. Bu az bir süre değil. Kulüp yöneticiliğinin ne olduğunu da biliyorum. Yani görevi alıp, yürütmede hiçbir endişem yok. Benim için Boluspor Kulübü Başkanlığı son derece onur verici, gurur verici bir görev. Ben Boluspor stadyumunun kapısında acaba top toplayıcı olarak içeri girebilir miyim diye bekleyen bir insanım. O zaman 10 – 11 yaşlarındaydım. Boluspor' da altyapı sorumluluğu, genel kaptan yardımcılığı, basın sözcülüğü, genel sekreterlik yaptıktan sonra Başkanlık bu işin tacıdır. Boluspor Başkanlığı benim hayalimdir, istediğim görevdir. Fakat şu anda içinde bulunduğum noktada benim birde ticari hayatım var. Benim işletmemin bana birkaç yıl daha ihtiyacı var. Belki 5 yıl sonra işletmemin bana bugünkü kadar ihtiyacı olmayacak. O zaman seve seve böyle bir göreve gelirim. Çokta yapmayı arzuluyorum. Ama bugün benim ticari yaşantım, Boluspor Başkanlığı için uygun değil. Yani Boluspor' a gereken enerjiyi, zamanı bugün harcayamam. Tek endişem budur” dedi.

NAMIM YÜRÜSÜN DİYE BAŞKAN OLUNMAZ

Aksoy, Boluspor başkanının nasıl olması gerektiği ve kendisinin neden başkan olmak istemediği konusunda şöyle konuştu: “Bu öyle bir görev ki Başkan olmak için bir kulübün başına geçilmez. Namım yürüsün diye Başkan olunmaz. Başkanlığı üzerinize aldığınız zaman bunu hakkıyla, en az Necip Çarıkcı' nın yaptığı kadar yapabilmelisiniz. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Bizi bu göreve layık görmüşler. Ben şu anda işletmemle ilgili 16 saat çalışıyorum. Üzerimde eş dost baskısı da oluşsa, izin isteyeceğim. Bu konuda kararlıyım. Ben size bir anımı anlatmak istiyorum. İlk yönetim Kurulu toplantısına girdiğim zaman, Yılmaz Becikoğlu önayak oldu sağ olsun, beni aldı, masanın kenarında ayaklarım titredi, heyecandan. Ben yapı olarak ticarette veya siyasette, sivil toplum örgütlerinde nerede çalışırsam o görevi layıkıyla yerine getirmeyi bir borç kabul ederim. Yapamayacaksam o görevi almak istemem. Bana ne kadar kazanç sağlayacağını bilsem de. Çünkü görevi layıkıyla yapamadığınızda, onun altında ezildiğinizde başka sıkıntılar doğar”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.