Boluspor bu kadar küçülmemeli

Boluspor bu kadar küçülmemeli

Günlerden beri spor kamuoyunu meşgul eden Boluspor-Eskişehirspor maçı ve maçtan sonra basına yansıyan çeşitli haber ve yorumlardan sonra, Boluspor Kulübü eski Başkanı Yılmaz Becikoğlu da bugüne kadarki suskunluğunu bozarak, “Eğer bu haberler doğruys

Günlerden beri spor kamuoyunu meşgul eden Boluspor-Eskişehirspor maçı ve maçtan sonra basına yansıyan çeşitli haber ve yorumlardan sonra, Boluspor Kulübü eski Başkanı Yılmaz Becikoğlu da bugüne kadarki suskunluğunu bozarak, “Eğer bu haberler doğruysa, Boluspor'a oynanan oyundan daha vahim ve acı bir oyunla karşı karşıyayız demektir. Ne olursa olsun, Boluspor bu kadar küçülmemelidir” dedi.

Boluspor'un bu yıl gösterdiği başarının, her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Becikoğlu; “Öncelikle bizlere bu coşkuyu yaşatan başta Sayın Başkanımız Necip Çarıkçı olmak üzere, tüm yönetim kurulunu, teknik direktörümüzü, futbolcularımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Zaferin en büyük mimarlarından biri olan fedakar Boluspor taraftarını da ne kadar övsem azdır. Taraftarımız gerek Sakaryaspor maçında ve gerekse Eskişehirspor maçında kulübümüze ayrılan bölümleri tamamen doldurarak, örnek bir taraftarlık gösterisi yapmışlardır. Herhalde 2007-2008 futbol sezonu uzun süre hafızalardan silinmeyecek görünüşlerle Boluspor tarihine geçmiştir. Bu duygularımda son derece samimiyim” dedi.

“ÇIT ÇIKMIYOR”

Bu güzelliklerin yanında, bazı konulardaki eleştiri yapma hakkının da, en azından bir Boluspor taraftarı olarak hakkı olduğunu söyleyen Yılmaz Becikoğlu, “Bu konuda akla gelen ilk soru, maçın sonunda taraftarımızın ve futbolcularımızın coşkusuna ve alın terine rağmen gösterilen tepkisizliktir. O günden bugüne ne Başkanımızdan, ne yönetimimizden, ne teknik direktörümüzden hala çıt çıkmıyor. Maçı şeref tribününde bakanlar, federasyon başkanı, Sayın Hasan Doğan ve diğer ilgililerle seyrettikleri övgü konusu yapılan kulüp başkanımız, daha maçın 1.dakikasında belli olan Boluspor'u yeme politikasına karşı anında tepki göstermeliydi. Bu tepki anında şeref tribününde yapılabileceği gibi, devre arasında dinlenme salonunda da yapılabilirdi. Hatta ikinci devrenin başında takımın sahaya çıkarılması bir süre geciktirilip bu tavrımız dosta düşmana gösterilebilirdi. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ın Eskişehirli olması, maçın hakemi Selçuk Dereli'nin de Eskişehir Faal Futbol Hakemleri Derneği Başkanı olması, maalesef bizim yöneticilerimize hiçbir uyarma yapamamış. Bu durumda hemen gerekli müracaatlar yapılıp, hiç olmazsa Bolu kamuoyuna karşı görevimizi yerine getirebilirdik” şeklinde konuştu.

“TARİH AFFETMEYECEK”

Zaman içinde de Boluspor'da bu şekilde yanlışlıkların yapıldığına değinen Becikoğlu, “Boluspor yönetiminin bu tepkisizliğini tarih affetmeyecektir” dedi.

Yılmaz Becikoğlu, “Zaman içinde de Boluspor'umuza bu şekilde tarihi yanlışlıklar yapılmıştı. Ancak şimdiki kuşakların ve taraftarlarımızın %90'ının geçmişteki bu yanlışlıkları ve bunlara karşı tepki ve mücadelemizi bilmediklerini sanıyorum. 1990-1991 sezonunun sonunda da Bolusporumuz böyle bir komplo ile karşı karşıya kalmıştı. Boluspor, Malatyaspor'un düzmece beyan ve delilleri ile zamanın Tahkim Kurulu tarafından bir alt kümeye düşürülmek sureti ile cezalandırılmıştı. Ama ben ve arkadaşlarım, Tahkim Kurulu'nun bu kararına karşı gecemizi gündüzümüze katarak Boluspor'un kağıt üzerinde elinden alınan 1.lig vizesini aylarca süren bıkmaz usanmaz bir mücadele ile yeniden kazandık. O günlerin tarihi mücadelesini yukarıda belirttiğim gibi şimdiki kuşaklar ve şimdiki yönetimimiz maalesef bilmemekte ya da bilmek istememektedir. Bu tarihi mücadelemizde her zaman yanımızda olan eski Başkanımız Yener Bandakçıoğlu'nun çabalarını da unutmam mümkün değildir” şeklinde konuştu.

“ONURUMUZLA OYNANDI”

Boluspor eski Başkanı Becikoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özetle ifade etmem gerekir ki, Boluspor-Eskişehirspor maçının sonucu, Boluspor'un onuru ile oynanan bir maç olarak ve de Boluspor yönetiminin buna karşı hiçbir tepki göstermediği bir maç olarak hatırlanacaktır. Son günlerde yerel basında sıkça okuduğum haberlere göre, Boluspor'a karşı yürütülen tezgahın baş aktörü olduğu artık açıkça anlaşılan (-Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bir Sayın milletvekilimiz aracılığı ile Başkanımız Necip Çarıkçı'ya haber göndererek, kendisini Ankara'ya çağırmış.) Yine bu haberlere göre (-Necip Başkanımıza 2.000.000.-YTL sus payı verilecekmiş.) Eğer bu haberler doğruysa, Boluspor'a oynanan oyundan daha vahim ve acı bir oyunla karşı karşıyayız demektir. Ne olursa olsun, Boluspor bu kadar küçülmemelidir.”

“NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAMIYORUM”

Öte yandan Boluspor başkanı Necip Çarıkçı'nın istifa edecekse istifa mektubunu cebinden çıkarması gerektiğini vurgulayan Becikoğlu, “Diğer yönden bu yılki başarısını yürekten kutladığım Necip Çarıkçı'nın bir eleştirilecek yönünün de iki de bir (-istifam cebimde) demesi. Başkanın bu söylemi ile ne demek istediğini anlayamıyorum. Şayet istifa edecekse istifa mektubunu çıkarıp masanın üzerine koymasını, ya da yakın tarihteki Boluspor Genel Kurulunu beklemesini tavsiye ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.