Boluspor esnafın desteğini bekliyor

Boluspor esnafın desteğini bekliyor

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı dün gazetemize yaptığı açıklamada, İzzet Baysal Caddesi esnafının desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade ederek; "Son günlerde iyice su yüzüne çıkan trafik problemi, esnafların Boluspor'a destekleri

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı dün gazetemize yaptığı açıklamada, İzzet Baysal Caddesi esnafının desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade ederek; "Son günlerde iyice su yüzüne çıkan trafik problemi, esnafların Boluspor'a destekleri sayesinde çözülebilir. Esnaflarımız araçlarını dükkanlarının önüne park etmeyerek hem diğer araçlara park imkanı bırakabilir, hem de elde edilecek gelirle Boluspor'a destek sağlayabilirler" dedi.

İzzet Baysal Caddesi’ndeki trafik sorununun cadde esnafının biraz daha duyarlı olmaları ile çözülebileceğini ifade eden Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı; "Şu anda cadde esnafı 1 milyon lira vererek araçlarını dükkanlarının önündeki ceplere park edip bütün gün orada saklıyorlar. Bu da vatandaşlara caddede araç park edecek yer bırakmıyor. Bu şekilde hem trafik alt üst oluyor hem de Boluspor'un gelir kapılarından bir tanesine engel olunuyor. Cadde esnafı dükkanlarının önündeki ceplere araçlarını parketmeseler, birçok araç park alanlarını kullanabilir. Bu da gelirimizin artması demektir" şeklinde konuştu.

KAMPANYA BAŞLIYOR

Birkaç gün içerisinde Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri Başkanı Ahmet Yoltaş, diğer oda başkanları ve basın mensupları ile beraber İzzet Baysal Caddesi'nde dolaşıp esnafları bu konuda daha duyarlı olamaya davet ederek, "Boluspor'u seviyorum, aracımı dükkanımın önüne park etmiyorum" kampanyası başlatacaklarını ifade eden Boluspor Başkanı Çarıkçı; "Bu konuda önce esnaflardan, sonra Bolu'da yaşayan herkesten ve de basınımızdan yardım bekliyoruz. Kampanya dahilinde el ilanları bastırarak bu konunun öneminin her vatandaşımız tarafından bilinmesini sağlamaya çalışacağız" dedi.

HİÇKİMSE ZARAR GÖRMESİN

Başlatacakları kampanya ve esnafların daha duyarlı davranmaları sonucunda hiçkimsenin zarar görmeyeceğini ifade eden Çarıkçı; "Bu şekilde ne vatandaşlar, ne Emniyet Müdürlüğü, ne Boluspor, ne de esnafların kendileri zarar görmeyecek. Çünkü esnaflar dükkanlarının önüne araçlarını park etmemeleri durumunda diğer vatandaşlara da birkaç dakika araçlarını bırakıp işlerini halledebilecekleri yerler kalmış olacak. Bu şekilde Emniyet yetkilileri de vatandaşlarla karşı karşıya kalmayacak. Öte yandan Boluspor için gelir kapısı olan park alanlarında daha fazla devir daim olacağından gelir artacak ve esnaflar Boluspor'a sevgilerini göstermiş olacaklar" dedi.

Çarıkçı caddeden alışveriş yapmak isteyen kişilerin yer bulamadıkları için alışverişten vazgeçtiklerine de şahit olduklarını ifade ederek, bu uygulamanın cadde esnafının işlerinin açılmasına vesile olabileceğine de dikkat çekti.

BU KONUDA DESTEK BEKLİYORUZ

Başlatacakları kampanyaya katılmayan esnafların Boluspor sevgisinden şüphe edeceklerini ifade eden Çarıkçı; "Tüm çabalarımız Bolu'da herkesin yararına bir şeyler gerçekleştirmek. Bu konuda bize destek olmayan esnaf Boluspor'a destek olmuyor demektir. Daha büyük başarılar için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.