Boluspor heeey!

            24.05.2005

Özlem sona erdi. Bu sezon şampiyon olduk. Başarılı yönetimle sezon sonu şampiyonlukla tanışıp el sıkıştık. Aslında şampiyon mu olduk, yoksa yitirdiğimiz değeri geriye mi aldık? Sorgulanması gerek.

Bir zamanalar Türkiye liglerinin rüyası olan kırmızı şimşekler yavaş yavaş yuvaya dönüyor. Şampiyonluk başarıların sonucunda bulunan adresin adı. Şampiyonluk, dayanışmanın, birlikteliğin, güvencin, azmin, başarılı olacağım inancının sonucunda elde edilen başarının adı. Hayırlı ve daim olsun.

Hey gidi günler hey! Bir zamanların tatlı rekabeti içinde olan Bolu Gençlik ve Abantspor kulüplerinin birleşerek güç oluşturduğu Boluspor. Birinin kırmızı, birinin beyazı ile kırmızı beyaz renkleriyle, kırmızı şimşekler ünvanı alan, binlerce tribün seyircisini ayağa kaldırıp, peşinden sürükleyen takım, hiç de haketmediği şekilde merdiven basamaklarından aşağıya inmiş şimdi ise, geldiği yere tırmanmaya başladı.

Başarılar durduk yerde kazanılmıyor. Başarılar, başarılı olacağım inancıyla el ele tutup, hedefe aynı coşkuyla koşmakla elde ediliyor. Başarılar güvenin oluşumu, dayanışmanın sağlanması, sevginin büyümesi sonucunda elde ediliyor. Başarılar güven duyulan yöneticilerin akıllı planları ile geliyor. Başarılar toplumların, taraftarın moral motivasyonu sağlayan yapıcı destekleriyle elde ediliyor. Boluspor bu sezon bu coşkuyu yaşadı, başarı mı yakaladı, şampiyon olsu. Hayırlı olsun.

Bir zamanlar amatörce sergilenen futbolun inceliklerini kolej takımı havasındaki anlayışıyla sahaya yansıtan küçük şehrin büyük takımı Boluspor, bulunduğu ligde şampiyon oldu, hayırlı olsun. Sanırım efsane geri dönüyor, ne güzel...

Sokak aralarında pala topla başlayan Çayır Pınarı, Gölyüzü ve Karaçayır’da boy veren Çeşmelilerin, Kötü Kenanların, İrfanların, Kara Feritlerin, Bahattinlerin, Çetinlerin, Uzun İsmaillerin, Kamuranların, Ertemlerin, Gıcık Cahitlerin, Saiplerin, daha nicelerinin mayasını oluşturduğu Bolusporlu gençler, ağabeylerini aratmayacak şekilde çalışarak, şampiyon oldular. Hayırlı olsun!

Sevgin öyle büyük ki, heyecanın, inancın, bıraktığın ismini yıllarca belleklerimizden silemedik, silinmeyecek de. Böyle mi olmalıydı? Alın geriye kazandıklarını bir anda kaybedip, yollara mı düşmeliydik mecnun misali? Yanlışımız nerede olmuştu? Nerede inancımızı kaybetmiştik? Para mı üstün gelmişti sevgiye, inanca? Yönetim zaafiyeti, alt yapı noksanlığı mı itmişti diplere? Geçmişin analizini iyi yapmış olmalı ki yöneticilerimiz, işte şimdi şampiyonuz.

Bizim kuşa Tevfik, şimdi belki yok. Onun tribünleri ayağa kaldıran Boluspor Heeey! Bir baba hindi. Hey Allah! Olsaydı şimdi! Hey Allah..! Sloganlarıyla yapılan tezahüratlar belki yok. Tribünleri kırıp geçiren bir yanık Hayrisi, bir Cıbası yok ama şimdi kaybedilen başarıların geriye gelişi bir şampiyonluğumuz var.

Yanık Hayri dedim de, bir anıyı nakledeyim sizlere. Çok önemsediğimiz maçlardan birisi. Top bir o kalede bir bizim kalede. Havan topu gibi ard arda çekilen şutlar bir türlü kale çerçevesini bulmuyor. Sinirler gergin, tansiyon yüksek. Seyirci hop oturup, hop kalkıyor. Derken bir kontraatak soldan alınan topla Yamalı Muharrem 18 içine girecek, kapalının önündeki yan hakem ofsayt diye bayrağı çekiyor. Orta hakem pozisyona yakın gördüm deyim devam ettiriyor. Tribünler bir anda karıştı. Yanık Hayri, yan hakeme bağırıyor, "Be hey cahil. Ablanın.....eniştenden daha mı iyi bileceksin!.." bir anda sükünet ve gülüşmeler.

Sanıyorum eski günlere döneceğiz. Biraz sabır, biraz destek. Bu yönetim ne yaptığımı biliyor. Dayanışmanın zamanı şimdi. Şampiyonluk sevincini yaşatan herkese teşekkürler.

Bu yazı toplam 695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.