Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

Boluspor’a Başkan mı lazım, para mı..?

            21.04.2004

Boluspor’a para lazım para...

Boluspor’da Başkanlık yapan ve yapabilecek deneyimli pek çok arkadaşımız mevcut iken, başta Yener Abi olmak üzere yeni seçilen Belediye Reisimiz Alaaddin Yılmaz’a Boluspor’a da Başkan ol baskısı yapılıyor.

Bolu halkı onu Belediye Başkanı seçti. Bilgisini, enerjisini, mesaisini Belediye hizmetleri için kullanması, bence en doğru iştir.

Eski Belediye Başkanımız Yüksel Ceylan Boluspor’a başkan olduktan sonra Bolu’yu idare etmek, Boluspor’u idare etmekten daha kolay diye demeç verip son zamanlarda kulüp başkanlığından ayrılarak mesaimi daha fazla Bolu meselelerine ayıracağım demedi mi?

Israrla Belediye Başkanlarını Boluspor’un başına getirmek istemenin esprisini bir türlü anlayamadım. Soruyorum; Boluspor’un şanlı tarihinde hangi Belediye Başkanı kulüp başkanı oldu da Boluspor başarıdan başarıya koştu?

Belediye’yi tanımaya çalışan çiçeği burnunda, Bolu’ya güzel meyvalar verme gayretindeki yeni Belediye Başkanımıza Boluspor’u vererek, ona o ateşten gömleği giydirmek Belediye Reisimiz Sn. Alaaddin Yılmaz’a ve Bolu’ya iyilik midir? Kötülük müdür?

Yeni Belediye Reisimiz istese de, istemese de kulübe başkan olsa da olmasa da Boluspor’a her türlü desteği yapacaktır ve yapmalıdır.

Tekrar ediyorum, Boluspor’a Başkan değil, para lazım. Alaaddin Yılmaz kulübe başkan olunca, 7,5 trilyon borcu olmadığını duyduğumuz Bolu Belediyesi’nden, Boluspor’a para mı aktaracak?

Sporda yenmekte var yenilmekte, mağlup olduğumuz bir maçta tribünlerden Belediye Başkanına küfür ettirmek o siyasi kimliği yıpratmaz mı?

Celal Doğan’ı hatırlayınız. Gaziantep Belediye ve Kulüp Başkanı. Türkiye’nin sayılı ve deneyimli spor adamlarından biri. Gaziantepspor’u zaferden zafere koşturmuş UEFA kupalarında oynatmış dünya takımı İtalyan Kulübü Roma takımını Gaziantep’e getirmiş bu kişiye bir maçta tribünlerden ağıza alınmayacak küfürler edildi.

Celal Doğan’ın Tv’de gördüğüm o yüz ifadesi, üzüntülü ve şaşkın bakışı spordaki vefasızlığın ve acımasızlığın en önemli göstergesidir.

Bolu Belediye Reisimizin bu şekilde yıpranmasını hiç istemiyorum.

Bu kulüpte yöneticilik, 2.başkanlık yapmış biri olan ben de Boluspor’un 3.ligde kör topal gitmesini hazmedemiyorum. Artık devir değişti, şartlar değişti, hiçbir şey eskisi gibi değil, bir kulübü yaşatabilmek için para, hem de çok para lazım.

Bana göre Boluspor’un kongreye mongreye ihtiyacı yok.

Boluspor için bir sempozyum, bir konferans hatta bir konsiltasyon gerekiyor düşüncesindeyim.

Boluspor’u masaya yatırıp enine boyuna herşeyini, Bolu’ya faydasını, zararını dürüstçe tartışmamız ve konuşmamız lazım.

Böyle bir konferansa veya konsiltasyona küskünler de dahil, Bolu’daki tüm cemiyetler, sivil toplum örgütleri, odalar, dernekler, Belediye, Valilik herkes katılmalı ve Boluspor’un geleceğine karar verilmeli, doğru olan yol bulunmalıdır.

Bugün koskoca İzmir takımlarının haline bakınız! O tarihi Altınordu, İzmirspor, Altay, Göztepe, Karşıyaka vs.şimdi nerelerde? O milyonluk İzmir’in tarihi takımları nerede?

İzmir bir çalışma içine girmiş İzmirgücü adı altında bir profesyonel kulüp ve bu üstte saydığım tarihi kulüplerde amatör olarak İzmirgücü’nün altyapısını oluşturacaklar.

Günümüzde çok büyük paraların döndüğü profesyonel futbol liglerinde yaşayabilmek için her il bir arayış içine girmiş.

Boluspor’un geleceği de çok geniş katılımlı toplantılar neticesinde belirlenmesi gerektiği kanaatindeyim.

Bu yazı toplam 1436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.