BOLUSPOR‛LULUK BENiM YAŞAM BiÇiMiM

BOLUSPOR‛LULUK BENiM YAŞAM BiÇiMiM

Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneğinin en yaşlı üyesi olan Yekta Aral 53 yaşında. O bütün iç saha karşılaşmalarında tribündeki yerini aldığı gibi, deplasman maçlarını da kaçırmıyor.

 Yekta Aral'la yine bir maçta karşılaştık. Boluspor onun yaşam biçimi haline gelmiş. Her şeyini Boluspor'un maçlarına göre ayarlıyor. Yarenlerin en büyüğü olarak anılan Yekta Aral'la kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Kırmızı beyaz sevdasının peşinden her yere giden Yekta Aral, “1957 doğumluyum. Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği'nin yaş olarak en büyüğü benim. Orman Bölge Müdürlüğü'nden emekli oldum. Yıllardır Boluspor' un peşindeyim. Boluspor'luluk benim yaşam biçimim. Maalesef takımda istikrar yok. Bunun doğal sonucu olarak taraftarında morali bozuluyor. Bu noktaya gelmemizin sebebini ben futbolcularda ve yönetimde görüyorum. Taraftarın ve basının görevini doğru yaptığına inanıyorum. Mustafa Uğur' un Boluspor'dan ayrılmasını da uygun buldum. Hocadan kaynaklanan hatalar da vardı. Cüneyt Hoca'ya görev verilmesi de bence mantıklı bir icraat. O zaten bizim jokerimiz. Biz ne zaman sorun yaşasak, ilk yardım için Cüneyt Hocayı çağırırız. Cüneyt Karakuş bu bünyenin içinden çıkan bir futbol adamı. Futbolcuları, kulübü tanıyor. Bunlar Hocanın avantajları. Kalan beş maç için dışardan Hoca aramak çok akılcı olmazdı. Yeni bir Hocanın takımı tanıması, uyum sağlaması için yeterli zaman yok” dedi.

BİZ HALEN İLK ALTIYI BEKLİYORUZ

Yekta Aral, yarın oynanacak Konyaspor maçı için, “ Biz halen ilk altıyı bekliyoruz. Bunun için Konyaspor maçını almak zorundayız. Ben bu maçı alacağımıza da inanıyorum. Umutlarımızı sürdürebilmemiz için bu üç puana ihtiyacımız var. Ayrıca Konyaspor bu yarışta bizim gerçek rakiplerimizden biri” diye konuştu. Yekta Aral, Başkan Necip Çarıkcı'nın, bütün maçların sonunda, kulübün her kesiminin bir araya gelip, sezonun değerlendirmesini yapması önerisi için ise “ Bu fikri doğru buluyorum ancak, bu toplantılar geçmiş yıllarda da yapıldı. Ayrıntılara girilmediği için faydalı olmadı. Yapılacaksa sembolik olmamalı. Gönül alma toplantısı şeklinde yapılmamalı” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.