Boş konuşmayı bir tarafa bırak

Boş konuşmayı bir tarafa bırak

Son günlerde yoğun yağmur yağışının oluşturduğu sorunlara, CHP İl Başkanı Tanju Özcan tepki gösterdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın yeteri kadar çalışma yapmadığını söyleyen Özcan,Yılmaz'a “Boş konuşmayı bir tarafa bırak” dedi.

Geçtiğimiz gün bir anda başlayan sağanak yağış sonrası Bolu'da birçok ev ve işyerini su basarken, alt geçitte sürücüler zor anlar yaşamıştı. Olay sonrası vatandaşlar Belediye'ye isyan etmiş ve yetkilileri, görevlerini yapmadıkları gerekçesiyle suçlamışlardı. Yaşanan su baskınları hakkında Tanju Özcan gazetemize bir açıklama yaparak, “Bolu'nun ciddi altyapı problemleri var. En son Bolu'da alt yapı çalışmaları depremden sonra hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Yani en son Yüksel Ceylan'ın belediye başkanı olarak görev yapmaya başladığı dönemin başlarında yapıldı” dedi.

BU SİSTEMİN YETERSİZ OLDUĞUNU HEP SÖYLEDİK

Yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu ifade eden Özcan yaptığı açıklamasının devamında, “Bolu'ya yağan yağmur Türkiye'nin her tarafına yağıyor. Ama dikkat ederseniz Türkiye'nin birkaç şehrinde ciddi taşkınlar oluyor. Ben 1998 yılındaki büyük sel felaketinin haricinde pazaryerinde böyle bir göl oluştuğunu görmemiştim. Bu durum Bolu'nun merkez nüfusu otuz binlerde, kırk binlerdeyken yapılmış kanalizasyon sistemi var ve yine Alaaddin Bey döneminde yapılmış yağmur sularının tahliyesi için yapılmış bir sistem var. Bu sistemin yetersiz olduğunu hep söyledik” diye konuştu.

ŞEHİR YAŞAYAN BİR VARLIKTIR

Şehrin yaşayan bir varlık olduğunu söyleyen Özcan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Bütün bu hizmet alanlarının değişmesi gerektiğini öteden beri söylüyoruz. Yerel seçimler öncesinde projelerimizi açıklamadan önce Bolu'nun alt yapı sistemini yeniden ele alacağımızı ve revize edeceğimizi ifade etmiştik. Şehir yaşayan bir varlıktır. Şehrin gelişim seyrini bir çocuğa benzetebilirsiniz. Önce küçüktür sonra büyür, zaman içerisinde insanlar gibi sorunlar yaşar. Siz sürekli o şehre bakım yapmadığınız takdirde işte bu sorunlarla karşılaşırsınız.”

BELEDİYE BAŞKANININ OTURUP BİR DÜŞÜNMESİ LAZIM

Özcan açıklamasının devamında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı sert sözlerle eleştirerek; “Ben şunu söylüyorum. Bolu Belediye Başkanı artık boş konuşmayı bir tarafa bırakmalı. Şehrin alt yapısını ciddi şekilde ele alması lazım. Bundan sonra da bu yağmurlar da yağmaya devam edecek. İnsanlar 21. yüzyıla girmişken, Bolu da 2010 yılında hala bu sorunları yaşıyorsa bu durumda Belediye Başkanı'nın oturup bir düşünmesi lazım. Boş işlerle uğraşmayacak. Boş konuşmayacak, önce Bolu'nun alt yapısını ele alacak. Önümüzdeki günlerde Belediye Meclisi'nde olan arkadaşlarımız meclis araştırmasıyla ya da bu konuyu soru önergesiyle belediye meclisinin gündemine taşımayı planlıyor. Belediye meclisinde bu konu ciddi ve teknik bir çalışma noktasında. Bir karar çıkmazsa biz bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kadar taşımakta kararlıyız. Su baskınları olduğunda belediye başkanlarının telefonları ne durumda bilmiyorum, ama Bolu'ya her yağmur yağdığında benim telefonlarım gelen şikayetlerden kilitleniyor” dedi.

GEREKLİ ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE YÜRÜTÜYORLAR

Açıklamasını kanlı terör örgütü PKK'nın açıklamaları ile sürdüren Özcan, “PKK şehirlere ineceğini açıkladı. Amaçları halk arasında panik, korku ve yılgınlık yaratmak. Bu konuda PKK'nın sözde liderlerinden bir tanesi açıklama yaptı. Bu açıklamada Bolu'nun da adı geçiyor. Bolu'nun şöyle bir özelliği var. Bolu'da Türkiye'nin en seçkin komando tugaylarından bir tanesi var. Zannediyorum ve endişe ediyorum, komando tugayından kaynaklı böyle bir açıklama yaptılar. Askeri yetkililer ve başta Sayın Vali olmak üzere bu konuda gerekli çalışmaları titizlikle yürütüyorlar” şeklinde konuştu.

KOLLUK KUVVETLERİNE HABER VERSİNLER VE BİLDİRSİNLER

Özcan açıklamasının sonunda vatandaşlara çağrıda bulunarak şunları kaydetti: “Vatandaşlarımıza bu konuda bir çağrıda bulunmak istiyorum. Şüpheli tavırlar sergileyen insanlar varsa, bu durumu kolluk kuvvetlerine haber versinler, bildirsinler. Bu durum bir vatandaşlık görevidir. Eğer bu şekilde bir ihbarla böyle bir suçun oluşması engellenirse, bir sürü insanın hayatı kurtulacak demektir.
Bu noktada ben vatandaşlarımızı dikkatli ve sorumlu olmaya davet ediyorum.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.