BU ALAADDİN'E BİR HALLER OLDU

BU ALAADDİN'E BİR HALLER OLDU

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz hafta gazetemize verdiği demeçte, kendisi ve Muzaffer Işın hariç, diğer belediye başkanlarını eleştirmiş ve Bolu'nun herhangi bir problemini çözmediklerini dile getirmişti. Bu açıklamaya ilk tepki, eski Belediye Başkanı Necdet Gören'den geldi. Gören, “Alaaddin'de son zamanlarda bir Necdet Gören fobisi başladı” dedi.

“Işın ve Yılmaz'ın arası boş bir dönemdir” diyerek Bolu eski belediye başkanlarının Bolu'ya hizmet etme noktasında eksik kaldıklarını belirtmişti. Bu açıklama, eski Belediye Başkanı Necdet Gören tarafından sert bir dille eleştirildi. Gören gazetemize yaptığı açıklamada, “Alaaddin Yılmaz'da bir panik havası var. Kime saldıracağını bilemiyor. Kendinden öncekileri yok sayması, içine düştüğü aczin ifadesidir. Madem her şey güllük gülistanlık, işçinin ikramiyelerini neden ödeyemiyorlar. İşçinin 4 maaş ikramiye alacağı var. Neden devlete o kadar çok büyük miktarda borç para taktı. Benim bir şey yapmadığımı ifade etmiş gazetenizde. Nasıl bir şey yapmadı isek, şu an yaptıklarımı satıp borç ödemeye çalışıyormuş, duydum bunu. İsmetpaşa Caddesi'ndeki Belediye dükkanlarını satmaya hazırlandığını biliyorum. Ben o dükkanları Belediye'ye, Bolu'ya kazandırmak için mahkemelere çıktım. Şimdi Alaaddin Bey bunları satacakmış. Hani biz bir şey yapmamıştık?”dedi.

Alaaddin ne oldu da birdenbire hırçınlaştı

Gören açıklamalarına şöyle devam etti: “Benim belediye başkanlığım dönemimde karar verip de yapmadığım bir şey yok. Belediye başkanlarının hepsinin az ya da çok mutlaka hizmeti olmuştur. Gölköy su havzası projesini kim yaptı? Gölköy'de bugünleri görerek yapılaşmayı kim önledi? Çevre imar planları hangi başkan zamanında üretildi? Kanalizasyon yatırımını Bolu'da kim gerçekleştirdi? Orman Parkı'nı Belediye'ye kazandıran benim. Bunları şimdi size anlatırken üzülüyorum. Daha düne kadar birçok platformda “Allah razı olsun sizden” diyen Alaaddin, ne oldu da birdenbire hırçınlaştı. Bu panik havasıdır. Şimdi beceremediği, borçlandırdığı Bolu Belediyesi başkanlık koltuğundan kaçıp milletvekili adayı olmaya çalıştığı haberlerini duyuyoruz. Yakışır.

Biz kendi kendine yeter bir belediye ürettik. Ben müteahhit zengin etmedim. Hizmet satın almadım, hizmet ürettim ve sıfır borçla bir belediye devrettim. Şimdi Kökez suyu akıyorsa o zaman yapılan çalışmaların eseridir.”

Bu söyledikleri abesle iştigaldir

Gören sözlerini şöyle bitirdi: “Son zamanlarda bu Alaaddin'e bir haller oldu. Rektörlük seçimleri sonrası saçmalamaya devam etti. Neymiş, biz İBV yöneticileri Ahmet Amca'yı yönlendirmişiz. Bu söyledikleri tam manası ile abesle iştigaldir. Ahmet Baysal'a hakarettir. Ahmet Baysal bizden fikir almaz, aksine bizi yönlendirir. Rektörlük seçimlerinde aynı ülkede yaptıkları gibi kavgacı politikalar üretti Alaaddin. Diyorum ya size bu Alaaddin'e bir haller oldu. Hayırlısı diyorum.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.