Bu inat niye?

Bu inat niye?

İl Genel Meclisi tarafından Kızılay Parkı'na otel ve alışveriş merkezi yapabilmek için, Bolu kamuoyunun olanca tepkisine rağmen, Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman inatla,Bolu'nun gözbebeği bu yaşam alanını taşlaştırmak için mücadele veriyorlar.

Bolu İl Daimi Encümeni, 08 Eylül 2009 günü yaptığı toplantı sonrası, Bolu İl Daimi Encümen Başkanı Tahsin Akduman projeye hız verdiklerini ve yapım projesi için ihale yapacaklarını duyurdu.

İnatla çalışmalarını sürdüren ikili, kamuoyunun sesini duymamazlıktan geliyor. Mayıs ayından beri kamuoyunu bu konuda yoklayan Bolu Gündem Gazetesi, belli sonuçlara ulaşmıştı. Bu değerlendirmeleri kamuoyunun tekrar bilgisine sunuyoruz. Gazetemizin internet sayfasında Kızılay Parkı ile ilgili düzenlediğimiz ankete katılan 1534 kişiden 1074'ü, Kızılay Parkı'nın sportif alan, yeşil alan veya olduğu gibi kalması yönünde görüş belirtti. 1074 kişi % 70 gibi bir orana tekabül etmişti. İnternette yaptığımız anketin ardından, konuyu kamuoyunda yüz yüze sorarak değerlendirdik. Bu kez de %69'a varan bir oranla Kızılay Parkı'na otel veya alışveriş merkezi yapılmasına onay verilmemişti.

Bununla da yetinmedik, eski ve yeni yöneticilerimizden de konuyu değerlendirmesini rica ettik. Şu cümleleri kullandılar;

Tanju Özcan (CHP İl Başkanı) Eğer bu konuda İl Genel Meclisi'nin bir kararı olursa, Bolu'nun geleceğini düşünerek yargıya götürmeye hazır olduğumuzu burada paylaşmak istiyorum.

Hüseyin Özsoy (Mimarlar Odası Başkanı) Mimar arkadaşlarımızla teker teker görüşerek, her birinden görüş aldım. Kararımız oranın park olarak kalması yönündedir.

Nurettin Doğanay (AKP eski İl Başkan Vekili) Doğru bulmuyorum. Çocuklarımızın nefes alabileceği en ufak bir alan dahi yokken, elimizdeki yeşil alanları kaybetmememiz gerekir.

Mehmet Emin Güz (AKP Eski İl Başkanı) Bugün Bolu'nun büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğu da düşünülürse, birçok vatandaşımıza iş sahası açabilecek bir çalışmanın da Bolu için faydalı olacağını düşünüyorum.

Bülent Dinçtürk (Doğru Yol Merkez İlçe Eski Başkanı) Kızılay Parkı'na yapılacak inşaat tamamen yanlıştı. Bunu ortaya atanlar da, bu yanlışlığı anlamış olsalar bari.

Alaaddin Yılmaz (Belediye Başkanı) Şehrimize yeni ucubeler kazandırmayalım.

Cahit Çıngı (İnşaat Mühendisleri Odası) Bolu'nun kalbine saplanmış bir hançer olacaktır.

Emin Semercioğlu (Ticaret Odası Başkanı) Kızılay Parkı'na yapılacak bir projeye karşıyız.

Sedat Bayram (EMEP İl Başkanı) Kızılay Parkı'na yeraltı otoparkı yapılmalı, üstü ise insanlar için park yapılmalıdır.

Nadir Garipoğlu (Eski Mimarlar Odası Başkanı) İyi bir şeyler yapılacaksa, kamuoyu da kabul ediyorsa neden olmasın.

Erhan Beykoz (CHP Belediye Meclis Üyesi) Elimizde yakında hayata geçecek Trafikmaster planı var. Bunu başarabilirsek, Kızılay Parkına istenilen yapılmasında sakınca görmüyorum.

Yüksel Gültekin (Avukat) Meydanlar o şehrin sesidir, soluğudur, kimliğidir. Kızılay Meydanı'na yapılacak projeyi doğru bulmuyorum.

Mehmet Karakaya (CHP Eski İl Yönetim Kurulu Üyesi) Otel ve herhangi bir yapı için orası uygun değildir.

Mehtap Özcan Mısırlıoğlu (CHP İl Yönetim Üyesi) Otel ve alışveriş merkezinden oluşan kompleks, bir binanın yapımının doğru bir karar olmadığı inancındayız.

Naci Yörük (CHP Belediye Meclis Üyesi-Mimar) Doğru bulmuyorum. 2500 m2 oturum alanı olan bir kitle sadece çevreyi değil, kendi kendisini de rahatsız eder.

Uğur Tunçok (Mimar) Bu alana ticari merkez olmaz.

Zeki Ozulluoğlu (AKP İl Genel Meclisi Üyesi) Bu Proje ya olacak, ya olacak.

Hakkı Fidan (CHP İl Genel Meclisi Üyesi) Ben bu işe razı değilim.

Nazmi Özcan (DSP Eski İl Başkanı) Böyle bir yapılaşmayı sanırım kimse doğru bulmaz.

Nadir Gürkan Yetkin (AKP Belediye İl Meclisi Eski Üyesi) Benim şahsi görüşüm, bu alanın kamusal alan olarak değerlendirilmesi şeklindedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.