Bu işin suyu çıktı

Bu işin suyu çıktı

Vatandaşlar, Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı’dan trafik konusunda artık ümidi kesti.

Bu konuda Vali Ali Serindağ’dan yardım isteyen vatandaşlar, bu anlamsız tutumların biran önce son bulmasını istiyorlar.

Vatandaşlar, Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı’dan trafik konusunda artık ümidi kesti.

Bu konuda Vali Ali Serindağ’dan yardım isteyen vatandaşlar, bu anlamsız tutumların biran önce son bulmasını istiyorlar.

Trafik sorunu artık iyice karışık bir hal aldı. Vatandaşlar trafik polislerinin İzzet Baysal Caddesi’nde çalışıyor görünmek adına bir araç durur durmnaz ceza yazdıklarını ifade ederek, "Artık bu karmaşaya Vali Ali Serindağ’ın bir el atmasını istiyoruz. Serindağ’ın bir emri bu işi çözecektir" şeklinde konuştular.

İzzet Baysal Caddesi’ndeki trafik sıkışıklığını gelene geçene ceza keserek çözmeye çalışan Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, vatandaşları çileden çıkarıyor. Cadde esnaflarından Celal Güngör, kendi araçlarının bile dükkanlarının önünde durmasına izin verilmediğini söyleyerek; "Kendi arabamızdan mal indirinceye kadar ceza kesiyorlar. Buna bir çözüm bulunmalı. Artık yetkililer bu işe el atmalı" dedi. Trafik sorununun İzzet Baysal Caddesi’nde ortaya koyulan anlamsız ve acımasız tutumlarla çözülemeyeceğini söyleyen vatandaşlar, ekipleri hoşgörülü olmaya davet ettiler.

Suat Caba: "Sipariş almak için dükkanın çevresinde üç tur attı"

Polislerin, İzzet Baysal Caddesinde araç park etmeye bazen 2-3 dakika, bazen de hiç müsaade etmediklerini söyleyen Caba Kuruyemiş'in sahibi Suat Caba, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; "Dükkanımıza mal getirecek olan toptancılar araç park etmede zorluk çekiyor. Birdenbire bu uygulamaya başlanması kötü oldu, en azından uygulamaya başlanmadan önce bir duyuru yapılabilirdi. Sabahleyin sigaracı, aracını park edip de sipariş alabilmek için, dükkanın çevresinde 3 kez tur atmak zorunda kaldı. Araç park yerlerine bir araç sabahleyin park ediliyor, akşamleyin alınıyor ve sadece 1 milyon ödeniyor. Bence bu uygulama yanlış. Sadece İzzet Baysal Caddesi'nde trafik sorunu olsa neyse, arka sokaklarda bile sorun var. Ama sadece İzzet Baysal Caddesi'nde polisler çalışıyor, arka sokaklarla da ilgilenmeleri gerekir. Sorunun, Sayın Valimiz Ali Serindağ'ın konuya el attığı takdirde bir çözüme kavuşacağına inanıyorum. Çünkü Valimizin emri, bu sorunları çözecektir diye düşünüyorum."

Mehmet Altın: "Amirlerinden aldıkları emri uyguluyorlarmış"

İzzet Baysal Caddesi'nde halı satan 30 yıllık esnaf Mehmet Altın ise, polis memurlarının gelen geçen herkese ceza yazdığını belirterek, "Vur diyorsun kırıyor, kır diyorsun döküyorlar. Polislerin vatandaşa karşı daha ılımlı olmaları gerekir. Onun yerine araç durur durmaz ceza yazıyorlar. Niye böyle yaptıklarını sorunca da, başlarındaki amirden emir aldıklarını ve emri uygulayarak görevlerini yaptıklarını söylüyorlar. Vatandaşın aracını yanlış yere park etmeye nasıl hakkı yoksa, polislerin de araç durur durmaz ceza yazmaya hakları yok. Görevlerini yapsınlar ama, biraz daha hoşgörülü olabilirler" şeklinde konuştu.

Mustafa Uzun: "Çözümü bürokratlar bulur"

20 yıldır kırtasiyecilik yapan Mustafa Uzun isimli esnaf ise, çözümün bir an önce üretilmesi gerektiğini vurguluyor.

Çözümü ancak bürokratların bulabileceğini söyleyen Uzun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu Valisi Ali Serindağ'ın konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Uzun ayrıca, Belediye Başkanı'nın seçimlerden önce trafik sorununu çözeceğine dair vaatlerde bulunduğunu, sorumluluklarını bilerek buna uygun olarak çalışması gerektiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.