BU KABAK BELEDİYE BAŞKANININ DA, NECİP'İN DE KAFASINA PATLAR

BU KABAK BELEDİYE BAŞKANININ DA, NECİP'İN DE KAFASINA PATLAR

Boluspor Kongresi'ne yaklaştıkça gerilim giderek artıyor. Aynı gece her iki başkan adayının yemek vermesi, üst üste verilen demeçler kongrenin kıyasıya geçeceğini gösteriyor. Başkan adaylığı ve kuracağı teknik ekip hakkında bir açıklama yapan Yılmaz Becikoğlu, Emin Semercioğlu'nun başkan adaylığını eleştirdi. Becikoğlu yaptığı açıklamada, “Emin kardeşimi severim, ama başkan olması zarar verir. Bu kabak Belediye Başkanı'nın da, Necip'in de kafasına patlar” dedi.

Boluspor başkan adaylarından Yılmaz Becikoğlu, dün basın mensupları ile bir araya geldi. Bir basın açıklaması yapan Becikoğlu, Emin Semericoğlu'nun başkan adaylığını ve onu bu işe sürükleyenleri sert bir şekilde eleştirdi. Becikoğlu, “Dün akşam bildiğiniz gibi eski başkanlarla bir araya geldik. Yüksel Ceylan dışında hepimiz oradaydık. Toplantı güzel geçti. Fikirlerimizi karşılıklı olarak ifade ettik. Biliyorsunuz Necip kardeşimin başına bir olay geldi ve biz kendisini destekledik. Sonrasında da Necip kardeşim aday olursa kendisini destekleyeceğimi ifade ettim. Sonra kendisi babası ve birkaç kişiyle geldi, bana aday olmayacağını söyledi. O zaman ben başkan adaylığımı açıklayacağım dedim, kendisi de 'çok iyi olur' dedi. Ben de adaylığımı açıkladım. Açıklama yapmadan önce Emin Semercioğlu ile de görüştüm. Bana 'Yılmaz ağabey sen varken ben aday olmam. Hatta yönetimde beraber olalım' dedi. Bana kesinlikle aday olmayacağını söyledi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'la görüştük, bana “Senin arkandayım” dedi. Ama son günlerde duyduğum kadarıyla Başkan Yılmaz ve Necip kardeşim Emin Semercioğlu'nu piyasa çıkarmışlar. Boluspor'un emanetçiye ihtiyacı yok. Emanetçi başkana da ihtiyacı yok. Boluspor'un siyasetten de uzak olması lazım. Belediye Başkanı'na buradan sesleniyorum: 'Adayını geri çek' Ayıp oluyor. Böyle bir şey hem kendisine, hem Boluspor'a hem de Necip kardeşime zarar verir. Kongrede tek liste olması lazım. Ben Boluspor'a hizmet etmişim, çalışmışım, paramı harcayıp iyi bir takım kuracağım diyorum, hiç kimse yok. Akşamki toplantıda sadece 5 tane futbolcu var dedi Necip Çarıkcı, bunların da oynayıp oynamayacağı belli değil. Eski başkanlara da durumu anlattım. Onlar da Başkan Yılmaz ve Emin kardeşimle görüşeceklerini söylediler. Emin kardeşimi severim, ama başkan olması zarar verir. Bu kabak Belediye Başkanı'nın da, Necip'in de kafasına patlar. Emin Semercioğlu'na bir şey diyeyim. Ticaret Odası'nın başına geldin. Bir kariyerin var. Bu kariyerini de öldürme” dedi.

AĞZIMIZDAN ÇIKAN SÖZ KANUNDUR BİZDE

Kuracağı takım ve ekip hakkında değerlendirme yapan Becikoğlu şöyle konuştu: “Eski futbolcular burada, onlarla görüşüp alt yapıyı iyi hale getireceğiz. Öyle her yıl 1520 adam alıp yeniden takım kurmayacağız. Her yıl futbolcu alıp satmayacağız. Ben kendi yönetimim zamanında öyle yapmadım. Para sıkıntımız olduğu zaman da satmadık. Çünkü takımın en iyilerinin takımda olması lazım. Alt yapıya önem vereceğiz diyorsak öyledir. Ağzımızdan çıkan söz kanundur bizde. Yavaş yavaş olacak ama kuracağımız takım şampiyonluk için oynayacak. Ona göre oyuncu alacağız. Her zaman hedef şampiyonluk olacak. Seyirciyi hop oturtup hop kaldıracak, başarıya aç, susamış iyi futbolcular alacağız. Gece gündüz koşacak, seyirciyle hırlaşmayacak, saatinde yatacak saatinde kalkacak, gece hayatı olmayacak, gerekirse telefonunu alacağız, odasından televizyonu kaldıracağız ve oyuncular yönetimin almış olduğu tüm kararlara uyacak. Taraftar ve basınla arasında sevgi ve saygı olacak. Futbolcu terbiyeli ve ahlaklı olacak her şeyden önce. Oyuncu yönetimin kararlarına uyacak, yönetim de verdiği sözleri tutacak. Yönetimde kimlerin olacağını Cumartesi günü açıklayacağım. İş dünyasında birçok arkadaşımız olacak. Kadromuz belli, bir iki kişi var, onların kararını bekliyorum. Bolu'ya yakışan bir ekibimiz var.”

KÖTÜ DÜŞÜNCELİ KİŞİLERİN BOLUSPOR BAŞKANI OLMAMASI GEREKİYOR

Semercioğlu'nun adaylığı konusunda sert ifadeler kullanan Yılmaz Becikoğlu, “Emin Semercioğlu'nu tebrik ediyorum. Ama onu buraya getirenler ayıp ediyor. 2 yıl ya da 5 yıl sonra Necip başkanlığı alamaz. Böyle kötü düşünceli kişilerin Boluspor Başkanı olmaması gerekiyor. Ben Alaaddin ve Necip'in bu işi düzeltmesi için çalışmasını bekliyorum. Düzeltmelerse ne olur? Bir şey olmaz bana. Emin kardeşim iyi bir insandır. Ama bana aday olmayacağım deyip adaylığını koyuyorsa ben bundan şüphe duyarım. Onu oraya getirenler tekrar düşünsün. Kabak onların başına patlar. Hem de bomba gibi patlar. AK Parti'den destek aldığım doğrudur, ama siyaseti Boluspor'a sokmam. Destek veren AK Partilileri isteseler de yönetime almam. Ama destek olsunlar tabi ki” diye konuştu.

BEN BOLUSPOR'A HİZMET ETMİŞ HERKESE SAHİP ÇIKIYORUM

Becikoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Ben başkanlık konusunda kararlıyım. Eski başkanlara da söyledim. Geri adım atmam ben. Onlar da bana tek aday olma konusunda çalışma yapacaklarını söylediler. Ben onlara fikrimi söyledim. Necip Çarıkcı buna sıcak bakmadı. Ben bu işte yokum dedi. Emin Semercioğlu adaylığını açıkladı. Gidip onunla bu konuda konuşurum demedi. Yarın eski başkanlar çıkıp bize böyle bir şey demedin demesinler diye bu toplantıyı düzenledim. Orada Necip'e 'sen niye böyle bir yemek düzenlemedin' diye soracaktım ama iş uzar diye sormadım. Ben Boluspor'a hizmet etmiş herkese sahip çıkıyorum. Onları onore etmek, plaket vermek istiyorum.”

ADNAN TÜFEKÇİ KENDİ İŞİNE BAKSIN

Boluspor Başkanlığı için alakasız pek çok kişinin konuştuğunu ifade eden Becikoğlu, “Bu arada Emin Semercioğlu'nu destekleyenlerin içinde Arçelik Müdürü Adnan Tüfekçi de varmış. Alaaddin, Necip ve Adnan Tüfekçi bu işin içindeymiş. Koç'a mektup yazdım. Tüfekçi bu işlere bakmasın, kendi işine baksın. Karabük Başkanı Tankut'a da aynısını söylüyorum. Patronunu aradım, bir de telgraf çektim kendisine. Spordan Sorumlu Devlet Bakanımızı aradım, federasyon başkanını aradım. Kendilerine bu işlere karışmayın dedim. Necip'e devam etmesini söyleyebilir, ama bunu açıklamasına, malzeme yapmasına gerek yok. Tankut kim ya? Ben kimse sayesinde kendime puan kazandırmam. Bu takımı da kimsenin pilot takımı yapmam. Onlar benim pilot takımım olur. Beni burada Tankut mu yükseltecek? Bir kere bunu söylemek zuldür” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.