BU KEZ DE CHP MYK'YA SEÇİLDİLER

BU KEZ DE CHP MYK'YA SEÇİLDİLER

Daha önce CHP Parti meclisinde yer alan Umut Oran, İzzet Çetin ve Gökhan Günaydın bu kez de CHP Merkez Karar Yönetim Kurulu'na girdiler.

CHP MYK'sında yer alan Umut Oran, İzzet Çetin ve Gökhan Günaydın isimleri Bolu komuoyunda memnuniyet uyandırdı.Umut Oran ayrıca CHP'sinde İş, Çalışma Hayatı ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.

CHP'de Genel Başkanlık değişikliğinden sonra, partide adım adım Deniz Baykal'ın izleri siliniyor. Bu bağlamda daha önce Baykal yönetimindeki Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ile problemler yaşayan isimler, birer birer yeni CHP'de sahne alıyorlar. Bu kez de partinin en üst yönetim organı olan MYK'da, Bolu'dan 3 isim yer aldı.

Tarımsal ve zirai politikalarda uzman olan AİBÜ Öğretim Üyesi Gökhan Günaydın, bu kez de CHP'nin tarıma bakışını yansıtmak üzere sorumluluk aldı.Gökhan Gübaydın'a MYK roporörlüğü, mesleki kuuluşlarla ilişkiler ve Genel sekreter yardımcılığı görevide verildi.

Sendikalar ve emek dünyasından ise Kıbrıscıklı hemşehrimiz HARP-İŞ eski Genel Başkanı İzzet Çetin'in sorumluluk alması bekleniyor.

BTSO eski Meclis Başkanı  ve Domino Tekstil sahibi Umut Oran'ın, CHP'nin ekonomi politikaları konusunda fikir üreteceği tahmin ediliyor.Genel Başkan Yardımcısı da seçilen Umut Oran İş Çalışma hayatı ve halkla ilişkilerden de sorumlu olacak. Bu üç ismin de Bolu ile ilişkili isimler ve hemşehrilerimiz olması, Bolu kamuoyunda sevinçle karşılandı.

UMUT ORAN, İZZET ÇETİN, GÖKHAN GÜNAYDIN KİMDİR?

Umut Oran, 1963'te anne ve babasının tıp ihtisası sırasında Almanya'da doğdu. İş hayatına Koç Holding'in tekstil şirketi Bozkurt Mensucat'ta başladı. 5 yıl sonra sıfırdan kendi şirketi Domino Tekstil'i kurdu. “Anadolu'da istihdam yaratma” amacıyla 600 çalışanlı fabrikasını Bolu'da açtı. Oran, 2008 CHP Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlığa aday olmuş ve seçimi kaybetmişti.
Gökhan Günaydın, 1964 Amasya doğumlu. Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası Eğitimi'ni tamamladı. 2006 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Anabilim Dalında “Avrupa Birliği Genişleme Sürecinde Türkiye Kırsal ve Tarımsal Politikalar“ başlıklı tezi ile Doktora çalışmasını tamamladı.

İzzet Çetin, 1953 Bolu Kıbrıscık doğumlu. Kocaeli CHP 22. Dönem milletvekili.

İşçi, serbest mali müşavir, sendikacı. DİSK Asterİş Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Harbİş Sendikası Gölcük Şube Başkanı, Türk Harbİş Sendikası Genel Başkanı, Türkİş Başkanlar Kurulu Üyesi, Uluslararası Kamu Sendikaları Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye İnsan Hakları Kurumu Vakfı Kurucu Üyesi gibi görevler yaptı.


 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.