Ceren Cansu Yılmaz

Ceren Cansu Yılmaz

BU ŞEHRİN KIŞI DA BİR BAŞKA…

Her mevsimi çok güzel olan bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehre her mevsim çok yakışıyor ama kışı bir başka güzel oluyor. Buraya Ankara’dan 2007’de ilk geldiğimde kışın o karın yeşille birleştiğindeki muazzam tablosunu gördüğümde hayran kalmıştım. Hala da bu güzellik beni büyülemeye devam ediyor.

Günlerdir yoğun kar yağışının etkisinde hepimiz zor şartlar altında günlük yaşantımızın mecburiyetlerini yerine getirmeye çalışıyor, bunları yaparken de bir hayli zorlanıyoruz. Ama kabul edelim ki o çam ağaçlarının bembeyaz örtüyle kaplanmış, gelin gibi olan hepimizi kendine hayran bırakıyor.

Sizi bilmem ama ben metropol insanı değilim. Metropolün o karmaşıklığından, kaosundan bir nebze uzaklaşmak için bu kendine has ruhu olan şehre yeniden geldim ve bir kere daha anladım ne kadar doğru bir karar verdiğimi. O metropol şehirlerinden birine bugünlerde şehrimize yağan karın çeyreği yağmış olsa düşünün bir neler olabileceğini. Bu kadar yoğun karın bir kar yağışının başka şehirlerde olsa getireceği sıkıntıyı çok da çekmeden bu güzelliğin tadını çıkarabiliyoruz.

İnsanlar karın şehrimizde yaşattığı güzelliği görmek için kilometrelerce yol geliyor. Ve eminim ki bu güzellik karşısında büyüleniyorlar. Gölcük, Abant, Mengen, Kartalkaya hepsi kendine has, hepsi bambaşka bir rüya.

Şanslıyız. Dört mevsimin güzelliklerini ayrı ayrı iliklerimize kadar hissettiren, telaşsız, kaossuz bir şehirde yaşıyoruz. Ama bu şehirde kışın tadı bir başka. Ve ben evimin penceresinden baktığımda gördüğüm şu muazzam güzelliğe her an şükrediyorum…

Haftaya görüşmek dileğiyle… Sağlıcakla kalın.

Bu yazı toplam 1601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar