‘Bu yanlıştan dönün’

‘Bu yanlıştan dönün’

Karacasu’yu kent yapacak, Bolu esnafını, halkını ve kenti gelecek 3000 öğrencinin katkılarıyla geliştirecek olan bu projeden başka, Bolu’ya hangi projenin daha faydalı olacağını soran Bolu Halkevi Yönetim Kurulu üyeleri; “AKP Hükü

Karacasu’yu kent yapacak, Bolu esnafını, halkını ve kenti gelecek 3000 öğrencinin katkılarıyla geliştirecek olan bu projeden başka, Bolu’ya hangi projenin daha faydalı olacağını soran Bolu Halkevi Yönetim Kurulu üyeleri; “AKP Hükümetini ve Bolu milletvekillerini uyarıyoruz; gelin bu yanlıştan dönün. Yoksa sandıktan dönmek zorunda kalırsınız” dediler.

ORÜS’ün üniversiteden alınarak satışa çıkarılacağı haberlerini endişe ile izlediklerini belirten Bolu Halkevi Yönetim Kurulu üyeleri; “57.Hükümetçe 08.08.2002 tarih 2002/43 sayılı kararla “214 bin 640 m2 arazi ile 643 parseldeki 533 m2 arazi olmak üzere toplam 215 bin 173 m3 arazi ile bu arazi üzerindeki tüm (döşeme, demirbaş, makine teçhizat, gayrimenkul) herşeyin AİBܒne tahsisine” denilerek üniversiteye verilmişti.

Şimdi ise Özelleştirme Yüksek Kurulu’na geri alınarak ihaleye çıktığını ve bu ihalenin 22.01.2004 tarihinde sonuçlanacağını, bedelin ise yaklaşık 300 bin dolar (450 milyar) olacağı duyurulmaktadır” dediler.

Kararın geri alınmasının kime rant sağlama maksatlı olduğunu merak ettiklerini belirten Bolu Halkevi Yönetim Kurulu üyeleri, “Karacasu’yu kent yapacak, Bolu esnafı ve halkını gelecek 3000 öğrencinin katkılarıyla (3 fakülte, 1 MYO) kenti geliştirecek bu projeden daha önemli ne gibi bir fayda Bolu’ya sağlanacaktır?

Daha önceki özelleştirmelerde görüldüğü gibi, bir süre sonra makinalar sökülüp, işçiler çıkartılıp arsa spekülasyonu hedeflenerek, Bolu ekonomik olarak zora sokulmak mı istenmektedir?

Henüz sanayi ve turizm kenti olamayan, büyük hayırsever İzzet Baysal sayesinde üniversite kenti olan ve Tugayla ekonomik olarak nefes alan kentimiz, Bolu’nun üniversitesinin (Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nin Dekanı bile atanmış durumdadır) büyümesi niye istenmemektedir?” şeklinde sorular sordular.

Sonuç olarak; Bolu Halkevi Yönetim Kurulu, başta Valilik, Belediye Başkanlığı ve Rektörlük olmak üzere tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerini, odaları, dernekleri, sendikaları bu sorunu görüşmek üzere bugün saat: 18.00’de Bolu Sanayi ve Ticaret Odası’nda toplamaya çağırdıklarını belirterek, “Ayrıca şimdiden ORÜS’ün üniversiteden alınmasını engellemek için imza kampanyası, toplantı ve benzeri etkinliklere bugün itibarı ile başlayacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla iletiyoruz. Ayrıca, AKP Hükümetini ve Bolu milletvekillerini uyarıyoruz: gelin bu yanlıştan dönün, yoksa sandıktan dönmek zorunda kalırsınız” şeklinde konuştular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.