BUGÜN AB SERÜVENİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR TARİH (17 ARALIK 2004)

            17.12.2004

Türkiye 1963 yılında AB'ye dahil olmak için imza koyduğu Ankara Anlaşmasından buyana (41) bekliyor. Bu bekleyişte TARİHİ İYİ OKUYAMAMIŞ yöneticilerimizin rolü olduğu gibi; Türk milletine karşı daima ön yargılı yaklaşım gösteren AVRUPALILARIN DA rolü vardır.

AB süreci açısından 17 ARALIK çok önemli bir gün. AB'ye üye devletlerin liderleri Türkiye'nin AB'ye girişinin önünü açacak TARİHİ verecekler mi...? Vermeyecekler mi...? Ben AB liderlerinin TÜRKİYE ile görüşmelere başlanması yönünde bir tarih vereceklerine inanıyorum. Neden tarih verilecek...? Türkiye tarihi geçmişi, kültürü inancı ve bulunduğu stratejik coğrafi konumu dolayısıyla KONTROLSÜZ bırakılacak bir ülke değil. Türkiye'ye AB'ye giriş için UCU AÇIK tarih vermekle; KOPENHAG KRİTERLERİ ile alakası olmayan ve ucu SEVRE dayanan taleplerin gerçekleşmesi daha kolay olacaktır.Tarih verilmediği taktirde TÜRK milletini uyutanlara karşı bu millet u-yanacak Perdelenmiş gözlerdeki perde kalkacak; Gerçekler hem iç TESLİMİYETÇİLERE, hem de dışardan TESLİM ALMA çabaları uygulayanlara milletçe haykırılacaktır. Tarih vermek demek müzakere sürecinde TÜRKİYE'NİN FEDERASYONA götürülmesi, Kıbrıs'ı tanımaya zorlanması, Ege Kıta sahanlığı haklarından vazgeçilmesi, Kürt ve alevi azınlıkları kabul etmesi, Ermeni soykırımını tanıması Ordunun teslimiyetçilerin emrine girmesinin önünün açılması, Satılan topraklarda koloni oluşturulması, Türkiye'de İslamiyet'in yerine HIRİSTİYANLIĞIN; özellikle de PROTESTANLIĞIN (EVANGELİZİM) geçmesinin sağlanması, yer üstü ve yer altı kaynaklarımızın uluslar arası ARENADA pazarlanması anlamına gelmektedir.

DAHA TARİH ALMADAN İÇ VE DIŞ MİHRAKLAR HAREKETE GEÇTİ...!

Yıllardır yazıyoruz ve söylüyoruz. AB bize karşı açık ve dürüst olmalı. Çifte standart uygulamamalı... diye. AB'ye dahil olmuş ülkelere bakıyoruz. Bu ülkelerin kabulünde KOPENHAG SİYASİ kriterleri, MASTRİT EKONOMİK kriterlerinin bir kısmı dikkate alınmazken bize gelince; Her şey yeni kriterlere bağlanıyor. Efendim Türkiye fiziki ve nüfus olarak büyük öyleyse; bir kısmını Kürdistan, bir kısmını Ermenistan, Rum Pontus yapalım. Bu da yetmez. Ülkede Alevileri, Çerkezleri ve diğer 10-15 kişilik grupları da AZINLIK statüsüne aldıralım. Yönetim biçiminde MERKEZİYETÇİLİK'ten çıkarıp FEDERASYONA döndürelim. Ondan sonra keyfimiz gelirse Türkiye'yi kabul ederiz. Ne zaman en erken 2014-2016 yıllarında. Bu kadar süre Türkiye doğru dürüst bir yardım almayacak; Ama gümrük birliği ile devamlı zarara girecek. Kendisinden ise her gün bir sürü ödev istenecek. Şamar oğlanına çevrilecek.

LEYLA ZANA ve ARKADAŞLARI bizim için şaşırtıcı olmayan taleplerini Fransız Kürt Enstitüsü öncülüğünde 200 imza ile HERALT TRÜBİN gazetesinde Brüksel'de yayınlattılar. Yayınlanan belge SEVRİN TESCİLİDİR. Daha öncede yazdım. PKK- KONTRA GEL adına Bürüksel'den yayın yapan ROJ TV gibi TV'lerinde hiç yalanlamaya gerek kalmadan açık ve seçik olarak,FEDERASYON talep ettikleri gibi, Artık işi AB'li ve ABD'leri destekli ağababalarının güvencesiyle; Talabani ve Barzani örneğini de kullanarak biz Türkiye'ye talibiz noktasına taşıdılar.

AB ile yürütülecek görüşmelerden önce;Brüksel'de yaptıkları gösteride APO'nun Avukatı kanalıyla gelen mesaj budur.

Ermeniler işgal ettikleri % 25'lik AZERBAYCAN toprağında uyguladıkları soykırımı unutturmuş olmanın cüreti ile; Türkiye'den Soykırımı tanıması ve kapılarını açmasını talep ediyor. Yarın toprak talebi gelecektir.

TARİH ALMAK-DİNLER BAHÇESİ İLE DİYALOG SÜRECİ BAŞLATMAK SONUCU DEĞİŞTİRİR Mİ...?

Ecdadımız; Batının orta çağ karanlığı içinde sürüklendiği ahlaksızlık çukuruna hiçbir zaman düşmemiştir. YAHUDİLERE onlar kıyım yapmış biz kucak açmışız. Bizans'ta değişik inançlara baskı uygulayanlara karşı biz hoşgörü ile yaklaşmışız.Onlar köleliği, Emparyalizmi özendirirken biz insanlığı yüceltmekle meşgul olmuşuz. Onlar haçlı seferi düzenlerken biz insanlığın kurtuluşu için çalışmışız. Bu yaptığımız güzel şeyleri dün anlatabildik mi hayır. Peki bugün Diyalog, Barış, İnsani değerleri üstün kılma adına yaptıklarımızı anlayacaklarını hiç sanmıyorum. Her yapılan onların yeni taleple karşımıza çıkmasını sağlıyor. İyi yaptınız ama şunu da yapmalısınız. Şunu da isteriz.

Bize verdikleri TARİH ESAS RANDEVU tarihi değil OYALAMA ve YENİ ÖDEVLER VERME TARİHLE HESAPLAŞMA VE TÜRK MİLLETİNİ BİTİRME TARİHİ OLACAKTIR.

MEDENİYETLER ÇATIŞMASINA SON VERME VE TÜRKİYE'Yİ ÇAĞDAŞ MEDENİYETE TAŞIMA TARİHİ HİÇBİR ZAMAN OLMAYACAKTIR...

ONLAR BİZİM GÜCÜMÜZÜ BİZDEN İYİ BİLİYOR. BU GÜCÜ VEREN RUHU ÖLDÜRÜP TESLİM ALDIKLARINA İNANDIKLARINA GERÇEK TARİHİ VERECEKLER...İŞTE O TARİH BİZİM İÇİN VAROLUŞ DEĞİL YOK OLUŞ TARİHİ OLACAKTIR.

BEKLEYELİM BAKALIM MEVLAM NE GÖSTERECEK HAYIRLI OLSUN UCU AÇIK TARİHİNİZ.

Bu yazı toplam 1111 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.