BUNU ANCAK CHP'LİLER SÖYLER

BUNU ANCAK CHP'LİLER SÖYLER

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın, Bolu Belediyesi'nin su muamele ücretlerine yapılan zamla ilgili “Hukuki işlem başlatacağız” açıklamasına, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan jet cevap geldi. Yılmaz,“Bunu ancak CHP'liler söyler” dedi.

Alaaddin Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada, “Bir defa yapılan işleri doğru tarif etmek lazım. Bizim vatandaştan talep ettiğimiz su muamele ücreti değil, depozito ücretidir. Burada abartılan duruma anlam veremiyorum. Biz kimsenin parasını alıp bir yerde bir şey yapmıyoruz. Konuyu bir defa doğru algılamak lazım. Siz bugün bir yerde kirada oturduğunuzda ev sahibiniz, sizden depozito talep etmiyor mu? Kiracı çıkıp gittiğinde ev sahibi zor durumda kalmamak için bu tedbiri alıyor. Biz de ödenmeyen, takipte olan su faturalarının mevcut durumunu değerlendirerek bu uygulamaya başladık” dedi.

TAHSİLÂT İÇİN TEDBİR ALIYORUZ

Yılmaz aldıkları tedbirin gerekçesiyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Belediye talep edilen ücretlerden kendine yönelik bir kazanç elde etmek için bu parayı talep etmiyor.Bu durum çok yanlış algılanıyor.Biz burada ilerde vatandaşın mağdur olmaması ve Belediye'nin alacağını tahsil edebilmek için koyduğumuz bir tedbirdir.”

DEPOZİTONUN DAVASI OLUR MU?

Yılmaz açıklamasının sonunda, CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın değerlendirmelerine şu şekilde cevap verdi: “Belediye bir başkasına katkı sağlamak için para alabilir mi? Böyle saçma şey olur mu? Bütün bunları söylese söylese anca CHP'liler söyler. CHP bu konuda dava açacağına ilişkin açıklama yaptı. Neyin davasını açacaklar onu da anlamıyorum. Depozitonun davası olur mu? Ben Bolu Belediyesi ile ilgili yapmayı planladığım bütün doğru işlerle ilgili muhalefet yapıyorlar. İşleri güçleri muhalefet zaten.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.