Burnu Kaf Dağında

Burnu Kaf Dağında

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi’nin genel kuruluna saatler kala, görevdeki yönetim kurulu başkanı Ahmet Yoltaş'ın tavırları son derece değişti. Yoltaş, genel kurula gelecek gazeteciler konusunda da kendisi karar veriyor.

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi’nin genel kuruluna saatler kala, görevdeki yönetim kurulu başkanı Ahmet Yoltaş'ın tavırları son derece değişti. Yoltaş, genel kurula gelecek gazeteciler konusunda da kendisi karar veriyor.

Bolu ESKOP genel kuruluna saatler kala, Kooperatif Başkanı Ahmet Yoltaş'ın tavırları yadırganıyor.

Yoltaş, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın programlarında gazetecilere uygulanan akreditasyon işlemini ESKOP genel kurulu için uygulamaya başladı.

İŞİNE GELEN GAZETECİLERİ

23 Ocak Çarşamba günü Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi’nden gazetelere giden yazıda, gazeteler tarafından görevlendirilecek kişilere akreditasyon kartları verileceği ve 24 Ocak Perşembe gününe kadar kendilerine bu isimlerin bir yazıyla bildirilmesi gerektiği belirtildi.

Gazetemiz tarafından görevlendirilen isimlerin yazıldığı dilekçeye ise kooperatif, bazı isimlerin sadece yazar oldukları, halbuki güvenliğin sağlanması açısından aktif gazetecilik yapanların genel kurul toplantısına katılması gerektiği, gibi komik bir cevap verdi.

İŞTE CEVABIMIZ

Kooperatiften gelen bu komik cevaba hemen cevap veren Bolu Gündem yönetimi, “Köşe yazarı da olsa, muhabir de olsa, gazetemiz bu kişileri görevlendirmiştir. Sonuçta, kimi kongrenizi izler haber yazar, kimi kongrenizi izler yorum yazar. ESKOP yönetimi, ne zamandan beri gazetelerin görev vereceği kişiler konusunda ahkam kesmektedir. Tavrınız son derece çirkin ve şüphe uyandırmaktadır. Ne yapmaya çalıştığınızı anlamak çok da zor değildir” ifadelerini kullandı.

YAZAR TARAFLI

Dilekçeyi teslim etmeye giden Bolu Gündem görevlisine Ahmet Yoltaş “Yazarınız taraf olduğunu söyledi. O bakımdan reddettik. Bunu aynen Fatih Bey'e iletin” şeklinde konuştu.

KİBARCA “HAVALARA GİRMİŞSİNİZ”

Şimdi Ahmet Yoltaş'a soruyoruz;

Gazeteci taraf olamaz mı?

Sizin ESKOP kasasından çıkarttığınız gazeteniz son günlerdeki yayınlarında tarafsız kalabilmiş midir?

Daha önceki yaptığınız basın toplantılarında böyle bir keyfi uygulama ve hatta keyfi gazeteci tercihi yapmış mıydınız?

Bu davranışınız bir şeylerden çekindiğiniz için midir?

Kusura bakmayın ama Sayın Ahmet Yoltaş sizin son günlerde bu tavırlarınıza kibarca “havalara girmişsiniz” derler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.